Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vėdinimas ir kondicionavimas – du neatsiejami namų komforto komponentai

Vėdinimas – ištisus metus patalpų oro kokybei ir puikiai savijautai užtikrinti būtinas procesas. Kondicionavimas – ne tik tam tikromis sąlygomis žmogui suteikti komfortą, bet ir palaikyti tinkamą patalpų mikroklimatą reikalingas veiksnys. Gerai, jei namuose yra bent vienas, tačiau idealiausia – abu. Svarbiausia, kad darniai tarpusavyje veikiančios sistemos ne tik užtikrina geriausią patalpų oro kokybę, bet ir pasiekia itin gerą energinio efektyvumo lygį – kone 100 proc.

Tinkamas mikroklimatas – kas tai?

Vienam žmogui 24 0C gali būti tinkama patalpų temperatūra, kitam – per karšta, o trečiam galbūt net per šalta. Sąvoka „tinkamas mikroklimatas“ iš dalies galima vadinti subjektyvia, tačiau sveikatos specialistai įvardina kriterijus, kurių, norint gyventi sveikoje aplinkoje, derėtų paisyti.

Patartina, kad gyvenamųjų ir darbo patalpų oro temperatūra svyruotų nuo 18–21 0C, tačiau vėsinant patalpas karštą dieną nuo lauke esančios nesiskirtų daugiau nei 5–7 laipsniais. Miegamajame, anot specialistų, turėtų būti 2–3 laipsniais vėsiau nei kitose būsto patalpose.

Tinkamu namų mikroklimatu besirūpinantys žmonės turėtų namus valyti ne tik sausuoju, bet ir šlapiuoju būdu.

Puikiai žmogaus savijautai įtakos turi ir patalpos drėgmės rodikliai. Patartina, kad santykinė oro drėgmė patalpose būtų apie 40–60 procentų. Didesnė oro drėgmė sudaro puikias sąlygas įvairiems mikroorganizmams vystytis, be to, esant vėsesnei oro temperatūrai drėgnoje patalpoje nekomfortabilu turėtų būti ir gyventojams.

Atkreipiant dėmesį į tinkamą patalpų vėdinimą, būtina žinoti, kad itin svarbus veiksnys – oro judėjimas. Pastarojo greitis patalpose turėtų būti iki 0,05–0,1 m/s. Tai užtikrins tinkamą oro kaitą ir užtikrins, kad žmogus įkvėps švaresnį orą, nei iškvėpė. Didesnė oro apytaka turi būti virtuvėje, vonioje ir tualete.

Tinkamu namų mikroklimatu besirūpinantys žmonės turėtų namus valyti ne tik sausuoju, bet ir šlapiuoju būdu. Teigiama, kad 75 proc. patalpose esančių dulkių sudaro būtent negyvos odos ląstelės, kuriomis minta dulkių erkutės, ypač pavojingos alergiškiems žmonėms. Būtent todėl visus paviršius kartkartėmis reikia nuvalyti drėgnu skuduru, o sausąjį oro valymą ir mikroklimato reguliavimą patikėti vėdinimo įrenginiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius