Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 17d. 11:37

Laikui nepavaldus interjeras: apžiūrėkite butą su modernios klasikos prieskoniu

Butas vertikaliu ritmu
Leono Garbačausko nuotr. / Butas vertikaliu ritmu

Veliūras, marmuras, bronza ir prancūziškos eglutės raštas – dermė, kurianti elegantišką, šiuolaikinės klasikos motyvais paremtą buto interjerą. Pro langus atsiveriantys vaizdai į Vilniuje tekančią Nerį ir senamiesčio kontūrai – dar viena aplinkybė, paskatinusi interjero architektę Laurą Krivienę ir užsakovus pasirinkti tokį namų stilių ir jį maišyti su minimalizmo elementais.

65 kv. metrų bute svarbiausia užduotimi tapo neapkrauti erdvių nereikalingais daiktais ir spintomis. Kadangi būstas skirtas ne nuolatos gyventi, o tik trumpam apsistoti, savo vietas rado reikalingiausi baldai. Vienas jų – spinta, kurioje telpa drabužiai, lyginimo lenta ir valymo priemonės. Kūrėjai norėjosi ją paslėpti pasitelkiant sienos apdailą, tad buvo pasirinkti mediniai dvifunkciai tašeliai, kurie leidžia L formos koridoriuje laisvai judėti, nebijant sugadinti ar apdaužyti sienų ir išlaikyti bendrą stilistiką.

Leono Garbačausko nuotr./Butas vertikaliu ritmu
Leono Garbačausko nuotr./Butas vertikaliu ritmu

„Minimalistinis interjero stilius diktuoja, kokia turi būti funkcija, proporcija ir forma, medžiagiškumas ir spalvos, todėl buvo įdomu ieškoti ir surasti modernios klasikos elementų, kurie derėtų kartu su minimalizmo principu“, – apie dar vieną interjero bruožą pasakojo Laura. Taip pat ji pabrėžia, kad stengiasi kurti laikui ir to meto tendencijai nepavaldžius interjerus. Dizainerė daug dėmesio skiria spalvų gamai ir medžiagiškumui. Tai leidžia ne tik įgyvendinti interjero idėją, bet ir toliau ją rutulioti: palaipsniui įlieti ryškesnių spalvų, dekoro elementų, minkštųjų baldų ar kilimų.

Leono Garbačausko nuotr./Butas vertikaliu ritmu
Leono Garbačausko nuotr./Butas vertikaliu ritmu

Plačiau apžvelgiant interjero elementų ir ornamentikos duetą aiškėja, jog pasirinktas tašelių ritmas pereina per koridoriaus, svetainės ir virtuvės zonas, o vėliau atsikartoja vonioje. Sienų apdailai naudoti ąžuoliniai tašeliai sinchroniškai dera su kitomis natūraliomis, kokybiškomis, prašmatnumo suteikiančiomis medžiagomis, pavyzdžiui, eglutės raštu dengtu parketu, marmurinėmis plokštėmis virtuvės ir vonios zonose ir odiniu krėslu, kviečiančiu prisėsti svetainėje. Visi šie elementai kuria minimalistinę atmosferą su modernios klasikos prieskoniu.

Leono Garbačausko nuotr./Butas vertikaliu ritmu
Leono Garbačausko nuotr./Butas vertikaliu ritmu

Baigiant pokalbį apie dizaino kūrimo specifiką šiame interjere, autorė užsiminė, kad vis dėlto įdomiausia buvo projektuoti karkasinius baldus, sukti galvą, kaip juos funkcionaliausiai priderinti prie erdvės ir žmogiškųjų poreikių. Galiausia daugiausia dėmesio ir profesionalumo pareikalavo sienos-spintos įrengimas, ieškant tinkamos proporcijos erdvei.

Interjero autorė Laura Krivienė (interjero projektavimo studija „Form“).

interjeras.lt
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką