Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 20d. 10:30

Baldai, kurie neužima vietos: kaip maksimaliai išnaudoti turimą erdvę?

Vietos trūkumas / 123rf.com nuotr.
Vietos trūkumas / 123rf.com nuotr.

Sofa-lova jau seniai tapo įprastu baldu ne vieno namuose, o stalą-knygą turbūt prisimena daugelis. Tačiau tai nėra vieninteliai vietą taupantys baldai. Žinant keletą pagrindinių principų ir pasinaudojant išmaniai susilankstančiais mechanizmais, namuose galima sutaupyti tikrai daug vietos. Nesvarbu, ar tai būtų nedidelis būstas, ar tiesiog ribota konkreti patalpa, maksimaliai išnaudodami turimą erdvę, visada išlošite.

Renkantis baldus labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ar jie pilnai išnaudoja patalpos aukštį. „Pirmas dalykas, kurio reikėtų paisyti norint sutaupyti vietos – stengtis daryti baldus kuo aukštesnius. Kitaip tariant, maksimaliai išnaudoti aukštį, nestatyti žemų baldų, o tas pačias pakabinamas spinteles virtuvėj daryti kuo aukštesnes ir iki pat lubų“, – teigė „Algimanto baldai“ pardavimų ir plėtros vadovas Gintaras Gaveika.

Verta atsiminti ir tai, kad daugelis baldų gali tarnauti ir kaip vieta daiktams susidėti. Spintos, spintelės, stalčiai ir bet kokie kiti baldai, kuriuose galime laikyti daiktus, automatiškai tarnauja vietos taupymui. „Visada siūlome klientams rinktis stalčius vietoj lentynėlių, nes tai yra daug patogesnis ir taupesnis būdas susidėti ir pasiekti daiktus“, – teigė G.Gaveika.

Tačiau tokią funkciją gali atlikti daugelis pufų ir kitų sėdėjimui skirtų minkštų baldų. Jei norite kavos staliuko, rinkitės tokį, kuris turės stalčius, o jei norite eksponuoti aksesuarus – ieškokite staliuko su lentynėlėmis. Tuo tarpu, jei miegamajame kambaryje norite lovos, pagalvokite apie tokią, kurios rėmas turės stalčius.

Išeitis trūkstant vietos – baldai-transformeriai

Viena iš paklausiausių baldų rūšių šiandien yra tie, kurie gali išsilankstyti į kitus baldus arba šiek tiek „prasiplėsti“. Tokių baldų-transformerių šiais laikais yra galybė variantų, o norint pasigaminti individualų baldą su tam tikru sudėjimo mechanizmu, bene vienintelė riba yra fantazija.

Stalas-transformeris / 123 rf.com nuotr.
Stalas-transformeris / 123 rf.com nuotr.

Mechanizmų būna labai įvairių: tiek baldai su važinėjančiomis durimis, tiek, pantografai spintose, kurie naudojami esant mažam pločiui, bet dideliam aukščiui, ir žmogus nori pasikabinti rūbus bei lengvai juos pasiekti tiek į fotelius susilankstančios lovos. Variacijų iš tiesų yra daug.

Bene populiariausi tokio tipo baldai yra stalai. „Sulankstomi stalai, kaip anksčiau būdavo tie stalai-knygos, dabar yra labai retas atvejis, mažai kas juos renkasi. Dažniau yra daromi paprasti stacionarūs stalai, kurie tiesiog prasiplečia. Stalviršis „išvažiuoja“ į šonus ir įsideda dar vienas 60 arba 80 cm intarpas ir taip stalas prasiilgina“, – pasakojo G.Gaveika.

„Kitas variantas, pavyzdžiui, jei klientas nori turėti valgomąjį stalą dviem arba trims asmenims, bet nėra galimybės ir vietos pastatomam stalui, galima panaudoti ištraukiamą stalčiaus tipo mechanizmą. Stalas išsitraukia ir atsiverčia, o pavalgę žmonės jį sudeda, sustumia ir atsiranda vietos“, – sakė „Algimanto baldai“ pardavimų vadovas.

Vienas dažniausių pageidavimų – išlankstoma miegamoji dalis

Tuo tarpu „Dekbanus“ marketingo vadybininkė Jolanta Urbanovič pastebi tendenciją, kad vienas dažniausiai klientų reiškiamų norų yra patogi išlankstoma miegamoji dalis. „Tai darosi vis populiariau todėl, kad šiuolaikiniai mechanizmai yra tikrai kokybiški – miegamoji dalis gali būti ir spyruoklinė, skirtingai nuo senoviško mažo čiužinuko ant metalinių strypelių“, – teigė ji.

„Labai populiarūs vaikams skirti foteliukai-lovos. Jie užima tikrai daug vietos ir dieną gali būti naudojami kaip interjero detalė, o nakčiai juos galima išlankstyti kaip lovą miegojimui“.

Susilankstanti lova / 123rf.com nuotr.
Susilankstanti lova / 123rf.com nuotr.

Tuo tarpu G.Gaveikos teigimu dažnas klientų pageidavimas yra spintoje uždaroma lova: „Ne kartą esame darę atverčiamas lovas darbo kambariuose, kurias žmonės norėjo įrengti svečiams. Jos šiek tiek panašios į tas, kurias matome filmuose – kai nakčiai atsiverti lovą, o pamiegojęs uždarai ją spintoje“.

Balandžio 6-14 d. pirmą kartą vyks „Tiksi“ baldų nuolaidų savaitė. Jos metu Lietuvos baldų salonai siūlo vertingas nuolaidas. Tai – geriausias laikas metuose atnaujinti baldus palankiomis sąlygomis. Namus atsinaujinti padeda Bigbank.

Daugiau informacijos - „Tiksi“ Facebook puslapyje.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

03:27
00:29
01:11
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką