2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Ar įmanoma paimti būsto paskolą užsienio banke ir nusipirkti NT Lietuvoje?

Nekilnojamojo turto rinkai liekant aukštumose, ne vienas asmuo ieško alternatyvų, kaip galima būtų įsigyti būstą geresnėmis sąlygomis. Todėl dalis žmonių žvalgosi į kitų užsienio šalių bankus. 15min pasidomėjo, ar įmanoma paimti būsto paskolą užsienio banke ir įsigyti nekilnojamąjį turtą Lietuvoje. Taip pat pasiteiravome, ką apie tai mąsto patys plėtojai, kokių patarimų turi advokatai ir Registrų centras.
Parduota Tik prenumeratoriams
Parduota / 123rf.com nuotr.

Lietuvos banko Kredito ir draudimo paslaugų priežiūros skyriaus vyriausiosios teisininkės Justinos Tarasevičienės teigimu, teisės aktai nenumato jokio draudimo skolintis kitoje valstybėje.

„Kai paskola teikiama kitoje šalyje, pavyzdžiui, asmuo pats susiranda banką kitoje valstybėje, tokiu atveju bus laikoma, kad paskola teikiama ne Lietuvoje ir asmeniui bus taikomi tos šalies kredito teikimo reikalavimai. Būsto paskolų teikimą Europos Sąjungoje reguliuoja būsto kreditų direktyva, kuri turi būti įgyvendinta nacionalinėje teisėje, garantuojant vartotojų interesų apsaugą. Lietuvos bankas neturi duomenų dėl tokios praktikos paplitimo“, – teigė ji.

Tiesa, skolinantis kitoje valstybėje J.Tarasevičienė rekomenduoja atkreipti dėmesį ir įvertinti:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką