Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 4d. 12:31

Dizainerė pataria: ką reikia žinoti renkantis medines grindis

Pilkų grindų pavyzdys
Wayfair.com nuotr. / Pilkų grindų pavyzdys

Grindys yra labai svarbus ne tik interjero, bet ir visų namų gerovės elementas. Sienas galima perdažyti, baldus – pakeisti naujesniais, o grindų taip paprastai nepakeisite – tam reikia ne tik didelių investicijų, bet ir tinkamo laiko. Remontuojant būstą, vien žinojimo, kokio tipo grindys bus dedamos, nepakanka. Interjero dizainerė pataria, ką reikia žinoti dar prieš renkantis medines grindis.

„Medinės grindys namų erdvei suteikia šilumos, jaukumo – natūralus medis tiek vizualiai, tiek vaikštant basomis yra šiltas net šaltą dieną. Kuriant interjerą, grindys yra svarbi jo dalis, nes tampa pagrindu, fonu baldams, aksesuarams ir kitoms detalėms, todėl svarbu apgalvoti medienos ir jos paruošimo tipą, spalvą", – pranešime spaudai cituojama interjero dizainerė Viktorija Emde.

Ne mažiau svarbūs ir techniniai aspektai – tiekėjo pasirinkimas, domėjimasis grindų savybėmis. Norint įsigyti kokybiškas grindis, reikėtų nepagailėti laiko tiekėjo paieškai.

Yra ir dar keli svarbūs aspektai, kuriuos, specialistės nuomone, reikėtų žinoti, renkantis medines grindis:

Kaina. Parketlenčių kainą lemia kelios paprastos detalės. Pirmiausia – parketlenčių plotis (kuo platesnė, tuo brangesnė). Taip pat paviršiaus apdirbimas. Pigiausios yra šlifuoto paviršiaus, tačiau gali būti ir šukuoto, kai matomas ryškesnis medienos raštas, ar nestandartinio paviršiaus, pavyzdžiui, banguotos. Tokios kainuoja brangiau. Šakų ir balanų kiekis – kuo parketlentė švaresnė, tuo ji brangesnė. Spalvos sudėtingumas – kuo įmantresnė spalva, tuo daugiau darbo jai išgauti reikia įdėti, o tai kelia kainą.

Didieji medinių grindų gamintojai medieną skirsto į 3 pagrindines klases (pradedant žemiausia ir baigiant aukščiausia): „Rustic“, „Classic“, „Select“: kuo aukštesnė klasė, tuo galutinio gaminio išvaizda yra vienodesnė, tolygesnė, mediena turi mažiau spalvų svyravimų, mažesnes šakas. Kuo aukštesnė klasė, tuo didesnė ir kaina.

Viktorijos Emde nuotr. /Mažam butui erdvės suteikia šviesios grindys
Viktorijos Emde nuotr. /Mažam butui erdvės suteikia šviesios grindys

Patvarumas. Lietuvoje populiariausios ąžuolo parketlentės, tačiau daug kas priklauso ir nuo parketlenčių paviršiaus padengimo. Populiariausi būdai – dengimas natūralia alyva su kietuoju vašku arba dengimas laku. Alyva padengtas grindis atnaujinti reikia maždaug kas 5 metus. Procedūra yra nesudėtinga, o po jos paslepiami įbrėžimai ar kiti paviršiaus pažeidimai, grąžinama originali parketlenčių išvaizda. Lakuotos grindys iki pirmo nusidėvėjimo tarnauja ilgiau (gali ir 10 metų), tačiau norint jas atnaujinti, privaloma laką nušlifuoti iki pliko medžio ir tuomet uždėti naujo lako sluoksnį. Šis atnaujinimas yra gerokai sudėtingesnis ir brangesnis.

Spalva. Interjero dizainerė V.Emde, renkantis grindų spalvą, pataria nesivaikyti madų ir labiau atsižvelgti į savo poreikius, namų spalvas, patalpų išdėstymą, stilių.

Jesse nuotr./Grindys ramus fonas baldams
Jesse nuotr./Grindys ramus fonas baldams

Pasak jos, šviesesni ir pilkesni atspalviai didina erdvę, tamsesni ir intensyvūs – mažina. Svarbu atkreipti dėmesį į langų dydį: jei langai iki pat žemės – grindims tenka daug šviesos, todėl jos gali būti ir tamsesnės spalvos, tokiu atveju jos ne taip stipriai „sugers“ erdvę. Jei langai maži ar „žiūri“ į šiaurinę, tamsią pusę, dizainerė siūlo vengti tamsių atspalvių – riešuto, degintų ar juodų grindų. Jeigu namuose norisi ramybės, erdvės jausmo, reikėtų rinktis neintensyvias spalvas. Norint, kad namai atrodytų itin natūraliai, grindys turėtų būti šukuotos, kad medienos raštas dar labiau išryškėtų.

Dizainerė pasirinkta grindų spalva siūlo dengti visus namus, o sienų spalvas, baldus ir aksesuarus rinktis įvairesnius – taip bus išlaikytas vientisas namų stilius. Tam tikrose vietose, pavyzdžiui, tambūre, vonioje, vaikų kambaryje, grindų dangą galima keisti į plyteles, kiliminę dangą ir pan. Jeigu norisi įvairovės, galima žaisti ir pačių grindų forma bei raštais – pastaruoju metu itin atgijo įdomesnių raštų grindys, pavyzdžiui, eglutės rašto – tokios grindys erdvę daro išskirtine, dekoratyvesne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką