Dabar populiaru
15min be reklamos

Architektui D.Adjaye karalienė Elizabeth II suteiks garbingą britų titulą

Pranešama, kad architektas Davidas Adjaye greitai prisijungs prie elitinio britų architektų klubo, kuriame jau yra šios srities garsenybės – Michaelis Hopkinsas, Nicholas Grimshaw, Davidas Chipperfieldas, Normanas Fosteris, Peteris Cookas. Anglijos karalienė Elizabeth II Ganos-Didžiosios Britanijos architektūros meistrui už profesinius pasiekimus šią vasarą žada suteikti garbės riterio titulą.
Architektui D.Adjaye – garbingas britų titulas
Architektui D.Adjaye – garbingas britų titulas / „Adjaye Associates“ nuotr.

Ganos diplomatų šeimoje Tanzanijoje gimęs architektas D.Adjaye į riterius bus įšventintas ateinantį birželį per Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II gimtadienį.

„Tai ne asmeninis pasiekimas, bet plataus potencialo ir atsakomybės pažymėjimas už architektūrą, lemiančią teigiamus socialinius pokyčius, kuriuos, būdami architektais, mes turime suteikti pasauliui“, – pažymėjo architektas.

„Adjaye Associates“ nuotr./„Dirty House“
„Adjaye Associates“ nuotr./„Dirty House“

Iš D.Adjaye realizuotų architektūros kūrinių reikėtų išskirti neseniai paties JAV prezidento B.Obamos atidarytą Smithsono Nacionalinio Afrikos amerikiečių istorijos ir kultūros muziejų (NMAAHC) Vašingtone. Taip pat reikėtų paminėti Naujojo Denverio šiuolaikinio meno muziejų „MCA“ (JAV, Kolorado valstija), namą „Dirty House“ bei Stephen Lawrence centrą Londone. Beje, neseniai jo firma („Adjaye Associates“) laimėjo ir Latvijos šiuolaikinio meno muziejaus bei San Francisko gyvenamojo komplekso konkursus, taip pat – pateko į Jungtinės Karalystės holokausto memorialo konkurso finalą. Ir tai nieko nuostabaus, nes D.Adjaye yra laikomas 50-mečių architektų kartos Didžiojoje Britanijoje lyderiu.

Beje, savo architektūrinės karjeros pradžioje D.Adjaye dirbo brito D.Chipperfieldo ir portugalo Eduardo Souto de Moura‘os architektūrinėse studijose, o vėliau – buvo įkūręs bendrą projektavimo įmonę su anglų architektu Williamu Russellu. 2007 metais jis buvo apdovanotas karininko laipsnio Britanijos imperijos ordinu (OBE).

Parengta pagal PILOTAS.LT ir „Adjaye Associates“ informaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pilotas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką