Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 17d. 18:37

Gėlių butas Vilniaus senamiestyje

Butas Gėlių gatvėje
Vytauto Narkevičiaus nuotr. / Butas Gėlių gatvėje

Gėlių butas – būstas esantis Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Dviprasmiškas pavadinimas sufleruoja apie netradicinę erdvę, apsuptą gėlių žalumos, arba tiesiog mena apie gyvenamąją vietą.

Vieta: Vilnius

Įgyvendinta: 2016 m.

Plotas: 108,69 m²

Interjero autorė: Dalia Jakeliūnaitė

Prieš pradedant būsto projektavimo darbus, erdvę į dvi dalis dalijo tradicinė standartinė antresolė. Norėjosi praplėsti naudingą plotą ir maksimaliai išsaugoti natūralią šviesą. Buvo atkreiptas dėmesys į natūralios šviesos sklaidą – tam, kad viršutinė antresolė neužgožtų apatinio aukšto, perdangoje buvo įrengti grūdinto stiklo švieslangiai, paskirstantys dienos šviesą.

Pagrindinis siekis buvo suprojektuoti skirtingas funkcines zonas, išplėsti gyvenamąjį plotą, išlaikyti atvirumą, vientisumą ir išsaugoti galimybę ateityje suformuoti dar vieną kambarį. Centrine buto ašimi tampa skaitykla su oranžerija, matoma iš visų buto vietų. Miegamojo zonoje atsiveriantis augalų vaizdinys sukuria jausmą, tarsi snaustum gamtos apsuptyje. Aukštas židinys iš dalies atitveria miegamojo zoną nuo bendros erdvės, suteikia daugiau privatumo. Norint sumažinti garso sklaidą, įstiklinta miego zona.

Kompoziciniu būsto elementu tampa juodo ąžuolo rėmas su vitrininiu langu ir stiklo durimis. Norint jausti visišką privatumą, miegamojo zoną galima atskirti slankiojančia užuolaida, kurią užtraukus sudaromas izoliuoto kambario įspūdis. Projektuojant būstą visų pirma norėjosi atspindėti čia gyvenančio žmogaus būdo principus, o tik vėliau būsto medžiagiškumas įgavo bendrą kiautą. Buvo parinktos natūralios medžiagos: masyvo lentos, akmens masės plytelė, granito stalviršis, stiklas.

interjeras.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką