Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Verslininkų namuose – moderni ramybė

Butas Antakalnyje
Leono Garbačausko nuotr. / Butas Antakalnyje
Šaltinis: interjeras.lt
0
A A

90,93 kv. m ploto buto „Pušų terasose“, Antakalnyje, šeimininkai – verslininkai sutuoktiniai ir šešiolikmetis jų sūnus – dizaineriui pasakė kelis raktinius žodžius, turinčius atspindėti interjero esmę: verslas, „Apple“, Jobsas, Einsteinas, išmanumas, praktiškumas ir futbolas. Užsakovai sukasi reklamos gamybos versle, o laisvalaikiu mėgsta pakeliauti, leisti laiką su draugais. Į tai interjero studijos „Rimartus“ įkūrėjas Rimantas Špokas atsižvelgė, kurdamas jaukų, svetingą, ramų, tačiau įsimintiną būstą.

Įtemptai dirbanti šeima pageidavo patogių namų, kuriems nereikia „tarnauti“. Erdvės, kurioje galima atgauti vidinę ramybę, pailsėti po varginančios darbo dienos ir pašėlusio ritmo. Jokių įkyrių, akį rėžiančių spalvų ar keistų elementų. Viskas racionaliai, patogiai ir kompaktiškai išdėstyta. Interjero koncepcija – švarios ir vizualiai didelės atviros erdvės, patogus ir ergonomiškas suplanavimas, darni architektūrinė visuma bei lengvumo dvasia.

Dizaineriui buvo svarbu subalansuoti juodos ir baltos spalvos bei medienos tekstūros kiekį ir kontrastą. Labiausiai šiuose namuose jaučiama statiška, harmoninga ir rami atmosfera. Vengiama itin dinamiškų, netikėtų, dėmesį blaškančių ir priprasti, prisitaikyti reikalaujančių detalių. Viskas aiškiai suprantama, patogu. Buto emocinis užtaisas, šeimininkų prašymu, yra koncentracija, vidinė ramybė ir tvari aplinka. Pasak R.Špoko, atskiri elementai – židinys, virtuvės, baro ir kiti baldai, lubų detalės ir apšvietimo įtaisai – jungiami į didesnius tūrinius interjero darinius: taip erdvė optiškai plečiama.

Žaisminga ir kiek linksmesnė interjero dalis, kaip ir priklauso – jaunuolio kambaryje. Čia ant žalios vejos smagią vietą radę sportiniai bateliai ir kamuoliai akivaizdžiai atspindi mėgstamą šešiolikmečio veiklą – futbolą. Žalios ir geltonos spalvų derinį pabrėžia juoda kreidinė siena, ant kurios bus dėstomi strateginiai ateities planai.

Interjeras dalyvauja konkurse „Metų interjeras / Auksinė paletė‘16“

interjeras.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką