Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Darbinga vasara: renovuojami 412 daugiabučių

Ozo g. 22, Vilnius
BETA nuotr. / Ozo g. 22, Vilnius
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Daugiabučiai, dalyvaujantys Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje, pasitiko vasarą darbingai. Skaičiuojama, kad šiuo metu rangovai pluša prie 412 daugiabučių visoje Lietuvoje. Didelė modernizuojamų namų dalis – didžiuosiuose miestuose. Tačiau renovacijos tempais jiems nenusileidžia ir mažesnės savivaldybės.

Lyderė – sostinė, geriausias pavyzdys – Ignalina

Vilniuje šiuo metu vykdomi modernizacijos darbai 67 daugiabučiuose, tad sostinė – lyderė pagal renovuojamų namų skaičių. Antroje vietoje – Klaipėda, kurioje atnaujinami 52 namai, trečioje – Kaunas su 43 daugiabučiais. „Viena vertus, didžiųjų miestų lyderiavimas pagal atnaujinamų daugiabučių skaičių – natūralus, nes būtent šiuose miestuose yra daugiausiai daugiabučių. Kita vertus, tai aiškus ženklas, kad didieji miestai aktyviai dalyvauja Daugiabučių modernizavimo programoje“, – pastebi Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) vadovas Valius Serbenta.

Nuo didžiųjų miestų savo renovacijos tempais neatsilieka ir mažesnės savivaldybės. 23 namai atnaujinami Trakų savivaldybėje, Druskininkų – 17, Palangos – 19. „Ignalina taip pat džiugina savo pasiekimais. Skaičiuojama, kad šiuo metu šioje savivaldybėje yra tik apie tris dešimtis neatnaujintų daugiabučių. Tačiau jie visi jau ruošiasi renovacijai. Reikia pažymėti, kad Ignalinoje sparčiai atnaujinami ne tik daugiabučiai, bet ir viešieji pastatai, tad kitąmet čia neturėtų likti nei vieno energiškai neefektyvaus pastato. Taigi – šios savivaldybės sėkmė organizuojant renovaciją neabejotinai taps įkvėpimu ir pavyzdžiu ne tik kitoms Lietuvos savivaldybėms, bet ir užsienio miestams, įgyvendinantiems panašias modernizacijos programas“,– pasakoja V. Serbenta.

Kiti metai – ne mažiau žadantys

Į naujausią, 2018 08 26 Aplinkos ministerijos paskelbtą, vadinamą Trečią kvietimą, dalyvauti Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programoje atsiliepė per 460 namų iš visos Lietuvos. Planuojama, kad dauguma jų bus baigti renovuoti kitąmet.

Šiuo metu 131 daugiabučių iš naujausio kvietimo jau turi patvirtinimą dėl kredito renovacijai suteikimo. Galutinai pritarę investicijų planams 268 daugiabučiai, dar 32 tobulina investicijų planus. „Pastebime didėjantį gyventojų susidomėjimą alternatyviais energijos šaltiniais – saulės kolektoriais, šilumos siurbliais ir t. t., tad vis dažniau gyventojai nori papildyti savo investicijų planus būtent šiomis energinio efektyvumo didinimo priemonėmis“, – pažymi V. Serbenta.

Arčiausiai renovacijos darbų pradžios 37 Trečiajame kvietime dalyvaujantys daugiabučiai – jiems jau nupirkti rangos darbai. Kaip pastebima, ryžtu atnaujinti būstą išsiskiria Ignalinos ir Utenos savivaldybės, kuriose rangos darbai nupirkti po 13 daugiabučių.

Tęsi pažadą per metus atnaujinti 500 namų

Kaip pastebi BETA vadovas, ir šiemet, ir kitąmet Lietuvoje bus atnaujinta maždaug po 500 daugiabučių. „Toks modernizuojamų daugiabučių skaičius – optimalus mūsų rinkos sąlygomis. Labai svarbu tai, kad jis nesukelia įtampos rangos darbų sektoriuje. Juk kuo daugiau renovacijos projektų, tuo didesnė rangos darbų kaina. Matėme tokį kainų kilimo procesą 2014 m., kai vienu metu renovacijai rengėsi per tūkstantį daugiabučių ir rangovai tiesiog nesuspėdavo atsiliepti į visus rangos darbų konkursus, be to, rangos darbų kaina pakilo daugiau nei 20 proc.“, – komentuoja V. Serbenta.

Pašnekovas pabrėžia, kad po renovacijos bumo įsivyravusi pusiausvyra leido sumažinti šoktelėjusias kainas, tad gyventojams netenka permokėti už renovacijos darbus. „Be to, toks skaičius per metus renovuojamų daugiabučių leidžia visus rangos darbus atlikti lietuviškoms įmonėms, o tai reiškia, kad didesnių keblumų nekyla rūpinantis garantiniu laikotarpiu. Pastebėjome, kad kai daugiabučius renovavo įmonės iš Ukrainos, Lenkijos ir net Graikijos, gyventojai nerimavo dėl šių įmonių garantinio laikotarpio įsipareigojimų – juk jos veikia visai kitoje šalyje“, – pastebi pašnekovas.

Mano daugiabutis

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką