Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 3d. 16:00

Aktyviai moteriai pritaikytas butas – transformuojami baldai ir elegancija

Aktyviai moteriai pritaikytas butas
Leono Garbačausko nuotr. / Aktyviai moteriai pritaikytas butas

Šis būstas įsigytas dar jį tik statant Vilniaus senamiestyje. Šeimininkė, gyvenanti intensyvų, dinamišką gyvenimą, kreipėsi į interjero dizainerę Laurą Giržadę, kad ši padėtų įgyvendinti svajones ir suprojektuotų modernią ir funkcionalią aplinką.

Patalpos nedidelės, nesiekia 64 kvadratinių metrų, netaisyklingos formos, turinčios tik vieną 90 laipsnių kampą. Bute daug langų, bet net keturi iš jų nukreipti į šiaurę. Dizainerė stengėsi šiuos iššūkius paversti privalumais, o tai sėkmingai pavyko įgyvendinti pirmiausia pasiūlius racionalų ir iškeltas užduotis atitinkantį būsto vidaus pertvarų perplanavimą.

Leono Garbačausko nuotr./Aktyviai moteriai pritaikytas butas
Leono Garbačausko nuotr./Aktyviai moteriai pritaikytas butas

Pagrindinė gyvenamoji erdvė – ilga ir siaura, tačiau lakoniškos dekoro linijos bei judančios sienų plokštės – tiek stumdomosios medinės plokštumos, tiek metalo stiklo pertvaros – užtikrina dinamišką natūralios šviesos pasiskirstymą ir judėjimą tarp privačių ir bendrų būsto zonų. Svetainės viduryje esanti sulankstoma stiklo ir metalo konstrukcija gali tapti komfortiška laikinąja svečių miegamojo zona. Ją lengva atskirti nuo virtuvės erdvės.

Klientei pageidaujant, interjere dominuoja natūralūs šilto atspalvio medienos paviršiai. Juos papildo lygus betonas. Išraiškingos juodos linijos puošia ne tik lubas, bet ir grafiškai įrėmina visus patalpų langus. Į medienos ir betono dermę organiškai įsilieja minkšti pilki bei švelnūs pasteliniai baldų tonai, rafinuotos minkštų baldų tekstūros ar dinamiškos kavos stalelių kompozicijos.

Leono Garbačausko nuotr./Aktyviai moteriai pritaikytas butas
Leono Garbačausko nuotr./Aktyviai moteriai pritaikytas butas

Dizainerė labai norėjo suteikti interjerui šilumos, todėl rinkosi daug medinių baldų ar detalių. Vonios kambaryje akį traukia medžio ir betono sintezė. Kiek neįprasta moderniems interjerams – medis naudojamas luboms, o betonas – grindims. Stiklinė pertvara prausimosi taškui suteikia funkcionalumo, vonioje įrengta ir dušo kabina. Šioje patalpoje įmontuotoje medinėje spintoje suslapstyta didžioji dalis kasdienėje buityje naudojamų daiktų, todėl čia vyrauja minimalizmas, švara ir lengvumas.

Bute nematyti valgomojo stalo – jis slepiasi transformuojamoje konsolėje. Šiokiadieniais, kai nėra poreikio susėsti prie stalo, atsiverianti erdvė naudojama kaip plotas aktyviems sporto užsiėmimams.

Tai lakoniškas, modernus ir kartu elegantiškas būstas aktyviai asmenybei, vertinančiai gyvenimo miesto centre privalumus, bet kartu norinčiai, kad namai taptų ramybės ir atokvėpio vieta.

Interjero autorė Laura Giržadė.

interjeras.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:14
01:07
01:20

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką