Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 10d. 14:54

Įvertinkite: už 40 tūkst. eurų dizainerės įrengė universalų butą Vilniaus centre

Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai
Antano Štrimaičio nuotr. / Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai

Universalus, neapkrautas ir puikiai savininkų poreikius atitinkantis būstas – toks naujausias interjero dizainerių Ramintos Vitkūnės ir Olgos Voišnis iš studijos „Very Good Architecture Company“ projektas. Jos sostinės Žvėryno rajone, Stirnų gatvėje sukūrė 56 kv. m ploto, 3 kambarių buto interjerą. Šio būsto įrengimo kaina siekė apie 40 tūkst. eurų. 

Interjero dizainerės 15min pasakojo, kad buto savininkai – jauna pora, mylintys gamtą ir miestą, kurie užsiima kūrybine veikla. Užsakovai dizainerėms išskyrė pagrindinius poreikius: funkcionalios erdvės, atskira drabužinė, vonia ir dušas vonios kambaryje, kuo mažiau matomos buitinės, kasdieninės pusės.

„Jie akcentavo norą turėti universalų būstą: tokį, kuriame patogu atlikti ruošos darbus, gaminti maistą, o vakare transformuoti tas pačias erdves į atpalaiduojančią, poilsiui skirtą aplinką. Tai pavyko pasiekti projektuojant daugiau uždarų daiktų laikymo sistemų, slepiant visą įmanomą buitinę techniką už durelių ir, aišku, numatant skirtingus apšvietimo scenarijus“, – 15min sakė R.Vitkūnė ir O.Voišnis.

Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai
Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai

Būtent vizualinė tvarka tapo pagrindine visą butą vienijančia mintimi. Tai pavyko pasiekti spalviškai ir medžiagiškai išskiriant tūrius erdvėje. Pavyzdžiui, miegamojo kambarį su virtuve jungia juodos medžio lukšto apdailos sienos, o darbo kambarį ir sekciją – rusvos apdailos.

R.Vitkūnės ir O.Voišnis teigimu, šis projektas unikalus savo universalumu bei detalės svarba, išbaigtumu. Būtent detalėse gausu simbolikos, gamtos motyvų, kurie perteikti modernia išraiška. Bute naudojami baldai yra tarsi kompozicinės detalės, dizainerės stengėsi kuo labiau nutolti nuo asociacijų su buitimi.

„Taip pat interjere daug dėmesio skiriama medžiagoms. Pavyzdžiui, valgomasis stalas pagamintas naudojant japonų yakisugi degintos medienos technologiją. Šis, plačiai naudojamas fasadinės apdailos metodas prailgina medienos gyvavimą iki 80–100 metų, taip pat išryškina natūralią medienos faktūrą bei tekstūrą.

Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai
Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai

Svarbiu interjero akcentu tapo skirtingų faktūrų deriniai: frezuoti baldų fasadai derinami su lygiomis, blizgiomis ar matinėmis fasadinėmis plokštėmis“, – tikino jos.

Be to, skirta nemažai dėmesio ir apšvietimui. Juo dizainerės kūrė skirtingus scenarijus ir nuotaikas.

„Pavyzdžiui, vaivorykštės spektro LED apšvietimas virtuvės balde suteikia galimybę kurti nekasdieniškas ir netikėtas nuotaikas. Akcentiniai šviestuvai yra minimalistinio stiliaus dizaino objektai, primenantys gamtos motyvus: mėnulį, saulę ir saulės užtemimą“, – sakė jos.

Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai
Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai

Koridoriuje komanda suplanavo ir įrengė į nišą integruotą lauko rūbų bei ūkinę spintą. Prieškambaryje atsisakyta bet kokių papildomų baldų, palikta erdvė laisvam judėjimui. Padėtas tik „akmuo“ prisėsti ar kojai užkelti.

Miegamajame įrengta gipso kartono pertvara ir suformuota atskira drabužinė.

Iššūkiu komandai tapo vonios kambarys, mat 4,4 kv. m plote reikėjo sutalpinti tiek vonią, tiek dušą.

„Tai pavyko padaryti atsisakius įprastų stiklo pertvarų. Tokiu būdu atlaisvinome daugiau erdvės patogiam naudojimuisi. Virš WC buvo suformuota spintelė daiktams susidėti, o skalbimo mašina įmontuota praustuvo balde. Erdvė yra protingai išnaudojama ir neperkrauta“, – sakė R.Vitkūnė ir O.Voišnis.

Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai
Antano Štrimaičio nuotr./Interjeras, kuriame šviečia mėnuliai

Darbo kambaryje vyrauja minimalūs sprendimai: geras apšvietimas, apdaila ta pati kaip ir kitose erdvėse, palikta galimybė lengvai keisti patalpos paskirtį.

Svetainė šiame bute tapo viso buto ašimi. Virtuvė – didelė, talpi, o vakare tampa interjero akcentu.

„Valgomojo stalo, suolo ir kėdžių kompozicija yra drąsus sprendimas. Čia derinami labai skirtingi savo dizainu ir stilistika elementai, tačiau bendrame ansamblyje jie puikiai pabrėžia vienas kito skirtingumą, privalumus ir specifinį savininkų grožio pajautimą“, – pasakojo jos.

Šiame bute Stirnų gatvėje dominuoja žemiškų spalvų koloritas. Aktyvių spalvų tik kelios: žalia, kalbanti apie gamtą, ir mėlyna, kalbanti apie vandenį.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką