Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 balandžio 13d. 19:14

Klasika sutilpo 50 kv. metrų moderniame bute Vilniuje: dizainas nustebino šeimininkę

Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis
Norbert Tukaj nuotr. / Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis
„Projektą derinti pradėjome dar gerokai prieš atsirandant galimybei pasivaikščioti po erdves, jas pajusti. Todėl prireikė kiek koreguoti pradinį projektą, ypač vonios kambario. Iš pradžių skalbyklė su džiovykle turėjo būti koridoriaus spintoje, bet kai paaiškėjo, kad didžiulis rekuperacijos prietaisas atsiras ne prie lubų, o ant sienos, teko atsisakyti pastatomos vonios ir sutalpinti skalbimo mašiną vonios kambario balde, – apie šio būsto kūrimo pradžią pasakoja interjero dizainerė Evelina Tumas. – Tolesnis projektavimo laikotarpis buvo sėkmingas: užsakovė gan tiksliai perteikė norus, išreiškė savo pradinę viziją, o mano užduotis buvo viską sujungti į visumą, papildyti įdomiais sprendimais ir tinkamai sudėlioti akcentus.“

Pradedant kurti šių namų koncepciją, buvo nusibrėžtos keturios gairės: kontrastas, elegancija, jaukumas ir kitoniškumas. Dizainerė sugalvojo naudoti šviesių ir tamsių spalvų kontrastą, derinti raštus. Virtuvėje ir vonioje pritaikytas „tamsu – šviesu“ principas, o miegamasis nudažytas balsvomis, ramiam poilsiui tinkančiomis spalvomis. Elegancijos pojūtį suteikia įsprūdos (rėmtarpiai), esančios balduose ir miegamojo sienų dekore. Vonios kambario kitoniškumą sukuria plytelių raštas ir jų dermė su santechnikos prietaisų spalva. Jaukumas tampa bendru bruožu, būdingu visam buto interjerui.

Norbert Tukaj nuotr./Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis
Norbert Tukaj nuotr./Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis

Kiekvienos erdvės dizainas išskiria ne tik koncepcija, bet ir naudojamomis tekstūromis, medžiagomis. Kadangi šie namai jau turėjo savo viziją, dizainerei teko kruopščiai rinkti ir derinti geriausiai ją įkūnijančias medžiagas. Elegancijos kūrimas per baldus ir dekoro elementus labiausiai tiko vizijai įgyvendinti: miegamojo patalpai elegancijos ir grakštumo suteikia lipdiniais dekoruota siena. Virtuvės zonai elegancijos teikia juoda spalva, dengianti baldų paviršius ir subtiliai įsimaišanti į marmurinį virtuvės salos stalviršį.

Norbert Tukaj nuotr./Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis
Norbert Tukaj nuotr./Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis

Interjerui prabangos visada suteikia metaliniai paviršiai ir dekoro elementai. Šiame būste buvo pasirinkta varį derinti su auksu. Vario gausu santechnikos prietaisuose, o auksas puošia baldų detales. „Visi paminėti elementai atsirado nuosekliai – sprendimas po sprendimo. Kadangi tai privatus interjeras – sprendimai priimami ir per „patinka – nepatinka“ užsakovo prizmę. Žinoma, labai svarbu atitinkamai pateikti savo viziją – nurodyti priežastį, kodėl aš, kaip kūrėja, matau būtent tokį variantą. Dažnai to pakanka, kad tuo kartu manimi patikėtų ir užsakovas“, – pastebi Evelina.

Norbert Tukaj nuotr./Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis
Norbert Tukaj nuotr./Modernus 50 kv. metrų butas su klasikinėmis detalėmis

Kuriant šių namų dizainą teko nubraižyti šūsnis brėžinių. Kadangi turima plika erdvė nebuvo architektūriškai išsiskirianti, unikalumą teko išreikšti per baldus. Dizainerė parengė atskirus spintų, virtuvės ir vonios baldų, lentynos ir svetainės TV staliuko brėžinius. Kurdama baldus E.Tumas išsprendė ir funkcionalumo, patogumo būsto šeimininkui klausimą, nes galėjo viską suderinti ir apgalvoti pati.

Taigi šiems 50 kv. metrų namams kūrėjos sugalvotas dizainas maloniai nustebino šeimininkę, o dizainerė įrodė, jog kitoniškam interjerui gimti padeda vaizduotė ir sklandus darbas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

interjeras.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką