TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Freskos namuose: ką renkasi lietuviai?

DecoEffect freskos
Versliukai.lt / DecoEffect freskos
Šaltinis: Remiamas turinys
Turinio kontrolė – redakcijos rankose, projekto partneris tik inicijuoja ar palaiko temos viešinimą
3
A A

Trys diplomuoti menininkai, Šiaulių universiteto absolventai, jau daugiau nei dešimtmetį plėtoja šiek tiek netradicinį verslą. Trijų bičiulių – dailininko, dizainerio ir dekoratoriaus – komanda dienas leidžia ne prie kompiuterių ar molbertų, bet atlieka interjero ir eksterjero puošybos darbus. Nuo interjero detalių ar fasadų meninio dekoravimo įvairių rūšių tinku iki didžiulių freskų išrankesniems užsakovams – tokius užsakymus tenka įgyvendinti po „DecoEffect“ vardu susibūrusiems menininkams.

Amžiams išvaduoja nuo rūpesčių

Kaip pasakoja tapybos magistras, vienas iš „DecoEffect“ narių Linas Navickas, stiprioji komandos pusė, išskirianti juos iš kitų panašaus pobūdžio paslaugas teikiančių įmonių – studijų metu įgytos žinios, išlavintas meninis skonis, nepriekaištingas spalvų, faktūrų ir formų pojūtis. Tai jiems leidžia imtis net pačių sudėtingiausių projektų.

Diplomuoti menininkai ne tik dekoruoja kambarių sienas, židinius, dailina fasadus, bet ir puošia užsakovų namus, kavinių, viešbučių erdves, pirčių kompleksus, baseinų patalpas autorinėmis freskomis, įvairiais piešiniais. Menininkų atliktus darbus galima pamatyti įvairiuose Lietuvos miestuose – „DecoEffect“ dirba ne tik Šiauliuose. Menininkai taip pat rengia mokymus, amato paslaptimis noriai dalijasi su kitais.

Atliktų darbų pavyzdžių galima pamatyti ir portale Versliukai.lt pagal šią nuorodą.

L.Navickas sako, kad užsakymų kompanijai netrūksta – lietuviai aktyviai domisi ir renkasi šį ilgaamžį sienų apdailos būdą. Pasak jo, tokios sienos namų savininkus patraukia ne tik dėl estetikos, šis būdas turi ir nemažai praktiškų privalumų. Naudojant laiko patikrintas, kokybiškas specializuotas medžiagas (tokias kaip struktūrinį tinką ir pan.) pasiekiamas kone amžinas rezultatas.

„Dekoras tarnaus tol, kol atsibos. Pavyzdžiui, tradiciniu būdu laiptines išdažę žmonės jas turi reguliariai perdažyti, o pasirinkę dekoravimą, pavyzdžiui, sendintu tinku pamiršta apie tokius rūpesčius. Yra tokių dangų, kurios gali tarnauti tol, kol stovės pastatas, – aiškina ne vieno lietuvio namus papuošęs menininkas. – O prieš dešimt metų mūsų daryti fasadai vis dar atrodo kaip daryti vakar“.

Dar vienas paslaugos privalumas – meninio sienų dekoravimo darbai, verslininko skaičiavimu, atliekami du-tris kartus greičiau ir švariau nei bet kokie kiti sienų apdailos darbai. „Statybininkas kambaryje gali užtrukti savaitę ar dvi. Mes sugaištame vos kelias dienas“, – paaiškina jis.

Amžina, bet nebrangu

Ar tai brangu? Pašnekovas patikina, kad palyginti su tradiciniais sienų apdailos būdais, tikrai ne: „Dažyti sienas tradiciniu būdu būtų pigiau, bet mūsų atliktas dekoras tarnaus mažiausiai keturis-penkis dažymus. Dažant antrą kartą kainos jau išsilygina“.

Jei būstą įrenginėjantis klientas renkasi vidutinės klasės tapetus iš parduotuvės, tiek dekoravimo, tiek tapetavimo kaina išeina apylygė. Tačiau net ir labai brangūs tapetai nėra tokie ilgaamžiai kaip dekoras, nes jie nėra tokie atsparūs nešvarumams, mechaniniam pažeidimui. „Vidutinio kietumo sienų dekorą galima plauti aukšto slėgio srove – atlaikys puikiausiai. Nei tapetų, nei dažų tokiu būdu plauti tikrai negalima, nes viskas nusiplaus. Ypač aktualu, kai namuose yra mažų vaikų“, – skirtumus vardija pašnekovas.

Namus puošia gamtos motyvais

Pasak jo, renkantis būsimą freskos piešinį, pravartu atsigręžti į save, savo pomėgius, gyvenimo būdą. „Svarbiausia, kad piešinys žmogui būtų artimas, kad žmogus turėtų sąsajas su piešiniu ir gyventų ta idėja. Didžioji dalis poreikių išryškėja pokalbio su užsakovu metu, todėl po jo nesunku parinkti tinkamiausią tematiką. Paveikslas – tai kitas pasaulis, apribotas rėmais, o įsilieja į bendrą patalpos, kurioje žmogus betarpiškai gyvena ir dalyvauja tame veiksme, interjerą. Jei žmogus domisi muzika, mėgsta kalnus, tematiką atrasti tikrai nesunku“, – pasakoja L.Navickas. Populiariausi lietuvių namuose gamtos motyvai.

Pašnekovas tikina, kad freskų dydį riboja tik fantazija ir patalpos galimybės – talentingi meistrai gali nutapyti nuo mažo inkliuzo sienoje iki didžiulės freskos. Pavyzdžiui, Alytaus kraštotyros muziejų papuošė dvi įspūdingo dydžio freskomis dekoruotos sienos – šešių metrų aukščio ir šešių metrų pločio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Freska Tapetavimas

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką