Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Neįprastų geometrinių formų palėpė Klaipėdos senamiestyje

Neįprastų geometrinių formų palėpė Klaipėdos senamiestyje
Arimanto Knašo nuotr. / Neįprastų geometrinių formų palėpė Klaipėdos senamiestyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos senamiesčio palėpėje įrengtas 129 m² butas, skirtas nuomai. Čia dažniausiai apsistoja įmonių darbuotojai. Su antrosiomis pusėmis ir atžalomis ilgesniam laikui į Klaipėdą atvykusius dirbti žmones pasitinka itin jaukus, šviesus būstas, turintis visas šeimai reikalingas funkcines zonas. Besikeičiantys namų gyventojai dažniausiai jauni, daug keliaujantys, veržlūs, ambicingi žmonės. Buto savininkai pageidavo jaunatviško, šiuolaikiško, namų šiluma dvelkiančio interjero dizaino. Tuo pasirūpino dizainerė Virginija Sadaunykė, pro akis nepraleidžianti nei menkiausios smulkmenos.

Pagrindinis interjero autorės darbo principas – įsiklausyti į erdvę, rasti jos geriausias savybes ir pritaikyti šeimininkų poreikiams. „Daugelis sienų – laikančiosios ir neardomos, tad jas padaryti tinkamas gyvenamajai patalpai buvo įdomi užduotis. Ilgi it traukinio vagonas kambariai, nefunkcionalaus aukščio sienos, jų atsikišimai ir nišos, šlaitinės, vis kitu kampu pasvirusios lubos ir į dangų žiūrintys stoglangiai reikalavo priimti netradicinius sprendimus“, – teigia V.Sadaunykė. Įnoringos palėpės interjerui dizainerė parinko švarų, kiek minimalistinį stilių, čia taktą muša ritmingos linijos ir geometrinės formos.

Vientisumo įspūdį kuria monochrominis koloritas. Šiltų ir šaltų medžiagų bei atspalvių deriniai pagyvina būstą ir nevargina dideliais kontrastais. Tiesa, galinės pagrindinių erdvių sienos prikausto žvilgsnį dramatiška juoda spalva, tiksliau, ne sienos, o kreidinės lentos, ant kurių galima užsirašyti į galvą šovusią genialią mintį ar žinutę namiškiams. Dizainerė anglies toną parinko norėdama išryškinti neįprastą patalpų geometriją.

Keletas vonios kambaryje esančios žalios sienos motyvų pasikartoja kitose erdvėse, balduose ir interjero puošybos elementuose. Daugelis specialiai šiam butui suprojektuotų korpusinių baldų pagaminti iš palengvintos faneros. Natūrali jos spalva suteikia interjerui jaukumo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką