Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 14d. 15:59

„Nacionalinio interjero“ prizą pelnė Jurgitos Ambraškaitės lietuviškai ir praktiškai įrengtas būstas

„Nacionalinio interjero konkurso“ nugalėtoja Jurgita Ambraškaitė su Arvydu Avuliu
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Apdovanojami "Nacionalinio interjero konkurso" nugalėtojai

Birželio 14-ąją baigėsi nuo vasario mėnesio trukęs „Nacionalinio interjero konkursas“. Jo nugalėtoja išrinkta balsų dauguma. 15min.lt vykusiame balsavime paskutinėmis dienomis įnirtingai varžėsi du interjerai – dizainerių Eglės Mišinytės ir Jurgitos Mockutės juodai baltas ir Jurgitos Ambraškaitės lietuviškų spalvų ir simbolių interjeras, su įspūdinga jūros mėlio sofa. Galiausiai maždaug pusantro šimto balsų persvara nugalėjo „lietuviškas“ interjero variantas.

Už interjerus atiduota daugiau nei 6000 balsų

Konkursą organizavusios bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis džiaugėsi balsavusiųjų aktyvumu (konkurso finale balsavo daugiau nei 6000 skaitytojų) ir dėkojo dizaineriams už pastangas įrengiant nedidelius butus už ribotą biudžetą.

Konkurso nugalėtoja Jurgita Ambraškaitė dėkojo ją palaikiusiems ir dar kartą prisiminė, kiek nervų ląstelių buvo paaukota dėl gražuolės jūros mėlio spalvos sofos. Atvežus apie 3 metrų ilgio sofą iki daugiabučio Naujamiesčio rajone „B23“, paaiškėjo, jog ji vargiai telpa į laiptinę, ką jau kalbėti apie buto prieškambarį ir nedidelį koridorių, vedantį į svetainę.

Vis tik 8 vyrai vartydami sofą čia ant vieno, čia ant kito šono, horizontaliai ir vertikaliai, galiausiai sugebėjo ją saugiai užnešti ir patupdyti J. Ambraškaitės kurto buto svetainėje. Dizainerė pripažįsta, jog gan netikėtai nusprendė apie 80 centimetrų prailginti baldą (vizualizacijose sofa buvo suprojektuota mažesnė) – nes lankydamasi baldų dirbtuvėse susimąstė apie svečius ar vaikus, kuriems turėtų būti patogu ant sofos išsimiegoti.

J. Ambraškaitės nuotr. /Tokiu būdu J. Ambraškaitei baldininkų sukurta sofa buvo nešama daugiabučio laiptine aukštyn
J. Ambraškaitės nuotr. /Tokiu būdu J. Ambraškaitei baldininkų sukurta sofa buvo nešama daugiabučio laiptine aukštyn

Dizainerė pabrėžė, jog baldines medžiagas, užuolaidas, gobelelnus ir sofą užsakė iš Lietuvos meistrų, taip dar kartą pabrėždama „nacionalinio interjero“ idėją, rinkosi lietuvio aplinkoje egzistuojančias spalvas: jūros mėlio, samanų, anglių juodą, smėlio gelsvą ar pajūrio smilgų pilkšvą.

Virtuvės ir svetainės baldams pasirinkta matinė juoda spalva, ja nudažytos gilią tekstūrą turinčios ąžuolo faneruotės.

„Juoda spalva šiandien Paryžiuje – kaip balta Lietuvoje. Matiniai paviršiai nėra teplūs, juos labai lengva prižiūrėti“, – pabrėžė J. Ambraškaitė.

Valgomojo stalas – taip pat iš ąžuolo, jis turi galimybę išsiklesti ir sutalpinti aplink gausų svečių būrį.

„Pastaruosius 15 metų renkuosi tik stalus, kurie turi koją viduryje – aplink juos daug patogiau susėsti“, – savo pasirinkimą paaiškino dizainerė.

Galima apžiūrėti gyvai

Vis tik pilka, juoda lietuviams – taip pat artimos ir mėgstamos spalvos. Tai rodo antroje vietoje likusių dizainerių Eglės Mišinytės ir Jurgitos Mockutės pasiektas rezultatas – daugiau nei 2100 balsų skaitytojai atidavė už baltos-juodos kontrasto principu pagrįsta interjerą, kuris pagyvintas aukso spalvos plokštėmis ir detalėmis.

Nacionalinio interjero konkursas“ organizuojamas jau trečius metus. Jo metu keliolika dizainerių pateikia savo vizualizacijas vidutiniams 50 – 70 kvadratinių metrų butams, o skaitytojai iš vizualizacijų išrenka keturias, kurios tuomet įgyvendinamos realiuose bendrovės „Hanner“ pastatytuose butuose.

Dizainerių įrengtus butus galima įsigyti ir juose apsigyventi – pavyzdžiui, finalininkės Linos Klios kurtas geometriniais raštais ir pastelinėmis spalvomis persipynęs interjeras jau sužavėjo pirkėjus ir rado savo šeimininkus. Šiandien dar trijų konkurso butų interjerus galima apžiūrėti gyvai Naujamiesčio kvartale „B23“.

Bendrovė pastebi, jog butų su pilna apdaila poreikis sparčiai auga – naujakuriai nebenori eikvoti energijos ir laiko meistrų samdymui ir kontrolei, todėl verčiau renkasi būstą su išklotomis grindimis bei išdažytomis sienomis, sumontuota virtuvės ir kita buitine technika.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu Tik 15min

Aplinka produktyvumui

Video

21:13
29:17
15:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką