Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 3d. 09:24

Iššūkis dizaineriams – nedidelį butą paversti erdviu

Nedidelio buto interjeras
Romo Ignatavičiaus nuotr. / Nedidelio buto interjeras

Nedidelį butą paversti kiek įmanoma erdvesniu ir kuo mažiau apkrautu daiktais – toks iššūkis teko interjero dizaineriams. Šis 75 kv. m ploto skandinaviško interjero butas sukurtas trijų asmenų šeimai.

Šis butas yra Vilniuje, Lazdynų mikrorajone, kuris yra laikomas vienu iš labiausiai vykusių urbanistinių gyvenamosios statybos projektų, įgyvendintų Vilniuje XX amžiaus 7-ajame dešimtmetyje.

Projekto autoriai architektai Petras Sakalauskas ir Jurgita Mockaitytė sako, kad butas yra stambiaplokščiame tipiniame name, todėl standartinės planinės schemos nebuvo prasmės keisti. Reikėjo tik išskirti erdves, parenkant tinkamo mastelio, funkcijos ir formos baldus.

Daugiausia dėmesio skirta mažos virtuvės funkciniam sprendimui. Čia nuspręsta įrengti nestandartinius virtuvės baldus, kurie tenkintų šeimos poreikius.

Miegamųjų funkcijos individualiai pritaikytos kiekvienam kambario gyventojui. Parinkti tinkamos funkcijos baldai, kiekvienam kambario šeimininkui pritaikytas koloritas bei apšvietimas. Gyvenamojo kambario ašis – valgomasis stalas, kuris jungia visus šeimos narius ir kviečia svečius.

Pagrindinė problema buvo nedidelį butą paversti kiek įmanoma erdvesniu ir kuo mažiau apkrautu daiktais. Vizualiai praplėsti erdvę padėjo tinkamai išskirtos erdvės parenkant tinkamo mastelio, funkcijos ir formos baldus, neutralios kontrastingos spalvos.

Gyvenamosioms erdvėms sienoms parinkta balta spalva. Išskyrus vieną sieną gyvenamajame kambaryje, kuri nudažyta tamsiai pilka spalva. Taip panaikintas „koridoriaus“ efektas, nes kambarys yra ilgas ir siauras. Šiam efektui panaikinti taip pat pasitelktas vertikalaus ritmo dekoras jungiantis prieškambarį ir gyvenamąjį kambarį. Miegamiesiems, vaikų kambariams parinktos ryškesnės, gyvesnės spalvos, taip pat naudoti ir tapetai.

Palikus seną parketą namai įgavo šilumos ir jaukumo, o jam atsiskleisti padėjo ir parinktas neutralus koloritas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką