Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 5d. 10:07

Aruodas.lt: antrąjį ketvirtį butų pasiūlos kainos pakito 2-4 proc.

Perkūnkiemis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Perkūnkiemis

Pasibaigus antrajam metų ketvirčiui, galima įvertinti, kokių pokyčių įvyko nekilnojamojo turto rinkoje. Remiantis lankomiausio nekilnojamojo turto portalo Aruodas.lt skelbimų statistika, parduodantieji butus turėjo didesnių lūkesčių – už butus buvo prašoma daugiau nei pirmąjį metų ketvirtį, taip pat matomas ir metinis pasiūlos kainų augimas.

Birželį Vilniuje pasiūlos kainos jau nekito, Klaipėdoje pokytis siekia 0,6 proc., Kaune - apie 2 proc.

Antrąjį ketvirtį, palyginti su pirmuoju, vidutinės skelbimuose siūlomos butų kainos Vilniuje ir Klaipėdoje išaugo vienodai – pokytis abiejuose miestuose siekia po 2 proc. O Kaune kainos, už kurias norėta parduoti butus, antrąjį ketvirtį išaugo apie 4 proc.

Jei lygintume antrąjį šių metų ketvirtį su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, pastebėtume didesnį augimą. Šių metų antrąjį ketvirtį butus Vilniuje norėta parduoti vidutiniškai 8 proc. brangiau nei tuo pačiu metu pernai, Kaune – apie 15 proc. brangiau, Klaipėdoje – apie 6 proc. brangiau.

Už dviejų kambarių butus šiuo metu Vilniuje prašoma vidutiniškai 82500 Eur, Kaune – 51000 Eur, Klaipėdoje – 56000 Eur.

Vertinant, kokių pasiūlos kainų pokyčių būta trumpesniu laikotarpiu (birželį, palyginti su gegužės mėnesiu), matoma, kad Vilniuje pasiūlos kainos nepakito, Klaipėdoje pokytis nesiekia netgi vieno procento (apie 0,6 proc.). Kaune, priešingai, vis dar fiksuojamas didesnis kainų pokytis, siekiantis apie 2 proc.

Šiuo metu vidutinė skelbimuose siūloma parduodamo buto kaina sostinėje siekia apie 1649 Eur už kvadratinį metrą – tai kainos vidurkis, apskaičiuotas neatsižvelgiant į konkrečią pastato vietą mieste, įrengimą, statybos metus ir kitus ypatumus. Kainos vidurkis Kaune, remiantis portalo Aruodas.lt statistika, šiuo metu siekia 946 Eur, Klaipėdoje – apie 1108 Eur už kvadratinį metrą.

Norintieji šiuo metu įsigyti vieno kambario butą Vilniuje, už jį mokėtų vidutiniškai 45000 Eur, Kaune – 22000 Eur, Klaipėdoje – 29000 Eur. Tokio būsto plotas siektų vidutiniškai 29-31 kvadratinius metrus. Už dviejų kambarių butus šiuo metu Vilniuje prašoma vidutiniškai 82500 Eur, Kaune – 51000 Eur, Klaipėdoje – 56000 Eur. Dviejų kambarių butų vidutinis plotas siekia apie 49-51 kvadratinį metrą. Parduodantieji trijų kambarių butus Vilniuje dabar siūlo vidutiniškai 117000 Eur, Kaune – 72000 Eur, Klaipėdoje – 84500 Eur kainą, tokių butų plotas siekia vidutiniškai 71-73 kvadratinius metrus.

Kokios vidutinės skelbimuose siūlomos butų kainos skirtingose Vilniaus miesto vietose, pateikiame žemiau:

Aruodas-Vilniuje-butu-kainos

Vidutinės skelbimuose siūlomos butų kainos skirtingose Kauno vietose:

Aruodas-Kaune-butu-kainos

Už kokią vidutinę kainą norima parduoti butus skirtinguose Klaipėdos mikrorajonuose, pateikiame žemiau:

Aruodas-Klaipedoje-butu-kainos
Aruodas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Metas rinktis

Naviguok į ateitį

Laikas iškylai

Vyrų mados savaitė

Venecijos meno bienalė

Dream 2 Drive

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką