Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Katilinės renovacija: kad žiemą sutiktume be rūpesčių

Vigas 18DPA universalus katilas granulės-mediena
UAB "Orestina" nuotr. / Vigas 18DPA universalus katilas granulės-mediena
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Šiltuoju metų laiku apie šildymo sezoną pagalvoja nedaugelis, – nors tai patogiausias laikas modernizuoti namų šildymo sistemą. Jeigu praėjusią žiemą rūpestį kėlė vėsūs namai, o kūrenti katilui skyrėte daugiau laiko nei įprasta – metas renovuoti katilinę.

Roges ruošk vasarą...

Individualių namų savininkai renkasi įvairias šildymo sistemas: kieto ar skysto kuro, dujų ir t. t. Nesvarbu, kokiu kuru kūrenama – katilinės profilaktika būtina. Baigus šildymo sezoną patariama išvalyti katilą ir kaminą, kad neužsidegtų ten susikaupę suodžiai, taip pat patikrinti šildymo sistemos elektroniką, vamzdynų ir radiatorių sandarumą.

,,Dar retas namo šeimininkas pasibaigus šildymo sezonui kviečiasi specialistus profilaktiškai patikrinti katilinę, išvalyti kaminą. Dažniausiai kreipiamasi sezono metu, kai suodžiais užnešti kaminai užsiliepsnoja ar dėl gedimų katilas išsijungia“, – atkreipia dėmesį Karolis Vileikis, UAB „Orestina“ direktorius.

UAB „Orestina“ nuotr./Realiuoju laiku veikiančios katilinės schema
UAB „Orestina“ nuotr./Realiuoju laiku veikiančios katilinės schema

Jei katilinės darbą gedimai trikdo vis dažniau ar jie rimtesni, specialistai pataria pagalvoti apie katilinės renovaciją. Kaip teigia K. Vileikis, dažniausiai renovacijos prireikia senoms kietojo kuro katilinėms, kurios neturi elektronikos, reikalauja daug priežiūros.

Kieto kuro katilinė – be politinių pavojų

Renovuojant katilinę dažnai kartu pašalinami ir akivaizdūs gedimai: prasisunkiantis vanduo, dūmų patekimas į patalpas, slėgio kritimas sistemoje, greitai atšąlantys namai, didelis dūmų kiekis, kuris dusina ir kaimynus.

Katilinių renovacijos prireikia ir pasikeitus namo gyventojų poreikiams. Pavyzdžiui, senesnę kieto kuro šildymo sistemą palikti be priežiūros galima tik kelioms valandoms. Jei reikia išvykti kelioms dienoms ar ilgesniam laikui, tenka galvoti apie katilinės pritaikymą šiems poreikiams.

Prieš imantis renovacijos patariama apsvarstyti visus įmanomus reikalavimus namo šildymo sistemai. ,,Paprastai klientai nori, kad žvarbią žiemą ryte namai būtų šilti ir reikėtų kuo rečiau vaikščioti į katilinę. Taip pat ne mažiau svarbūs reikalavimai – ekonomiškesnis šildymas ir kuo pigesnis šiltas vanduo. Tam, kad katilinės renovacija atneštų visas naudas: nereikėtų „dirbti“ pečkuriu, būtų racionaliau išnaudota katilinės erdvė, padidėtų jos ekonomiškumas, namai taptų šiltesni ir patogesni – turite įvertinti ir kokios jūsų finansinės galimybės kurui įsigyti. Klientams patariame suskaičiuoti, kiek lėšų gali skirti kurui, kokia jo kaina įvairiu metų laiku, nuo ko ji priklauso, kaip svyruoja“, – pabrėžia K. Vileikis. Anot jo, dažnai racionaliausias sprendimas – moderni kieto kuro katilinė, kūrenama vietiniu kuru, nes jo kaina nepriklauso nuo politinių šalių santykių.

Renovacijos sprendimai – individualūs

Kiekvienos katilinės būklę ir renovacijos darbus specialistai nustato individualiai, apžiūrėję katilinę, namo šildymo sistemą ir įvertinę kliento poreikius bei įpročius. Taip pat nustatoma, kur didžiausi šilumos nuostoliai, kokie temperatūrų svyravimai patalpoje, įvertinama pastato būklė ir plotas.

UAB „Orestina“ nuotr./„Galmet“ granulinis katilas
UAB „Orestina“ nuotr./„Galmet“ granulinis katilas

Senesnį katilą, kurio naudingumas dažnai nesiekia nei 50 procentų, t. y. pusė šilumos iššvaistoma per kaminą, rekomenduojama keisti moderniu, kurio efektyvumas gali būti ir daugiau kaip 80 procentų, pvz., „Galmet“ arba „Maga“. Jeigu katilinėje pakanka vietos – statomos akumuliacinės „Galmet“ talpos, kurios optimizuoja katilo darbą, o dėl geros izoliacijos turi mažesnius šilumos nuostolius. Į naujesnius kieto kuro katilus montuojami, pvz., „Galmet“ granuliniai degikliai, – tuomet katilai be priežiūros gali dirbti net kelias savaites. Taip pat nauji katilai turi ir automatiką, kuri reguliuoja trauką kamine, malkų ar granulių degimo intensyvumą pagal lauko ir patalpų temperatūras.

Norintiems, kad renovacija atneštų maksimalią naudą, o kuro sąnaudos gerokai sumažėtų, patariama nepagailėti investicijų automatikai ir pagalbinei įrangai – termostatui, kamino traukos reguliatoriui, temperatūrų davikliui ir pan. ,,Kai investuojama solidi suma automatiniam degikliui, negalima gailėti kelių dešimčių eurų kambario termostatui, kad katilas nesikūrentų be reikalo“, – pataria bendrovės ,,Orestina“ specialistas.

Katilinės renovacijos ir profilaktikos darbus rekomenduojama atlikti šiltuoju metų laiku, nes žiemą šildymo sistemos negalima ilgam išjungti. Be to, darbų kainos skirtingu metų laiku taip pat skiriasi. Šildymo sezono metu paprastai ne vienam atsiranda „degančių“ problemų, todėl trūkstant specialistų darbai kainuoja brangiau. Be to, esant gedimui nėra kada ieškoti pigesnio varianto.

UAB „Orestina“ nuotr./Akumuliacinės talpos sumontuotos katilinėje
UAB „Orestina“ nuotr./Akumuliacinės talpos sumontuotos katilinėje

Anot bendrovės „Orestina“ specialistų, šiuolaikinė moderni kieto kuro katilinė, kuri geriausiai tenkina būsto savininko poreikius, turi efektyvų katilą su galimybe automatiškai arba rankiniu būdu įjungti granulių degiklį, pvz., „Vigas 18 DPA“, o kad katilas dirbtų efektyviai ir name nebūtų temperatūrų svyravimų, perteklinę šilumą patartina kaupti „Galmet“ akumuliacinėse talpose.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Renovacija
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką