Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 01 26, 19:12

Buto Šv. Stepono gatvėje interjerą padiktavo istorija – dizainerė išsaugojo autentiškas detales

Viena iš Vilniaus senamiestyje įsikūrusio XIX a. pastato erdvių buvo pritaikyta biurui. Besikeičiant šeimininkams, norėjosi pokyčio, todėl nutarta daryti kosmetinį remontą. Pradėjus pirmuosius darbus, prireikė ardyti senas segmentines lubas, kuriose buvo pasislėpę autentiški mediniai balkiai, o po jų sluoksniu – senos plytos. Interjero kūrėja Simona Vilutė su naujaisiais savininkais nusprendė, kad minimalaus remonto šiai erdvei tikrai neužteks, tad geriausia išeitis – renovacija.
Butas Šv. Stepono gatvėje
Butas Šv. Stepono gatvėje / Andriaus Stepankevičiaus nuotr.

Dabar ši 27,89 kv. m erdvė yra tapusi vieno mikromiegamojo butu. Didžiausiu iššūkiu dizainerė laiko paties pastato ilgaamžiškumą – prireikė nemažai laiko ir pastangų išsiaiškinti, kur išsidėsčiusios visos komunikacijos, mat jos buvo labai trapios ir sunkiai pasiekiamos. Kitas iššūkis – į nedidelę erdvę sudėti visus reikiamus prietaisus, todėl interjero autorė juos parinko mažesnius.

Paties interjero sukūrimo idėją diktavo tiek pastatas, tiek į patalpas krintanti šviesa. Knietėjo išsaugoti ir atidengti kuo daugiau istorinių detalių – arkinius langus, balkius, plytas, kad jos pabrėžtų būsto autentiškumą, bet būtų pritaikytos šiuolaikinio žmogaus gyvenimo ritmui.

Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Butas Šv. Stepono gatvėje
Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Butas Šv. Stepono gatvėje

Natūraliai kilo idėja interjerui pasirinkti neutralią, triukšmo nekeliančią baltą spalvą, puikiai papildančią ir išryškinančią išlikusias plytines sienas. Šis dizaino sprendimas leido išlaikyti švarią, minimalistinę erdvę, kurioje kiekvienas daiktas randa savo vietą.

Miegamajame taip pat tęsiama interjero vizija. Medinė pakyla tampa lovos kontūru, o patogus čiužinys ne tik įrėmina šią atskirą patalpą, bet ir suteikia jaukumo. Tuo tarpu vonios kambarys ir atskiras tualetas pasižymi kitokia spalvų gama – įliejama pilkšvų ir žalsvų tonų. Bendri elementai, jungiantys būsto interjero tematiką, išlieka: mediniai balkiai, apšvietimui naudojamos paprastai dekoruotos lemputės.

Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Butas Šv. Stepono gatvėje
Andriaus Stepankevičiaus nuotr./Butas Šv. Stepono gatvėje

Nors dizainerė seka vyraujančias tendencijas, jas stengiasi interpretuoti savaip, galvodama ne tik apie dabartį, bet ir ateitį. Svarbu pamąstyti, kaip interjeras atrodys po penkerių ar dešimties metų, todėl nemenkas dėmesys skirtas jo ilgaamžiškumai. Čia funkcionalią paskirtį atlieka kiekvienas baldas ir dekoro elementas. Šis interjeras sukurtas vadovaujantis gerų, laikui nepavaldžių idėjų ir kompozicijų siekimu.

Dizaino autorė Simona Vilutė.

interjeras.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką