Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 19d. 09:24

Būstas, kurio stilistika nesilygiuoja į dabartinius dizaino standartus

Individualumo apraiška
Leono Garbačausko nuotr. / Individualumo apraiška

Vienas didžiausių iššūkių interjero dizaineriams – sukurti šeimos namus, kuriuose kiekvienas narys rastų ramybės kampelį bei savo tapatumo ženklų. Tuomet tikslingai įvykdyti užduotį ir skrupulingai parinkti interjero detales padeda glaudus bendravimas su klientais. Kokie gi namai gimsta, kai derinamos kelios stilistikos ir, regis, skirtingos idėjos?

Interjero studijos NOI dizainerės Aistė Mickevičienė ir Dovilė Mikaliūnaitė, įsiklausiusios į jaunos šeimos pageidavimą turėti namus, kuriuose vyrautų industrinis stilius, nusprendė atidžiau susipažinti su šeima, jos poreikiais bei namo aplinka.

„Pirmiausia, atsižvelgusios į namo fasadą, nusprendėme, kad grynas industrinis stilius gali pernelyg kontrastuoti su pastato išore, jo architektūra. Be to, bendraudamos su būsimais gyventojais, matėme, kokie jie šilti ir įvairiapusiški. Pradėjome siūlyti švelnesnes stiliaus interpretacijas, industriją derinti su kitų stilių elementais, kūrėme būsimo interjero koliažus, spalvines paletes. Tinkamai parinkti vizualiniai deriniai tapo puikiu pagrindu ieškant užsakovams priimtiniausios idėjos, kuri ne tik atitiktų pageidaujamą stilių, bet ir susietų interjerą su visuma“, – pasakoja projekto autorės.

Leono Garbačausko nuotr./Individualumo apraiška
Leono Garbačausko nuotr./Individualumo apraiška

Šiame interjere, kaip ir daugelyje šiuolaikinių būstų, vizitine kortele tampa pilka spalva. Ji jungia visas namų erdves. Skirtingi jos tonai ir interpretacijos leidžia laviruoti kuriant namų jaukumą ir išryškinti tai, kas erdvėje svarbiausia. Šviesi, bene balta sienų spalva tampa puikiu pagrindu abstraktiems meno kūriniams, juos išryškina tarsi meno galerijos eksponatus. Akcentuojamos ir langų nišos: jos pridengiamos sunkiomis, tamsiai pilko tono užuolaidomis su lambrekenais. Tamsios užuolaidos su subtiliai išsiuvinėtais kraštais sukuria neįprastą jaukumo ir prabangos įspūdį.

Leono Garbačausko nuotr./Individualumo apraiška
Leono Garbačausko nuotr./Individualumo apraiška

Jau minėtieji dailės darbai – laiptų pertvaros inspiracija. Melsvųjų kūrinių linijų dinamiškumas įkvėpė atitvaro piešinį, o industrijos tema padiktavo spalvą. Metaliniai pertvaros virbai sudaro pagrindą kitiems juodiems interjero elementams, kaip antai šviestuvams, kėdžių ar valgomojo stalo kojoms. Negana to, gerai įsižiūrėję į linijų kuriamą piešinį, pastebime netaisyklingos formos rombus bei trikampius, gražiai suderintus su šalia kabančiu, Edisono tipo lemputėmis pasidabinusiu moderniu šviestuvu, kėdžių apmušalų įsiuvais bei lovos pagalvėlių ornamentika. Bendra šviestuvų stilistika išlaikoma visame interjere, vienintelis skirtumas – gaubtai ir lemputės.

Gan griežtą interjero toną ir linijiškumą sušvelnina gaivališki rusvo medžio atspalviai. Grindų dangos tekstūra bei sodrumas darniai suskamba šalia kitų interjere naudojamų medžio paviršių: durų, sienos dekoro, valgomojo stalo ar naktinių stalelių abipus šeimininkų miegamojo lovos. Bendra medžio gama suteikia interjerui harmoningumo, o pasirinktas faktūriškumas – polėkio ir gyvybės. Prie šio energingo medžio dekoro spalviškai puikiai dera ir valgomojo kėdės. Čia kiekviena interjero detalė vis atranda sąsajų su kitais dizaino elementais ir tarsi sudaro uždarą atitikimų ratą.

Leono Garbačausko nuotr./Individualumo apraiška
Leono Garbačausko nuotr./Individualumo apraiška

Žvelgiant į visą interjero koncepciją, rodos, kad svajose galime keliauti ir atrasti skirtingiems laikotarpiams ir stiliams būdingų detalių. Art deco stiliaus kavos staliukas – tarsi iš persiškų raštų, vintažinio tipo kilimai, marokietiškas darbo kambario šviestuvas, archajiškumo jausmą keliantys natūralaus medžio stalviršiai bei odos dirbiniai ir, žinoma, nemažai industrijos, modernios klasikos bei šiuolaikinio dizaino interpretacijų. Visa tai – lyg eklektikos atspindys, tačiau būtent taip įvardinti šio būsto stilių būtų per drąsu, nes, kaip teigia interjero autorės: „Tai – harmoningas, jaukus, unikalus šeimos būstas, kurio stilistika nesilygiuoja į dabartinius dizaino standartus ir nebando tilpti į jų rėmus. Šis interjeras neturi konkretaus stiliaus, tai – individualumo apraiška.“

interjeras.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką