Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 17d. 16:06

Kad nereikėtų sėdėti ant daiktų dėžės – kas dažniausiai sutrukdo įsikraustyti į naują būstą laiku?

Remontas, įsikraustymas, naujakuriai
123RF.com nuotr. / Remontas, įsikraustymas, naujakuriai

Naujų butų pardavėjai pastebi, kad žmonėms patinka įsikraustymą į naujus namus susieti su kokia nors didele švente – Velykomis, Kalėdomis ar Naujaisiais metais. Tačiau toli gražu ne visiems įkurtuvių darbai vyksta pagal planą. Pasitaiko ir tokių kliūčių, apie kurias niekada nebūtum susimąstęs, pavyzdžiui, mėnesį trunkančios italų, galinčių pagaminti jūsų svajonių sofą, atostogos. „Nacionalinio interjero konkurse“ dalyvaujančios dizainerės dalinasi patirtimi, kokius sprendimus reikėtų priimti tik įsigijus butą, kad naujuose namuose įkurtuves švęstumėte laiku.

Etapais pirkite baldus, tačiau ne apdailą

Dizainerė Jurgita Ambraškaitė, šiuo metu įrengianti butą bendrovės „Hanner“ projekte „B23“, pataria dar gerokai prieš remontą susiplanuoti visus didžiausius pirkinius ir ryškiau pasižymėti tuos, kurie yra užsakomi ar gaminami. Dalis jų bus neišvengiami, todėl net planuodami namus įrengti etapais, jų atidėti negalėsite. Likusius galite nusipirkti jau gyvendami naujuose namuose.

Didieji fabrikai dažniausiai darbą maždaug trims savaitėms sustabdo rugpjūčio mėnesį ir dviems savaitėms Kalėdiniu laikotarpiu. Dėl šios priežasties, pavasarį tik pradėję įrengimo darbus, iš karto užsisakykite ir šviestuvus bei užuolaidų audinius.

„Jei statote namą, tai pradėjus lieti pamatus jau reikėtų užsakyti virtuvę“, – tikina pašnekovė. Buto atveju, virtuvės taip pat reikėtų ieškoti vienos pirmųjų. Lygiai taip pat ilgiau užtruks visų korpusinių baldų projektavimas, gamyba, iš katalogų užsakomų plytelių, santechnikos vežimas.

Specialistė pataria, net jei buto apdailą planuojate daryti etapais, užbaikite „purvinuosius“ darbus visame būste vienu metu. Tai – sienų šlifavimas, gruntavimas, glaistymas, grindų klojimas ir plytelių klijavimas.

„Amžino remonto įspūdis visus tikrai išsunkia, todėl apdailos darbus patariu baigti visame bute vienu metu. Na, o sofą, užuolaidas tikrai galite įsigyti ir vėliau. Aš pati esu kūrusi būstus etapais ir tai visai normali praktika“, – sako J. Ambraškaitė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Purvinuosius“ darbus reikėtų baigti visame bute vienu metu
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./„Purvinuosius“ darbus reikėtų baigti visame bute vienu metu

Kaip italai ar vokiečiai gali sustabdyti jūsų remontą?

Dizainerė sako, jog įkurtuvių terminus dažniausiai ištęsia visi natūralaus medžio gaminiai, kuriuos reikia gaminti ir pritaikyti individualiai. Tai dažniausiai – virtuvės, miegamojo komplektai.

„Tokio pobūdžio darbai natūraliai užtrunka ilgiau. Su tuo nesusidūrusiam žmogui atrodo – kas čia tokio? Tačiau jei baldas yra projektuojamas ir jei naudojama natūrali mediena, ji ir džiūsta, ir stingsta, ir turi susiklijuoti – gamybos procesa užtrunka“, – perspėja J. Ambraškaitė.

Interjero dizainerė pasakoja, jog nusprendus namus papuošti išskirtine detale iš Vakarų šalių – verta pasidomėti apie šių šalių gyventojų atostogų įpročius.

„Būsimieji naujakuriai užsako šviestuvus iš kokios nors Italijos, Graikijos, Prancūzijos. Ir staiga sužino, kad visa Italija mėnesį atostogauja! Tai atrodo labai keista priežastis sustabdyti remontą Lietuvoje. Bet ji yra gana dažna. Mes įpratę remontuotis pavasarį ir vasarą, o vokiečių, prancūzų, italų fabrikai tikrai dažnai turi tradiciją vieną vasaros mėnesį tiesiog užsidaryti“, – kalbėjo interjero dizainerė. Didieji fabrikai dažniausiai darbą maždaug trims savaitėms sustabdo rugpjūčio mėnesį ir dviems savaitėms Kalėdiniu laikotarpiu. Dėl šios priežasties, pavasarį tik pradėję įrengimo darbus, iš karto užsisakykite ir šviestuvus bei užuolaidų audinius, taip pat turėkite omenyje, kad siuntos atostogų metu gali keliauti ilgiau.

Interjero dizainerei antrina ir V. Žemaitytės-Jurgelevičės komanda, atstovaujanti užsienio šalių baldų ir šviestuvų gamintojus. Ji sako, jog kokybiško ir išskirtinio daikto neretai tenka palaukti 6-8 savaites.

123RF.com nuotr./ Baldų montavimas taip pat užtrunka. Kai kuriais atvejais - iki dviejų savaičių
123RF.com nuotr./ Baldų montavimas taip pat užtrunka. Kai kuriais atvejais - iki dviejų savaičių

„Pasitaiko atvejų, kai gamintojas vėluoja, nes gaminiai yra vienetiniai, juos pagaminti užtrunka. Papildomai reikia įvertinti ir transportavimo laiką. Pavyzdžiui, iš Portugalijos užsakymo pristatymas trunka apie 10 dienų. Visi šie niuansai turi įtakos įsikraustymo į būstą laikui“, – savo patirtimi dalinosi V. Žemaitytė-Jurgelevičė.

Svarbiausia įkurtuvėms baigti miegamąjį, virtuvę ir vonią

Kvartale „B23“ dviejų kambarių buto interjerą realizuojančios dizainerės Jurgita Mockutė ir Eglė Mišinytė pabrėžia, kad nuo būsimų naujakurių pasirinkimų

Esu turėjusi užsakovą, kuris po įsikraustymo į butą savo sofos laukė dar du mėnesius!

remonto trukmė taip pat priklauso – dalis jų ilgai renkasi ir negali apsispręsti dėl apdailos medžiagų, faktūrų ir spalvų, o tai procesą labai ištęsia. Dar daugiau bėdų kyla, jeigu nudažius sienas, šeimininkai persigalvoja dėl spalvos ir darbus reikia pradėti iš naujo.

Dar viena „B23“ projekte dirbanti dizainerė Lina Klios teigia, kad kraustytis galima ir į dar tebekuriamus namus, tačiau bent jau trys kambariai įkurtuvių dieną turėtų būti baigti - miegamasis, virtuvė ir vonia.

„Neretai mano užsakovai kraustosi, kai būste yra virtuvė, lova, vonia ir tualetas. Visą kitą nusiperka vėliau. Žinoma, geriausia viską užbaigti iki galo, bet kartais aplinkybės susiklosto, kad tenka kraustytis į nevisiškai įrengtą būstą. Net nežinau kodėl taip ilgai keliauja sofos. Esu turėjusi užsakovą, kuris po įsikraustymo į butą savo sofos laukė dar du mėnesius!“, – prisimena dar viena L. Klios. Dizainerė taip pat priduria, kad nieko baisaus kurį laiką nenaudoti vieno ar dviejų kambarių, jei jie nėra jums būtini kasdieniam gyvenimui – juos galima įsirengti vėliau, svarbiausia, kad juose būtų išdažytos sienos, paklotos grindys.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

03:17
07:15

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką