Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 17d. 19:26

Baltarusijos valdžia šalia Lietuvos sienos už 12 dolerių pardavė XIX amžiaus dvarą

Žemislavlio dvaras
Žemislavlio dvaras

Baltarusijos kaime Žemislavlyje, visai netoli sienos su Lietuva, aukcione už 12 JAV dolerių parduotas XIX amžiaus dvaras, kuris dar yra ir architektūros paminklas. XIX amžiuje čia gyveno grafai Umiastovskiai, kurie rūmus pastatė pagal karališkųjų rūmų Varšuvoje kopiją. Tačiau dabar dvaras parduodamas už vieną „bazinį dydį“, kuris Baltarusijoje yra 23 rubliai (mažiau nei 12 JAV dolerių). Pirkėju tapo viena neįvardijama Baltarusijos kompanija.  

Beje, tai jau yra trečias bandymas parduoti architektūros objektą, kuris šiuo metu yra avarinės būklės. 2012 metais rūmuose įvyko gaisras, sudegė stogas. Remontu niekas nesirūpino, todėl pastatas labai sutrūnijo, įgriuvo vidiniai perdengimai, suskilinėjo sienos. Viduje išsilaikė tik nedidelė dalis dekoro: mozaikinės grindys prie išėjimo, koklinių krosnių likučiai. O štai senas parketas jau visiškai sunaikintas, kaip ir visa kita, ką nusiaubė gaisras.

Anksčiau dvaru domėjo ir kiti pirkėjai. Vienas jų – jordanietis, kuris 2015 metais už rūmus sumokėjo, kaip skelbia Baltarusijos žiniasklaida, 1,6 mlrd. nenominuotų Baltarusijos rublių, netgi pervedė 10 proc. įnašą aukciono rengėjams. Tačiau tada pirkėjas dingo, o dvaras grįžo į valstybės rankas, rašo newsru.com.

Naujajam pirkėjui atiteks dar trys ūkiniai pastatai bei keletas mažesnių pastatų. Pagal aukciono sąlygas, žemė po dvaru bus išnuomota 50 metų, tačiau investuotojui reikės įvykdyti kai kurias sąlygas: įsipareigoti, kad objektas būtų saugomas, o per tris metus parengti rekonstrukcijos planą.

Iki 1990 metų pastate veikė kolūkio administracija, paštas ir klubas, o nuo 2006 metų dvaras stovėjo tuščias, nuo to laiko interjero detalės buvo išgrobstytos. Specialistai skaičiuoja, kad dvaro rekonstrukcijai reikės nuo 3 iki 7 milijonų JAV dolerių.

Beje, Umiastovskiams priklausė rūmai ir Vilniuje, Trakų gatvėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

00:57
26:35
00:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką