Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 4d. 17:08

Aruodas.lt: Užupyje parduodamame bute archeologai aptiko rūsį, kuriame melsdavosi vienuolės

Butas Malūnų gatvėje
Aruodas.lt nuotr. / Autentika alsuojantis būstas Malūnų gatvėje

Siauri skersgatviai, jaukūs kiemeliai, bendrą kalbą ir su šiuolaikiniu, ir su moderniuoju menu randančios nebylios skulptūros, Vilnelės vaga, purslais skalaujanti paupyje lengvai išsiderinusiais C.M.Schroder fortepijono klavišais melancholišką melodiją skambinančio muzikanto pėdas.

Arba tiesiog respublika, traukianti ne tik vilniečius, bet ir miesto svečius iš viso pasaulio.

Išsamesnio pristatymo nė nereikalaujančio sostinės Užupio rajono piliečiais dabar tapti galite ir jūs, kadangi unikaliame, 1795 metais Malūnų gatvėje statytame mūriniame name parduodamas išskirtinis dviejų kambarių, 50 kv. metrų ploto butas.

Apžiūrėti šį nekilnojamojo turto (NT) objektą Vilniaus senamiestyje galite lankomiausiame šalies nekilnojamojo turto portale Aruodas.lt, vos spustelėję nuorodą.

Rūsyje atlikti žvalgomieji tyrinėjimai

Šį Malūnų g. gyvenamąjį dviaukštį namą smalsiais žvilgsniais palydi ne vien turistai, bet ir archeologai. Pastarieji patyrinėti istorinį statinį galimybę turėjo 2007 metais, kuomet butą jame įsigijo vilnietė Žana.

„Šis pasatas priklausė panelių bernardinių Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo vienuolynui. Tai – seniausias Vilniaus moterų vienuolynas, kurį dar 1495 metais įkūrė Barbora Radvilaitė ir Darata Olechnavičiūtė, Šv. Pranciškaus regulos vienuolės. Prieš du su puse šimto metų vienuolyno pastatai sugriuvo, sudegė, vėliau korpusas buvo rekonstruotas, išlaikant ankstesnių etapų fragmentus. Galiausiai vienuolyną uždarė, o po Pirmojo pasaulinio karo vienuolyno pastatuose įrengė butus valdininkams“, – pasakoja vilnietė Žana, pritarusi pusės tūkstančio metų istoriją liudijančiame name, įtrauktame į Kultūros paveldo departamento sąrašą, atliktiems užversto rūsio archeologiniams žvalgomiesiems tyrimams.

Archeologai patvirtino: po Žanos būstu esančio rūsio siena išties buvo Bernardinų vienuolyno korpuso dalis.

Aruodas.lt nuotr./Nusileidus į buto Malūnų gatvėje rūsį
Aruodas.lt nuotr./Nusileidus į buto Malūnų gatvėje rūsį

Galimybė įsirengti dirbtuves ar net galeriją

Sostinės NT specialistas Michail Rešetov pastebi, kad šitoks būstas su puikiai įrengtu ir autentiką išsaugojusiu 37 kv. metrų rūsiu – vienas iš perliukų, kokie Užupio mikrorajone pasitaiko retai.

Namais jis taps žmonėms su vertybėmis: suvokiantiems, kad priešais niekuomet neiškils jokie naujos statybos dangoraižiai, vertinantiems gyvenimą prie dieviškų dalykų.

„Užupis yra naujai atgimstantis rajonas, „pražydęs“ prieš penkerius metus. Didžiausia rajono vertybė – kultūrinį paveldą išsaugoję ir naujai įrengti XVI–XIX amžiaus pastatai. Vis dėlto šitokių pasiūlymų turime nedažnai: butas yra sujungtas su rūsiu, kurį galima išnaudoti taip, kaip tik leidžia fantazija – įsirengti laisvalaikio kambarį, studiją, dirbtuves ar vyno rūsį. Yra galimybė gyvenamąją būsto paskirtį pakeisti į komercinę. Be to, buvo atlikti rūsio nusausinimo darbai“, – patikina NT brokeris M.Rešetov.

Daugiau buto ir rūsio nuotraukų galite matyti lankomiausiame nekilnojamojo turto portale Aruodas.lt pagal šią nuorodą.

Aruodas.lt nuotr./Butas Malūnų gatvėje
Aruodas.lt nuotr./Butas Malūnų gatvėje

Istoriniame bute – modernūs patogumai

Antrajam gyvenimui prieš dešimtmetį prikeltas dviejų kambarių butas alsuoja ypatinga istorinio Vilniaus Užupio priemiesčio aura.

Šiaurinėje namo pusėje – Vilniaus Bernardinų, Šv. Onos ir Šv. Mykolo bažnyčios, iš rytų į namą nuo kalvų žvelgia Trys kryžiai, Bernardinų sodas ir Dailės Akademijos naujieji rūmai, pietuose – cerkvė ir Užupio angelas, o vakarinėje pusėje – Vilnelės upė.

„Bute įrengta signalizacija, autonominis šildymas dujomis, yra židinys, suteiksiantis jaukumo ir šilumos vėsesniais vakarais. Iš esmės, oro temperatūra šiame bute visuomet yra pats „aukso viduriukas“: vasarą vėsiau, nereikės šaldytis kondicionieriais, o žiemą šilta“, – pasakoja M.Rešetov.

Ne „skruzdėlyno“ žmogui

Šie 50 kv. metrų ploto namai parduodami su prie jų stiliaus priderintais antikvariniais baldais ir buitine technika, stovinčia po aukštomis skliautinėmis lubomis. Interjerą butui kūrė garsus interjero dizaineris ir restauratorius Antanas Pužauskas – „Skonio ir kvapo“ kavinės, „Bohemos“ restorano interjero autorius.

Šitokių pasiūlymų turime nedažnai: butas yra sujungtas su rūsiu, kurį galima išnaudoti taip, kaip tik leidžia fantazija. Yra galimybė gyvenamąją būsto paskirtį pakeisti į komercinę.

„Šis būstas – investicija į amžinąsias vertybes ir nepraeinančią madą – grožį, unikalumą, ramybę, saugumą. Namais jis taps žmonėms su vertybėmis: suvokiantiems, kad priešais niekuomet neiškils jokie naujos statybos dangoraižiai, vertinantiems gyvenimą prie upelio, žemės, bažnyčios. Prie dieviškų dalykų, – vardija vilnietė Žana. – Taip, virtuvė nėra milžiniška, vonios kambarys taip pat nedidelis, bet šiais laikais žmogus turi pasirinkimą gyventi „skruzdėlyne“ su papildomais dviem kvadratiniais metrais arba šalia kalvų, žydinčių medžių, jų šakose čiulbančių paukščių.“

Belieka tik įsikurti

Asmeninio albumo nuotr./Nekilnojamojo turto agentas Michail Rešetov
Asmeninio albumo nuotr./Nekilnojamojo turto agentas Michail Rešetov

Negana to, naujieji šio dviejų kambarių buto šeimininkai po langais turės jaukų sodelį, kurį kaimynai globoja drauge – augina jame rožes, mėtas ir netgi bazilikus.

Kitas gyvenimo šiame Užupio rajono daugiabutyje privalumas – neribotas vietų automobilių stovėjimo aikštelėje skaičius – skamba kone utopiškai, žinant sostinės senamiesčio realijas.

„Čia gyvena malonūs ir inteligentiški žmonės, bet gyventojų nėra daug. Dėl šios priežasties kieme vietos užteks ne tik naujakurių, bet ir visų įkurtuvėse dalyvausiančių svečių automobiliams. Be to, pas jus galės užsukti bičiuliai, mėgstantys dviračius ar Vilniuje labai populiarius elektrinius paspirtukus – butas turi erdvų sandėliuką“, – šypteli dviejų kambarių būstą su autentišku, Bernardinų vienuolyno korpuso dalimi buvusiu rūsiu parduodanti ir į pajūrį gyventi išsikraustanti vilnietė Žana.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

26:10
01:40
08:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką