TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip kuriamas eklektiškas interjeras?

EKLEKTIŠKO INTERJERO IDĖJŲ PALETĖ („MOODBOARD“)
Gamintojo nuotr. / EKLEKTIŠKO INTERJERO IDĖJŲ PALETĖ („MOODBOARD“)
Šaltinis: Reklama
Turinio kontrolė – užsakovo rankose, redakcija neprisidėjo prie turinio kūrimo
0
A A

Eklektiškas interjeras susideda iš įvairių stilių derinimo sukuriant patrauklų ir nuoseklų ansamblį. Jis puikiai tinka tiems, kurie turi daug prieštaringų minčių arba žmonėms, kurie mėgsta skirtingų stilių įvairovę. Dėl skonio nesiginčijama, bet viena aišku: šis stilius žengia koja kojon kartu su kūrybiškumu ir yra nestandartinio mąstymo.

Gana sudėtinga? Tikrai ne. Kol mėgaujatės laisve, kurią teikia šis stilius, „Parketas ir Tapetas“ specialistų patarimai padės jums sukurti eklektišką interjerą, kuris bus egzotiškas, gerai subalansuotas ir visiškai unikalus. Jau nekalbant apie charakteringumą.

Žodynuose eklektiškas apibūdinamas kaip „sudėtas iš geriausių dalių“ ir šis aprašymas yra teisingas. Šiam stiliui būdinga sujungti įvairių interjero krypčių įtaką ir savybes: tai pats paprasčiausias geriausių dalių surinkimas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog toks skirtingų stilių ir elementų derinys neišvengiamai sukurs bendrą netvarkos įspūdį. Nieko panašaus, su sąlyga, jog neperžengsite ribos tarp kontrasto ir chaoso. Subtiliai rinkitės skirtingus derinius ir jūs liksite nustebintas galutiniu rezultatu.

Quick step logo

„TAIP“ spalvoms

Spalvos yra dalis rakto į eklektišką stilių: iš tikrųjų turite atvirą leidimą spalvoms. Junkite gyvus citrusinius atspalvius, kartu su kuklesniais pasteliniais, sumaišykite kelis žalius atspalvius, arba palikite baltos ir juodos pagrindus, pagyvintus keliais spalvotais potėpiais. Tik atminkite: taikant bet kuriuos šio stiliaus aspektus, intensyvumas yra labai svarbus. Šiame meniu nuobodulio nerasite. Eklektiškumui tinka viskas, bet turi būti spalvinga. Todėl patartina išsirinkti tokį kiekį spalvų ir motyvų, kad į kambarį įneštų pakankamai gyvumo, bet neužgožtų jo. Apdailos detalės, nuo ekstra matinių iki itin blizgių, suteiks papildomos intrigos.

Gamintojo nuotr./QUICK STEP LAMINUOTOS GRINDYS, MERBAU LENTOS (BELGIJA)
Gamintojo nuotr./QUICK STEP LAMINUOTOS GRINDYS, MERBAU LENTOS (BELGIJA)

Grindys su tekstūra suteikia charakterį

Tekstūra yra tai, kas suteikia eklektiškam interjerui būdingą gilumą. Tai ypač tinka grindims, kurios yra jūsų namų erdvės pagrindas. „Quick-Step“ grindys, ar tai būtų parketlentės, ar laminuotos grindys, ar vinilinės, idealiai tiktų, nes jos skleidžia autentiškumą. Jeigu renkatės natūralią medieną, tuomet išvaizda turi būti lyg atnaujintų, taisytų grindų, kaip pvz. Quick-Step alyvuotos parketlentės Ąžuolas Caramel. Nelygūs kraštai, įtrūkimai ir šakelės, pjūklo žymės ir spalvų variacijos padės suteikti unikalų jausmą. Šiame stiliuje autentiškos medžiagos lengvai gali būti derinamos su aptakiomis, moderniomis medžiagomis, tokiomis kaip betonas. Kaip maišyti medžiagas yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas, bet tai yra svarbu siekiant eklektiško interjero, kuris būtų vertas savo vardo!

Gamintojo nuotr./QUICK-STEP PARKETLENTĖS ĄŽUOLAS CARAMEL (BELGIJA)
Gamintojo nuotr./QUICK-STEP PARKETLENTĖS ĄŽUOLAS CARAMEL (BELGIJA)

Drąsūs sprendimai dėl baldų

Taip pat galite pasirinkti eklektiškus baldus ir aksesuarus: sizalio pluoštas prieš organiką, porcelianas prieš metalą ar odos kontrastas su džiutu. Ir čia tik keli išvardinti variantai. Visada turėkite omeny, kad didžiausi kontrastai geriausiai dera. Žinoma, reikia drąsos, kad padarytumėte daugiau nei vieno stiliaus derinimą. Čia šiuolaikinis žvilgsnis dažniausiai įgyja pranašumą, bet įvairių stilių dėka galite sukurti patrauklius derinius tarp seno ir naujo, kuriuose jaučiama visų pasaulio kampelių įtaka.

Šie deriniai labai svarbūs kalbant apie baldus ir aksesuarus. Šiai idėjai tinka alternatyvios vintažinės detalės, šiuolaikinis menas, įdomybės ir relikvijos, unikalūs radiniai ir suvenyrai iš viso pasaulio. Kaip svarbūs mažmožiai, taip ir dizaino klasika yra labai svarbi.

Gamintojo nuotr./QUICK-STEP VINILINĖS GRINDYS, PUŠIS MORNING (BELGIJA)
Gamintojo nuotr./QUICK-STEP VINILINĖS GRINDYS, PUŠIS MORNING (BELGIJA)

Daugiau idėjų, kaip įsirengti grindis, rasite Parketas ir Tapetas namų tinklalapyje arba užsukę į specializuotus Quick-Step grindų salonus, esančius NIC namų idėjų centruose Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose bei Vilniuje „Domus galerijoje“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką