Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 5d. 09:22

6 priežastys, kodėl jums reikia interjero dizainerio

Interjeras
123rf.com nuotr. / Interjeras

Lietuviai – taupi ir darbšti tauta, todėl dažnas iš mūsų esame įpratę patys remontuoti būstus, patys kurti jų interjerą. Ar rezultatas džiugina? Nacionalinio interjero konkurso finalininkės, keturios „Hanner“ kvartale „B23“ interjerus realizuojančios dizainerės sako, kad prašymas sutvarkyti pusiau įrengtą būstą – labai dažnas.

Dizaineris gali sutaupyti aibę jūsų laiko, apsaugoti nuo nemokšų meistrų ar baldininkų bei stipriai kilstelėti būsto vertę. Galbūt todėl bendrovės „Hanner“ atstovai pastebi, jog visiškai įrengti būstai domina vis daugiau pirkėjų.

„Dantų patys nesitaisome, einame pas stomatologą,“ – paklausta, kodėl reikia interjero dizainerio, sako dizainerė Kristina Grybaitė.

Jos teigimu, jei pasisamdę interjero dizainerį negalėsite įsigyti kokio nors svarbaus pirkinio, pavyzdžiui, sofos, tuomet iš tiesų verčiau rinktis baldą. Tačiau jei būsto įsirengimui skirtų lėšų pakanka – dalį jų skirti interjero dizainerio paslaugoms tikrai verta.

„Tai yra profesija. Tai darbas, kurį turi atlikti profesionalas, baigęs specialius mokslus. Dizaineriai mokosi estetikos, ergonomikos, kompozicijos – tam skiriame daug laiko,“ – pridūrė ir dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė.

„Dizaineris yra tas asmuo kuris lydi kelionėje, namą paverčiant namais. Norint sklandaus ir lengvo proceso verta samdyti dizainerį, kuris abstrakčius pojučius ir norus gali transformuoti į funcionalų ir vizualiai teisingą ir skoningą interjerą,“ – reziumavo dizainerė, kartu su kolege Jurgita Mockute interjerą realizuojanti Eglė Mišinytė.

Kodėl verta samdyti interjero dizainerį?

1. Sutaupysite pinigų. Dizainerė K. Grybaitė pripažįsta, jog dizaineriai gauna įvairių nuolaidų apdailos medžiagoms, baldams. Tik jos ne tokio dydžio, kaip dalis žmonių įsivaizduoja.

„Mitas, kad dizaineriai gauna 30-50 % dydžio nuolaidas. Nesąmonė. Turim nuolaidas geriausiu atveju 10-15 % ir jas suteikiame ir klientui,“ – sakė K. Grybaitė.

Dizainerė G. Jarmalavičiūtė taip pat yra skaičiavusi, jog interjero dizaineriui estetiškai įrengus būstą, jo rinkos vertė ženkliai išauga.

„Dizaineriai gali jus nukreipti, kur vieną ar kitą prekę įsigyti pigiau. Žmonės ne kasdien susiduria su remontu, būsto įrengimu. Todėl iš nežinojimo galite permokėti arba prisidaryti klaidų, kurios vėliau kainuos dvigubai,“ – sakė dizainerė Agnė Kisielienė.

„Kvalifikuotas specialistas gali padėti sutaupyti pinigų teisingai juos paskirstydamas. Net ir turint labai nedidelį biudžetą jis gali patarti, kuriems daiktams skirti daugiau pinigų, o kur galima pataupyti. Taigi, ta pati pinigų suma bus išleista „kokybiškiau“,“ – sako dizainerė Eglė Mišinytė.

2. Sutaupysite laiko. K. Grybaitė teigė dirbusi su kliente, kuri iš pradžių bandė įsirengti interjerą pati.

„Ji man sakė: „Mačiau jus plytelių parduotuvėje! Ir taip pavydėjau tiems žmonėms, kurie jus pasamdė. Stovėjau prieš daugybę plytelių ir visiškai neįsivaizdavau, ko man reikia“, – prisiminė K. Grybaitė.

Dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė mano, jog joks žmogus negalės savo interjerui skirti tiek laiko, kiek skiria interjero dizaineris, dirbdamas su konkrečiu interjeru visą darbo dieną. Ji pripažįsta, jog ne kartą yra gavusi prašymų ištaisyti „savadarbį“ interjerą.

„Žmonės sako: „Na, labai stengėmės, taip viską atidžiai rinkom, žiūrėjom... bet vis tiek nejauku. Nesuprantam, ką padarėme ne taip?,“ – prisimena G. Jarmalavičiūtė.

„Ieškoti medžiagų, plytelių turėtų dizaineris. Klientas tik išsirenka iš kelių jam pateiktų variantų. O renkantis iš mažesnio skaičiaus, neretai gimsta dar geresnių idėjų,“ – priduria dizainerė A. Kisielienė.

3. Išvengsite klaidų. K. Grybaitės teigimu, turint interjero dizainerį, nesusidursite su situacijomis, kai šviestuvas „netikėtai“ įlenda į spintą, o kriauklė vienu krašteliu „užlipa“ ant tualeto.

„Dizaineris žino įvairius niuansus ir iš anksto numato klaidas, kurių taisymas gali jums nemažai kainuoti,“ – perspėja dizainerė Gintarė Jarmalavičiūtė.

„Dizaineris apsaugo nuo sumaišties interjere. Tik reikia juo pasitikėti,“ – pridūrė A. Kisielienė.

„Profesionalus dizaineris pirmiausia architektūriškai žiūri į erdves, patikrina jų funkcionalumą, zonavimą. Ergonomiškai išdėstyti atstumai, funkcionalūs zonų sprendimai yra gerokai svarbesni nei tapetų spalva ar lubų apvadai,“ – kalbėjo dizainerė Eglė Mišinytė.

4. Nesipyksite su artimiausiais šeimos nariais dėl būsto įrengimo.

„Dažnai šeimoje sprendimus priima daugiau nei vienas žmogus, neretai jie turi skirtingą nuomonę dėl interjero. Dizaineris įvertins kiekvieno asmens idėjas ir bandys įtraukti geriausias, argumentuos savo pasirinkimą, tačiau kartu pabrėš ir kiekvieno šeimos nario indėlį,“ – teigė dizainerė E. Mišinytė.

5. Galėsite dirbti su patikrintais meistrais, tiekėjais. Interjero dizaineriai, per ilgus darbo metus yra sukaupę vertingų kontaktų, žino atliekamų darbų kokybę, gali padėti užsisakyti gaminį tiesiai iš fabriko. Dizainerė K. Grybaitė sako, jog Lietuvoje gausu puikiai dirbančių durininkų, grindų gamintojų.

6. Geriau išsiaiškinsite savo poreikius, stilių. Dizaineriai pripažįsta, jog pasitaiko klientų, kurie neįsivaizduoja savo prioritetų, negali pasakyti, kas jiems patinka. Dirbant su interjero dizaineriu, renkantis įvairias detales, tai pamažu išgryninama.

„Juokauju, kad man moka ne už tinkamai parinktas spalvas, brėžinius, o už tinkamą stilių,“ – sako K. Grybaitė.

Kartais darbas su dizaineriu atskleidžia, jog būsto šeimininkui prie širdies visiškai kitas stilius, nei galvota iš pradžių.

„Esu turėjusi vieną atvejį, kai pradėjus kurti modernų būstą su klasikos elementais, galiausiai jis žingsnis po žingsnio virto visiškai klasikiniu. Šeimininkų polinkis į klasikinius interjerus nebuvo aiškus iki paskutinės minutės. Tokioje situacijoje blogiausia, jog kai kurie sprendimai jau buvo įgyvendinti, pavyzdžiui, įrengta santechnika, kuri liko modernaus stiliaus. Nukentėjo interjero vientisumas,“ – prisiminė Agnė Kisielienė.

Dizainerė Eglė Mišinytė mano, jog net jei negalite apsispręsti, kuris stilius jus labiau žavi, interjero dizaineris gali padėti suderinti juos abu.

„Dizaineris gali suderinti kelis interjero stiliaus elementus, nesukurdamas netvarkos ar neišbaigtumo pojūčio. Kaip pavyzdys galėtų būti užsakovas, kuris žavisi klasikinio stiliaus estetika, bet vertina skandinavišką funkcionalumą. Su dizainerio pagalba sukuriamas labai asmeniškas tačiau vientisas ir vizualiai patrauklus interjeras,“ – teigė E. Mišinytė.

Kaip apskaičiuojama darbų kaina?

K. Grybaitė teigia, jog savo darbą skaičiuoja ne pagal esamus kvadratinius metrus, o pagal pastangas, kurių prireiks kuriant konkretų interjerą.

„Negalima lyginti pastangų, kurių reikia, pavyzdžiui, rasti sprendimą kokių 5 kvadratinių metrų voniai ir kokių 50-ies kvadratinių metrų svetainei. Aš skaičiuoju, pagal tai, kiek užtruksiu, kiek į tai įdėsiu širdies,“ – sakė K. Grybaitė.

Tuo metu G. Jarmalavičiūtė pripažįsta, jog dažniausiai darbų kaina skaičiuojama už kvadratinį metrą (to ploto, kuriam reikės dizaino, t.y. atmetus sandėliukų, garažų plotą).

Pašnekovė yra sulaukusi svečių iš Ispanijos nusistebėjimo, jog Lietuvoje pasisamdyti interjero dizainerį yra pigu.

„Yra pradedančiųjų dizainerių, yra labiau patyrusių. Taigi, galima ieškoti ir už mažesnę kainą savo paslaugas teikiančių dizainerių. Žinoma, dirbdami su jaunais, rizikuojate – jie gali įvelti klaidų,“ – sakė G. Jarmalavičiūtė.

Kiek laiko reikia interjero dizaineriui?

Galbūt sudėtinga suprasti, tačiau dizaineriui reikia ne mažiau laiko, nei statybininkui, kad jis pažintų šeimininkus, apgalvotų kiekvieną esamo būsto smulkmeną. K. Grybaitė sako, jog idealiu atveju darbui su interjero dizaineriu reikėtų numatyti 3 mėnesius.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Daugiau vandens

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką