Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 29d. 10:52

„Nacionalinio interjero konkurso“ finalas – nuo Jūsų balso priklauso, kuris interjeras pelnys šį titulą

„Nacionalinio interjero konkurso 2018“ finalininkių interjerai
J. Kalinsko ir L. Garbačiausko nuotr. koliažas / „Nacionalinio interjero konkurso 2018“ finalininkių interjerai

Vasario pabaigoje 15min skaitytojai išrinko keturis interjerų projektus, vertus tapti realybe. Darbai butuose – jau užbaigti ir dizainerės didžiuodamosi pristato savo kūrinius: vieni jų tviska prabanga ir klasika, kiti – spinduoliuoja ramybe ir vos vos paspalvintomis pastelinėmis sienomis. Kurio interjero idėja jums atrodo patraukliausia? Kuris interjeras vertas „Nacionalinio 2018-ųjų interjero“ titulo? Balsuokite ir padėkite išrinkti šio konkurso nugalėtoją.

Pateikiame trumpus kiekvieno interjero aprašymus.

Dizainerė Lina Klios, interjero studija „InCaprice“

Ši dizainerė burtų keliu ištraukė didžiausią – trijų kambarių butą. Konkurso finalininkė butui pasirinko modernų stilių, švelnias spalvas ir įvairių geometrinių figūrų raštus. Trečiasis kambarys įrengtas taip, kad lengvai būtų pritaikomas tiek kaip vaiko, tiek kaip darbo kambarys.

Šio konkurso dizaineriai būsto įrengimui gauna vidutinį naujakurių šiam tikslui skiriamą biudžetą. L.Klios derino paprastas medžiagas ir itin prabangias, kokybiškas, pavyzdžiui, virtuvėje ji pasirinko itin prabangias plyteles. It vyšnia ant torto tapo jau baigiant interjerą sugalvota metalinė lentyna svetainėje, ant kurios L.Klios sustatė žemyn svyrančius augalus. Jos teigimu, interjero dizainerio pagrindinė užduotis – kad buto stilius atrodytų vientisas, medžiagos ar detalės pasikartotų tai vienoje, tai kitoje erdvėje. Šį tikslą savo realizuotame trijų kambarių bute dizainerė jaučiasi pasiekusi.

Dizainerė Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė ir jos komanda iš interjero studijos „Interjero pasaka“

Interjero studijos komanda maždaug 50-ies kvadratinių metrų dviejų kambarių bute teigė kūrusi klasikinį prabangų interjerą su urbanistinio-industrinio stiliaus detalėmis. Interjeras orientuotas į aktyvią, žavią ir jauną moterį, todėl dalis sienų dažyta sodria mėlyna spalva, jos puoštos lipdiniais, būdingais klasikiniam stiliui. Skalbimo mašina įrengta koridoriaus spintoje, vonia dekoruota marmuro rašto plytelėmis, įrengta klasikinio stiliaus santechnika. Miegamajame vietoje ištisos spintų erdvės įkurtas moters grožio kampelis, vyrauja ramesnės spalvos.

Virtuvės zona nuo svetainės atskirta virtuvės sala, pasirinkta ryškios mėlynos spalvos sofa. Ant sienų kabo gan grubios metalinės lentynos, įnešančios į interjerą urbanistinio stiliaus.

Didžiausiu iššūkiu dizainerės laiko tai, jog ne ta puse pritvirtintą salą, joms reikėjo apsukti paskutinį vakarą prieš atveriant buto duris fotografams ir operatoriams.

Dizainerių duetas „Me2architects“ – Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė

Antrus metus iš eilės „Nacionalinio interjero konkurso“ finale savo idėjas realizuojanti dizainerių pora šįkart pasirinko juodai baltą interjerą be jokių kitų spalvų. Tačiau jį pagyvino iki šiol interjere retai naudotas „žąsies kojelių“ raštas, kurį dizainerės pritaikė ir minkštiesiems svetainės baldams (jie gaminti pagal užsakymą), ir vonioje – atrado tokio rašto grindų plyteles. Įvairias interjero dizaino parodas užsienyje lankančios dizainerės pastebėjo, kad šįkart pavyko netgi užbėgti tendencijoms prieš nosį – šis raštas Milano parodoje buvo panudotas tai vienoje, tai kitoje interjero ekspozicijose ir galima jausti, jog pamažu tampa populiariu.

Dizainerių kurtam interjerui šiltų atspalvių suteikia aukso detalės. Tai – ne tik šviestuvai, bet ir metalizuotos baldinės plokštės, pagyvinančios spintų ir spintelių išvaizdą.

Dizaino studija „J-architects“, dizainerė Jurgita Ambraškaitė

Dizainerė atkreipė dėmesį į konkurso pavadinimą – „Nacionalinio interjero konkursas“. Todėl interjerą kūrė tautiečiui, lietuviui, visas medžiagas ir baldus užsakydama tik iš vietinių meistrų. Spalvas ji taip pat rinko tokias, kokias esame įpratę matyti savo aplinkoje: Joninių laužų anglių juodą, jūros spalvos sofą, smėlio ir samanų atspalvius pritaikė miegamajame. Tuo metu voniai parinktos korio formos plytelės – primenančios apie saldų medų ir vabzdžius, kuriuos lietuviai ištisus šimtmečius gerbia ir saugo.

Elegancijos praktiškiems sprendimams suteikia kriauklės formos sofa – taip pat gaminta Lietuvoje ir vienetinė. Dizainerė galvojo ir apie gausesnį būrį gyventojų – masyvus valgomo ąžuolinis stalas išsiskleidžia ir praplatėja, o jauki sofa gali priglobti norinčius patogiai išsimiegoti svečius ar vaikus.

Visuose interjeruose panaudoti jungikliai ir kištukiniai lizdai iš bendrovės „JUNG“ spalvotų jungiklių kolekcijos. Gausybė atspalvių leido dizainerėms pasiekti, kad net tokia nedidelė interjero detalė įsilietų į bendrą buto stilistiką.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min

Aplinka produktyvumui

Video

21:13
29:17
15:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką