Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Apie statybininko kvalifikaciją galima bus spręsti iš specialaus atestato

 Statybininkai dirba net ir spaudžiant šalčiams
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Statybininkai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kiekvienas, susidūręs su remonto darbais, sutiktų, kad gero darbininko paieškoms tenka sugaišti daug laiko, o daugybę metų dirbantys statybininkai nesimoko naujų technologijų. Siekiant, kad statybų sektoriuje dirbantys žmonės neatsiliktų nuo naujovių, juos pagal specialią programą mokys ir testuos mokymo centrai. Praėjus mokymus, statybininkai gaus kvalifikaciją patvirtinantį atestatą, rašoma pranešime spaudai.

Nuo praėjusių metų lapkričio įsigaliojo reikalavimas, kad visi nauji pastatai privalo atitikti A energinio naudingumo klasės reikalavimus. Remiant Europos Komisijai, Lietuvoje buvo įgyvendintas projektas, kurio metu sukurta darbininkų mokymo ir atestavimo programa. Pagal ją darbininkai turi galimybę išmokti naujų įgūdžių, reikalingų A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatų statybai, arba tiesiog be mokymo pasitikrinti, kaip jų turimos žinios ir įgūdžiai atitinka naujus reikalavimus.

Programa kol kas yra savanoriška, taigi prievolės mokytis ir testuotis nėra, tačiau ji suteikia galimybę statybos įmonėms ir jų darbininkams pasitikrinti savo pasirengimo statyti A energinio naudingumo klasės pastatus lygį.

Darbininkus pagal sukurtą schemą moko ir testuoja specialūs mokymo centrai. Vienas jų, Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras (VJDRMC), kuris ruošia įvairių sričių darbininkus. Po testavimo, darbininkai gauna pažymėjimus, liudijančius jų kompetenciją statyti A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatus.

„Paprastiems vartotojams nereikės kliautis savo nuojauta – užteks pasitikėti jiems parodytu pažymėjimu, kuris paliudys darbininko kompetenciją“, – teigė VJDRMC direktorius Mindaugas Černius.

Anot jo, vartotojai turėtų reikalauti darbininko kompetenciją ir kvalifikaciją patvirtinančių dokumentų, o statant A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatus – dar ir tokius įgūdžius patvirtinančio pažymėjimo.

Tuo tikslu 2016-aisiais VJDRMC kartu su kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centru suorganizavo 4 mokytojų kvalifikacijos kėlimo seminarus: energiškai efektyvių pastatų fasadų montavimo, mokymo pameistrystės forma, šiuolaikinių elektrotechnikos automatizavimo sprendimų, bei suvirinimo standartų taikymo suvirintojų mokyme srityse. Mokymuose dalyvavo profesijos mokytojai ir įmonių meistrai iš visos Lietuvos, buvo pasidalinta A ir aukštesnės energinio naudingumo klasės pastatų statybos technologinių aprašų medžiaga, pameistrystės organizavimo patirtimi.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką