Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 7d. 13:17

Skelbiu.lt: naujas būsto rūbas taupiems estetams – stilingas interjeras daug nekainuoja

Interjeras
123RF.com nuotr. / Interjeras

Namų interjeras sensta kaip ir drabužis – ateina laikas atnaujinti ar pirkti naują. Didžiausias galvos skausmas tampa biudžeto planavimas – jeigu piniginėje švilpauja vėjai, neverta atsisakyti gyventi šiuolaikiškai ir gražiai. Stilingas interjeras nebūtinai daug kainuoja – daug ką galime pasidaryti patys, o baldus įsigyti ir iš antrų rankų. Nuo ko pradėti būsto atnaujinimą – žingsnis po žingsnio pataria MB „Dizaino grupės“ vadovas, architektas, interjero dizaineris Mantas Veržbickas.

„Persikėlus į butą, kuriame seniai darytas remontas arba nusprendus atnaujinti savo namus, pirmas ir svarbiausias žingsnis – atsikratyti nereikalingų daiktų. Tai kuria psichologinio lengvumo pojūtį, atsiranda vietos šiuolaikiškoms interjero detalėms“, – sako Mantas Veržbickas. Be to, nenaudojamus daiktus galima parduoti per portalą Skelbiu.lt – gausite papildomų pajamų, kurias galėsite investuoti į būsto atnaujinimą.

Asmeninio arch. nuotr./Mantas Veržbickas
Asmeninio arch. nuotr./Mantas Veržbickas

Toliau kuriant „švarios drobės“ efektą – patartina perdažyti sienas ir lubas. Sienos nebūtinai turi būti baltos ar tik pilkos, vieną sieną galima akcentuoti ryškesne spalva. Naujausias madas diktuoja pasauliniai dažų gamintojai – tai klasikinė mėlyna ir tamsiai žalia. Pasak dizainerio, svarbiausia prieš dažant turėti planą (viziją), kokio rezultato siekiame ir nepersistengti su spalvų įvairove.

Kitas žingsnis – grindų atnaujinimas. Medines grindis galime šlifuoti ir lakuoti/alyvuoti, kiliminę dangą išplauname su giluminio valymo siurbliu, vinilinę ar laminato dangą atnaujiname specialiomis valymo priemonėmis.

Spalvų ir detalių derinimas – mažiau yra daugiau

Interjero detalių derinimo pagrindinė taisyklė – mažiau yra daugiau. Pasak dizainerio, svarbiausia yra detalių kokybė, teisingai parinkta vieta ir tinkama stilistika – visa tai sukuria interjero savitumą. Svarbus ir detalių „eksploatavimas“ – ar mokėsime prižiūrėti kambarinį augalą, kad negelstų lapai, ar turėsime laiko valyti akvariumą, kad būtų švarus ir puoštų kambarį?

123RF.com nuotr./Interjeras
123RF.com nuotr./Interjeras

Norint sukurti harmoningą ir estetišką interjerą svarbu jo neperkrauti spalvomis ir raštais, rasti vieną ar kelis elementus, kurie tiktų pasirinktai koncepcijai ir derėtų tarpusavyje. Dizaineris pataria vadovautis tokiu principu: brangesnius ir sunkiau pakeičiamus daiktus ar baldus rinktis ramesnių spalvų, o pigesnius – ryškesnių – atsibos, pakeisite. Tarkime, norite ramaus interjero ir dominuojančios spalvos sofos. Tikėtina, kad po kelerių metų sofos spalva atsibos, bet nusipirkti naują – didesnės investicijos, todėl geriau rinktis neutralios spalvos baldą ir žaismingas pagalvėles, kurias bet kada galite atnaujinti.

Portale Skelbiu.lt rasite per 16 tūkstančių skelbimų, skirtų interjero detalėms. Pateiktos kategorijos leis lengvai pasirinkti, koks interjero akcentas jums reikalingas.

Kuo daugiau natūralaus apšvietimo

Net ir geriausią interjerą sugadina neteisingas apšvietimo pasirinkimas. Nepakanka vien tik šviestuvo lubose, turi būti trys apšvietimo tipai – pagrindinis, kuris apšviečia visą kambarį, akcentinis – konkrečiai vietai, dažniausiai skirtas skaityti knygą ir dekoratyvinis, sukuriantis jaukumą ir papildantis interjerą.

Kokį šviestuvą pasirinkti? Pirkti pakabinamą, pastatomą, o gal papuošti kambarį dekoratyvine lempučių girlianda? Savitumo interjerui suteikia ir originalus, gal net antikvarinis šviestuvas. Pagal nuorodą rasite per 4300 skelbimų, siūlančių šviestuvus.

123RF.com nuotr./Virtuvė, interjeras
123RF.com nuotr./Virtuvė, interjeras

Paskutinis interjero atnaujinimo etapas – maksimalus natūralios šviesos panaudojimas. „Dažniausiai sename interjere rasime sunkias, dulkių prisigėrusias, mažai šviesos praleidžiančias užuolaidas. Jas reikia išskalbti ar pakeisti naujomis – užuolaidos nebūtinai yra brangi interjero detalė. Jei natūralios šviesos trūksta, interjerą tenka papildyti dirbtiniu apšvietimu“, – pataria Mantas.

Ką rinktis – užuolaidas ar roletus, nuspręsti paprasta: svetainėje, miegamajame labiau tinka užuolaidos, kurios suteikia jaukumo. Vaikų, darbo kambariuose, dažnai tenka rinktis roletus ar romanetes, nes prie lango pristumtas stalas. Žaliuzes praktiška rinktis vonios kambaryje ir kitose pagalbinėse patalpose. Užuolaidos ar romanetės turi spalviškai susilieti su interjeru, nerekomenduojama rinktis ryškių raštų ar spalvų.

Portale Skelbiu.lt patalpinti apie 800 skelbimų, kuriuose siūloma naktinių ir dieninių užuolaidų, roletų, romanečių ir žaliuzių, karnizų ir bėgelių sistemų, dizainerių ir siuvimo paslaugų. Jums tereikia priderinti užuolaidų spalvą prie interjero.

Veidrodis atlieka ir dekoratyvinę funkciją

Kiekvienuose namuose rasime veidrodžių, kurie turi ne tik praktinę, bet ir dekoratyvinę paskirtį. „Veidrodis gali vizualiai didinti patalpą – jeigu to reikia, patartina rinktis kuo didesnius, nuo vienos sienos iki kitos. Veidrodžio atspindys puošia kambarį, suteikia prabangos įspūdį“, – teigia M.Veržbickas.

123RF.com nuotr./Interjeras
123RF.com nuotr./Interjeras

Šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia veidrodžius pritaikyti kiekvienam interjerui – jie gali būti tamsinti, bronziniai, sendinti, juos galima įrėminti, o rėmų stilių pritaikyti prie interjero. Veidrodis dažniausiai būna apšviestas – jei jis naudojamas praktiškai, apšvietimo krytis turi būti nuo veidrodžio, naudojant kaip dekoratyvinį elementą – šviestuvas nukreipiamas iš veidrodžio galo į šonus.

Didelį veidrodžių pasirinkimą rasite paspaudę šią nuorodą. Iš daugiau kaip 600 skelbimų ne tik išsirinksite, rasite ir daug idėjų, kaip panaudoti veidrodžius ir kokie gali būti sprendimai. Galbūt kils naujų minčių, kurias pritaikysite kurdami savo interjerą.

Paveikslai kuria namų nuotaiką

Būtina namų puošmena – paveikslai, kurie padeda užmegzti pokalbį ir sukuria tam tikrą nuotaiką. „Šiuo metu ypač madingi pop kultūros, ryškūs, dėmesį traukiantys paveikslai. Klaidinga manyti, kad jie turi būti kabinami ant tuščios sienos ar virš lovos. Dar viena klaida – netinkamas dydžio pasirinkimas. Paveikslo mastelis proporcingai turi derėti pagal sienos ir patalpos dydį“, – pataria Mantas.

Ne mažiau svarbus klausimas – kur įsigyti paveikslą? Ieškoti originalaus dailininko tapybos darbo ar šiuo metu populiarėjančios aukštos kokybės reprodukcijos, o gal įsirėminti meninę fotografiją? Viskas priklauso nuo jūsų finansinių galimybių, skonio ir interjero stiliaus. Pačių įvairiausių pasiūlymų rasite Skelbiu.lt – beveik 3000 skelbimų – galėsite susisiekti ir su paveikslų autoriais, „sumedžioti“ žinomo dailininko darbą, pasirinkti abstrakciją, gėles, peizažus ar įsigyti modernų kūrinį.

123RF.com nuotr./Interjeras
123RF.com nuotr./Interjeras

Prie sienų dažnai statomos lentynos, kurios turi dvi paskirtis – dekoratyvinę ir praktinę. Atlikdamos savo funkciją, lentynos turi būti lengvai prieinamos, plačios, kad būtų patogu susidėti knygas, dokumentus ar kitus daiktus. „Reikia apgalvoti, kad lentynose laikomi daiktai atrodys gražiai ir tvarkingai, gal geriau rinktis uždaras lentynas. Jei lentynos atlieka dekoratyvinę paskirtį, jas reikia kabinti taip, kad įėjus į kambarį, matytume jas iš priekio, o ne iš šono, taip pat jos neturi užstoti praėjimo“, – pataria dizaineris.

Lentynos gali būti įvairiausio dizaino, dydžio ir skirtingos paskirties – pasidairykite lankomiausiame skelbimų portale Skelbiu.lt: pastatomos, pakabinamos, medinės, metalinės, stiklinės, skirtos sandėliuoti daiktus ar pagyvinti interjerą.

Ką rinktis – sofą ar lovą?

Mažuose butuose, kuriuose nėra atskiro miegamojo, dažnai pasirenkama sofa–lova. Pasak dizainerio, tai multifunkcinis baldas, tačiau nė vienos funkcijos neatlieka idealiai, todėl jei tik yra vietos, geriau rinktis ir sofą, ir lovą. Ant lovos patogiau išsimiegosite, o sofa lengviau pritaikyti interjere.

Anot Manto, dažniausiai pasitaikantis sprendimas – minkšti kampai. Ypač populiarėja moduliniai minkšti baldai, kurie susideda iš atskirų, tarpusavyje nesujungtų segmentų – jie gali būti naudojami kaip minkštas kampas ar perstumdyti taip, kad susėstų didelė draugų kompanija.

123RF.com nuotr./Interjeras
123RF.com nuotr./Interjeras

Atnaujinant interjerą, šie baldai pareikalaus didesnės biudžeto dalies. Jei finansinės galimybės ribotos, patrauklių pasiūlymų rasite internete. Ypač studentai linkę pirkti sofas, lovas ar minkštus kampus iš antrų rankų – tai ne tik praktiška, bet ir nesikerta su tvarios ekonomikos principais. Portale publikuojama per 2200 skelbimų apie parduodamas sofas–lovas, 1700 minkštus kampus, 2200 lovas. Jeigu dar trūksta komodos, spintelės ar kito baldo, paieškokite kitose baldų skelbimų kategorijose – iš viso yra daugiau nei 45 tūkstančiai skelbimų apie parduodamus baldus!

Medinis stalas tinka šiuolaikiniame interjere

Svarstydami, kokį stalą rinktis, teikite pirmenybę mediniam, tai vis dar populiariausia ir madingiausia medžiaga, nors daugeliui asocijuojasi su sodybomis ir ar tėvų namais. Šiuolaikiniai apdirbimo būdai medžiui suteikia naują „veidą“. Natūralaus medžio staliuką galima lengvai atnaujinti, pakanka nušlifuoti ir padengti alyva ar laku. „Pastarųjų metų tendencija – specialia technologija degintas, šlifuotas ir padengtas apsaugine medžiaga medis“, – komentuoja dizaineris.

Stiklinis staliukas – atrodo prabangiai, tačiau nėra praktiškas – matyti dulkės, pirštų antspaudai, o pažeisto paviršiaus nepavyks atnaujinti.

Šiuolaikiniame interjere vietą randa ir vintažiniai daiktai, ypač jei tai yra kokybiškas, rankų darbo gaminys – tai gali būti medinė komoda, lininė lovatiesė ar vilnonis kilimas. Pasak dizainerio, jie išsiskirs iš konteksto, bus priešingybė, todėl tokių daiktų turi būti kuo mažiau, geriausia – vienas.

Jeigu ieškote lovatiesės, rasite apie 250 skelbimų, pasirinkimas labai platus – nuo margų, raštuotų, ryškių, lininių iš močiutės skrynios iki prabangių, šilkinių, ramių spalvų, tinkančių šiuolaikiniam interjerui. Rinkdamiesi spalvą, vadovaukitės dizainerio patarimais – mažiau yra daugiau.

Stalai – viena iš populiariausių prekių portale Skelbiu.lt. Daugiau nei 5000 skelbimų, siūlančių nuo originalių dizainerių sukurtų, modernių, funkcionalių, iki rankų darbo, naudotų, brangių ir pigių. Stalai ir staliukai įvairių kategorijų – valgomojo, kavos, kosmetiniai, rašomieji, standartiniai ar pagaminti pagal užsakymą.

123RF.com nuotr./Interjeras
123RF.com nuotr./Interjeras

Racionalus sprendimas – kilimas iš antrų rankų

Greitas ir efektyvus sprendimas – nedailias, senas grindis svetainėje ar miegamajame užkloti kilimine danga. Buto vaizdas pasikeis akimirksniu, tereikia parinkti prie interjero ir baldų tinkančią spalvą. Kiliminė danga ne tik gražiai atrodo, bet ir sugeria garsą, suteikia jaukumo, šaltuoju metų laiku malonu vaikščioti basomis.

Jei piniginėje švilpauja vėjai, paieškokite portale Skelbiu.lt naujo kilimo, bet iš antrų rankų – kaina krenta kelis kartus. Pasirinkti tikrai yra iš ko – 900 skelbimai siūlo ir skandinavišką kokybę, jaunatvišką spalvinį sprendimą bei šiuolaikišką ornamentiką, kuri tiks jaunatviškame bute – pėdoms bus šilta ir jauku. Jei kilimas naudotas, tikriausiai prireiks jį išvalyti – tokias paslaugas taip pat rasite Skelbiu.lt.

Portale rasite skelbimų su pasiūlymais pirkti įvairius kilimus – apvalius, stačiakampius, kiliminius takus, skirtus siauriems koridoriams pagyvinti. Dizaineris pataria atsargiai rinktis ožkos ar avies kailį, kurie būna su visa oda, o tai ne visiems priimtina, kaip ir natūralūs kailiniai.

Kartais kilimo ieškojimas ir pirkimas gali nuvesti netikėta linkme – susipažinsite su senų daiktų kolekcionieriumi, kuris raštuotą ant sienos pakabintą kilimą nori mainyti į seną rusišką autotechniką.

123RF.com nuotr./Interjeras
123RF.com nuotr./Interjeras
Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką