Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 27d. 17:41

Didžiausios klaidos, kurias darome rinkdamiesi sofą miegui

Sofa
123RF.com nuotr. / 67522834_l

Miegodami mes praleidžiame trečdalį savo gyvenimo ir nuo jo priklauso likusių dviejų dalių kokybė. Mokslininkai jau seniai nustatė, kad kokybiškas miegas labai svarbus mūsų sveikatai, mat miegant atsistato imuninė organizmo sistema ir jo gebėjimas atsispirti įvairioms infekcijoms bei virusams. O dabar prisiminkite pačią baisiausią naktį ant svečiuose, kai užmigti nebuvo įmanoma, nes per ploną čiužinį jūsų kūnas beveik įsirėmino į sofos konstrukciją. Ir būtinai tai prisiminkite, kai ieškosite lovos miegui.

iNe paslaptis, kad ne visi turime erdvius būstus ir sąlygas turėti atskirą miegamąjį. Daugeliui reikia tenkintis miegu ant sofos – lovos, tad iššūkis išsirinkti gerą sofą kasdieniam miegui daug kam yra pažįstamas.

Miegamieji nepopuliarūs?

„Dabar žmonės atsisako miegamųjų. Nesirenka miegamojo lovų, o ieško sofų, tinkamų miegui. Mes visada esame už miegamąjį, nes kas gali būti geriau už miegą patogioje lovoje? Bet mūsų pagrindinis pirkėjų srautas prašo sofų. O lovų kuo toliau, tuo perkama mažiau“, – liūdnai konstatavo Baldų namuose „Skraja“ įsikūrusių „Deinavos baldų“ vadybininkė Violeta Puišienė.

Pašnekovė stebisi žmonių abejingumu savo sveikatai ir sako bandanti atkalbėti bent tuos, kurie tikina ant svetainės kampo miegosią patys. Anot V.Puišienės, įmonė turi daug pasiūlymų sofų – lovų su miegojimo funkcija. Jos labai patogios, tačiau jei žmogus sako, kad ketina miegoti pats kiekvieną naktį, jam būtinai rekomenduojama įsigyti ir antčiužinį, kuris nesunkiai telpa į patalynės dėžę. Tai yra sprendimas, pagerinantis miego kokybę, kadangi išskleidus mechanizmą sulyginami sujungimai.

33837295_l
33837295_l

Svarbiausia – čiužinys

Kad čiužinys miegui yra svarbiausia, pritaria ir ISKU baldų vadybininkė Silvija Pakalniškytė. Ir jeigu svečią vieną naktį galima paguldyti ir ant pigesnės konstrukcijos sofos, renkantis sofą – lovą kasdieniam miegui verta investuoti į čiužinio kokybę. Pašnekovė siūlo rinktis „Memory“ čiužinius, kurie prisitaiko prie kūno. Lateksiniai pamažu išimami iš gamybos, kadangi nustatyta jų galima žala sveikatai: miegant ant jo gausiau prakaituojama, jis skleidžia specifinį kvapą, kuriam kai kurie žmonės yra alergiški. Pigesni gamintojų siūlomi spyruoklinių čiužinių variantai yra nepatogūs ir ilgai netarnauja.

S.Pakalniškytė kaip patogų miegoti išskiria ir poliuretano čiužinį, kuris turi iš abiejų pusių uždėtą 3 cm viskoelastinį sluoksnį ir yra prisitaikantis prie kūno ir ilgaamžis.

Renkantis sofą-lovą kasdieniam miegui labai svarbu jos konstrukcija. Anot pašnekovės, patogiausias yra į priekį ištraukiamas mechanizmas su stipriu kokybišku rėmu, kad atlaikytų kasdienį judėjimą.

123RF.com nuotr./Sofa
123RF.com nuotr./Sofa

„Sofų lovų yra ne tik skirtingų konstrukcijų, bet ir skirtingų dydžių, nuo ko priklauso ir jų kaina. Priklausomai nuo pasirinkto gobeleno bei kitų parametrų, dvivietė nedidukė sofutė su geru čiužiniu mūsų salone kainuoja nuo 1600 eurų“, – sako V.Pakalniškytė.

Pašnekovė atkreipia dėmesį, kad sofa perkama ne tik dėl miegojimo. „Su minėtais čiužiniais sofos yra kietesnio atsisėdimo, jos nėra tokios gilios. Tačiau svarbu yra ir poilsinis atsisėdimo variantas, nes yra žmonių, kurie visą vakarą praleidžia ant sofos. Arba jaunimas mėgsta įsirangyti ant sofos su visais kompiuteriais ir darbais ir ieško labai patogių“.

Rinktis pataria pagal keturis kriterijus

„EASE“ baldų pardavimų vadovės Julijos Jocheles manymu, kad sofų-lovų galima rasti labai skirtingų įvairiuose salonuose priklausomai nuo gamintojų.

„Mes siūlome sofą lovą kasdieniam miegojimui su patvariu mechanizmu, kuris gali būti naudojamas kasdien ir tarnauti mažiausiai dvejus metus, tokia garantija privalo būti pagal LR įstatymus. Nes jeigu mes imsime sofą, kuri nėra skirta kasdieniam miegojimui ir ją naudosime kasdienai, ji tiesiog to neatlaikytų dvejus metus. Mūsų sofose sumontuoti labai patvarūs itališki mechanizmai, kurie užtikrina tą kokybę. Be to, mūsų produkciją gamina Lietuvos gamintojas, gaminius tiekiantis ir Norvegijos rinkai, kur yra privaloma penkerių metų garantija. Tad galima numanyti, kad šių sofų kokybė yra tokia, kad jos tarnaus labai ilgai. Ta garantija sako, kad jeigu per tą laiką baldui kažkas atsitiks, mes jį apkeisime, grąžinsime pinigus, sutvarkysime ir t.t.“, – tikina pašnekovė, paminėdama, kad salone sofų yra labai didelis pasirinkimas jau nuo 1500 eurų, tad žmogus turi didelį pasirinkimą ir biudžeto prasme.

J.Jocheles sofą – lovą kasdieniam miegui pataria rinktis pagal keturis svarbiausius kriterijus. Pirmiausia yra jau minėtas mechanizmo patvarumas. Antroje vietoje – patogumas, mat lova bus naudojama ir išlankstoma kasdien. Kasdieniam miegojimui sofa turi rankenėlę, kurią patraukus visa lova išsilanksto, pagalvės lieka vietoje, nereikia jokių papildomų veiksmų.

Trečias dalykas – čiužinys. „Kadangi sofa yra skirta kasdieniam miegojimui, pagal savo individualų poreikį galima pasirinkti čiužinį. Kas mėgsta kiečiau miegoti, kas minkščiau, kas mėgsta spyruoklinius čiužinius, o kas poliuretano ar viskoelastinius. Tad mūsų sofos – lovos turi tokius pat pasirinkimus. Čiužiniai gali būti boneliniai arba kišenininių spyruoklių, kurie yra ilgaamžiškiausi, viskoelastiniai arba lateksiniai“, – vardijo pašnekovė.

123RF.com nuotr./Sofa
123RF.com nuotr./Sofa

Ir ketvirtas dalykas – pasirinktą baldą pritaikyti savo erdvėje. „Mes siūlome sofos – lovos modelį, kuris yra modulinis ir pirkėjas gali pasirinkti tiek porankių formas, tiek išmatavimus bei audinį ir visiškai pagal savo poreikį susikomplektuoti sau lovą. Žmogus, turintis nedidelį plotą, gali labai gerai adaptuoti šį baldą prie savo nedidelio būsto ir turėti patogų, gražų ir iš visų pusių prie savo poreikių priderintą baldą“, – sakė specialistė.

Kokią sofą – lovą rinksitės jūs – jūsų pasirinkimas. Mokslininkų teigimu, prastas miegas net 9 proc. sumažina mūsų kitos dienos darbingumą. Tad gal verta investuoti?

„Bigbank“ atlikto tyrimo duomenimis, vartojimo paskolos naujiems baldams įsigyti yra penktoje vietoje pagal populiarumą.

Balandžio 6-14 d. pirmą kartą vyks „Tiksi“ baldų nuolaidų savaitė. Jos metu Lietuvos baldų salonai siūlo vertingas nuolaidas. Tai – geriausias laikas metuose atnaujinti baldus palankiomis sąlygomis. Namus atsinaujinti padeda Bigbank.

Daugiau informacijos – „Tiksi“ Facebook puslapyje.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką