Dabar populiaru
15min be reklamos

„Airbnb“ bendruomenės atstovas Lietuvoje: kas gi norės apsistoti Panevėžyje

Tomas Grižas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Tomas Grižas
„Kaip aš kartais mėgstu palyginti – tai daugeliui žinomas couchsurfing'as, tik „Airbnb“ atveju abi pusės lieka dar labiau patenkintos: vieni nieko prieš gauti iš svečių pinigus, o svečiai nieko prieš susimokėti“, – taip vieną iš garsiausių dalijimosi ekonomikos bendrovių, leidžiančią žmonėms siūlyti savo būsto trumpalaikę nuomą, apibūdina „Airbnb“ bendruomenės atstovas Lietuvoje Tomas Grižas.

Tiesa, Lietuvoje gają nuomonę, kad iš trumpalaikės nuomos galima uždirbti nemažai pinigų jis drąsiai vadina pasakomis.

Įdomiausia bendrauti su vietiniais

T.Grižo teigimu, turistai iš daugelio šalių jau seniai suprato, kad keliaujant į svečią šalį įdomiausia yra ne kelionių giduose nurodoma informacija, bet vietos gyventojų pasakojimai.

Tai, ką jums gali papasakoti vietiniai, gali būti ir dažnai tampa įdomiausiais kelionės momentais, – įsitikinęs T.Grižas.

„Tai, ką jums gali papasakoti vietiniai, gali būti ir dažnai tampa įdomiausiais kelionės momentais“, – įsitikinęs T.Grižas.

Jis paneigia ir mitą, kad „Airbnb“ paslaugomis dažniausiai naudojasi tik jaunesnio amžiaus keliautojai.

„Sakyčiau, tai netiesa: vien tik iš savo patirties galiu pasakyti, kad esu sutikęs svečius iš Prancūzijos, Vokietijos, Amerikos. Ir tai buvo pagyvenusios poros“, – teigė „Airbnb“ bendruomenės atstovas Lietuvoje.

Pigiau apsistoti gausesnėms keliautojų grupėms

Nemažai keliautojų pasakoja, kad keliaujant vieniems arba poromis, kartais trumpalaikė nuoma pasinaudojant „Airbnb“ paslauga nėra pigesnė už nakvynę jaunimo nakvynės namuose arba pigiame viešbutyje. T.Grižas taip pat spėja, kad pigiau apsistoti „Airbnb“ siūlomame būste yra didesnėms keliautojų grupėms.

Tiesa, kokia yra vidutinė „Airbnb“ siūlomo būsto kaina, T.Grižas negalėjo įvardyti ir pažymėjo, jog tai priklauso nuo konkretaus atvejo.

„Vilniuje kainos prasideda, sakyčiau, nuo 25 Eur už parą. Bet gali būti ir 100 Eur, ir daugiau“, – sakė T.Grižas.

Panevėžyje ne taip ir pigu 

„Airbnb“ bendruomenės atstovas Lietuvoje griovė ir kai kurių greitų pinigų ištroškusių lietuvių požiūrį į trumpalaikę nuomą.

Paklaustas, kurių Lietuvos miestų gyventojai yra labiausiai ir mažiausiai linkę siūlyti trumpalaikę būsto nuomą per „Airbnb“ platformą, T.Grižas nebuvo itin korektiškas: „Kalbant apie Lietuvą, esu daugiau pasinagrinėjęs Vilnių, kuriame ir pats tuo užsiimu, taip pat Kauną, Klaipėdą, Palangą. Nes kas gi norės apsistoti Panevėžyje ar kokiam Pasvaly.“

Vis dėlto, apsilankius „Airbnb“ interneto svetainėje aiškėja, kad ir T.Grižo supeiktame Panevėžyje įmanoma rasti nakvynę pasinaudojant trumpalaike nuoma. Tiesa, kai kurios kainos jus gali šokiruoti.

Pavyzdžiui, vienas iš „Airbnb“ vartotojų siūlo dvivietį privatų kambarį nakčiai už 112 dolerių, kitas vilioja dviejų kambarių butu Panevėžio centre už 56 dolerius už naktį.

Tiesa, netrūksta ir pigesnių alternatyvų – kad ir Provanso stiliumi įrengto kambario dviem už vienuolika dolerių per naktį.

Pasiteiravus, kokio amžiaus žmonės yra labiausiai linkę siūlyti savo butus „Airbnb“ sistemoje, T.Grižas atrėžė nemanantis, kad tokia informacija yra reikalinga.

Sąlygos nuomoti būstą trumpai – geros 

„Airbnb“ bendruomenės atstovas Lietuvoje griovė ir kai kurių greitų pinigų ištroškusių lietuvių požiūrį į trumpalaikę nuomą.

„Norint iš to uždirbti, reikia dirbti su keliomis rezervacijos platformomis, rūpintis svečiais, kartais net palepinti juos vynu ar saldumynais, bendradarbiauti su užsienio kelionių agentūromis ir daryti dar daugybę dalykų, kurie anksčiau ar vėliau duoda vaisių ir į jūsų namus atvyksta vis daugiau ir daugiau užsienio svečių“, – savo receptą dėsto T.Grižas.

Pats vartotojo paskyros ir buto numos skelbimo patalpinimas į „Airbnb“ sistemą yra nemokamas. Mokesčiai yra taikomi įvykus būsto rezervacijai.

Buto šeimininkas moka 3 proc. dydžio administravimo mokestį, papildomas mokestis taikomas ir svečiui.

„Tačiau visa tai labai aiškiai parodoma prieš svečiui patvirtinant rezervaciją, todėl jokių neaiškumų ar nepasitenkinimo nebūna“, – tikina T.Grižas.

Jis pridūrė, kad Lietuvoje sąlygos žmonėms, nusprendusiems laisvą būsto plotą siūlyti turistams, yra pakankamai geros.

„Galima išsiimti verslo liudijimą gyvenamųjų patalpų nuomai, neteikiant apgyvendinimo paslaugų – žinau, net ir man skamba keistai, tačiau būtent tokia veikla turi būti nurodyta. Verslo liudijimą galima išsiimti tiek kelioms dienoms, tiek mėnesiui ar metams. Na, o mokestinių metų gale už visas už buto nuomą gautas pajamas sumokėti 15 proc. gyventojų pajamų mokestį“, – paaiškino T.Grižas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką