TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Birštono „pentagono“ griuvėsiai virto prabangia sveikatingumo ir poilsio oaze: pasižvalgykite

Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ iš vidaus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ iš vidaus
Šaltinis: 15min
0
A A

Birštono Karalienės Barboros alėjoje tris dešimtmečius akis badė vietinių „pentagonu“ ar „koliziejumi“ spėti praminti 7700 kv. m. ploto griuvėsiai, kurie per dvejus pastaruosius metus virto įspūdinga prabanga dvelkiančiu „Vytauto mineral SPA“ viešbučiu bei sveikatingumo ir poilsio kompleksu. Į 12 300 kv. m. plotą investuota 20 mln. eurų, o didžiausias turtas jame – mineralinis vanduo.

Rugsėjo 16-ąją naujasis pastatas pristatytas išskirtiniams svečiams ir žurnalistams. Birštono merė Nijolė Dirginčienė visiems priminė istoriją, kaip juodasis ančiukas virto baltąja gulbe.

1983 m. čia buvo pradėta statyti vandens ir purvo gydykla bei poliklinika. Pastatas pamažu virto griuvėsiais...

„Viskas, kaip pasakoje. Seniai seniai, tai yra, 1983 m. čia buvo pradėta statyti vandens ir purvo gydykla bei poliklinika. Projektą vykdė Aušra ir Romualdas Šilinskai, panašų pastatą suprojektavę ir Druskininkuose. Darbai sustojo. Pastatas pamažu virto griuvėsiais, kurie išties nepuošė kurorto. Ant jų ėmė augti medžiai. 1997 m. nuspręsta jį, patikėjimo teise perduotą valdyti savivaldybei, reanimuoti. Prasidėjo remontai, kuriuos sustabdė krizė“, – istoriją ėmė pasakoti merė.

2005 m. buvo suformuotas žemės sklypas. Pastatas perleistas Birštono savivaldybei. Pradėta ieškoti investuotojų. 2013 m. paieškose įvyko lūžis – apgriuvusiu statiniu, nors ir suvokdamas didžiulę riziką, susidomėjo projekto vystytojas, nuo 2001 m. su mineraliniais vandenimis Birštone dirbęs Norbertas Pranckus. Per dvejus metus jo komandos dėka griuvėsių vietoje išdygo įspūdingas pastatas, aplink kurį jau planuojama gyvenamųjų pastatų statyba.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Nijolė Dirginčienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Nijolė Dirginčienė

„Miestui „Vytautas mineral SPA“ – didžiulė dovana. Pernai turistų skaičius išaugo net 40 proc. Šiemet – 11-12 proc. Atidarius šį pastatą, tikėtina, jis dar labiau išaugs“, – vylėsi merė.

Atsiėjo 20 mln. eurų

20 mln. eurų kainavusio (20 proc. kainą išaugino tai, kad jį reikėjo rekonstruoti, o ne statyti nuo pradžių) projekto vystytojai tikisi, jog naujasis 166 kambarius turintis ir 350 lankytojų galintis priimti viešbutis pelnys 4 ar 5 žvaigždučių kategoriją ir taps pirmuoju tokios kategorijos sveikatingumo ir poilsio kompleksu Lietuvoje.

Tikimasi, jog naujasis 166 kambarius turintis ir 350 lankytojų galintis priimti viešbutis pelnys 4,5 žvaigždučių kategoriją.

„Turėjome didelę ambiciją – papuošti tiek Birštoną, tiek visą Vidurio Lietuvą išskirtiniu poilsio ir sveikatingumo centru. Birštoną šiam projektui pasirinkome neatsitiktinai. Mus suintrigavo tai, kaip aktyviai kurorto valdžia dirba pritraukdama poilsiautojus. Lietuva turi visas sąlygas tarptautinei sveikatinimo turizmo plėtrai. Didžiuojamės gražia gamta, aukšto lygio medicinos paslaugomis. Esame tikri, kad „Vytautas mineral SPA“ į Birštoną pritrauks dar daugiau svečių tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Jie čia atgaus šypsenas ir jėgas“, – teigė N.Pranckus.

Naujasis rinkos žaidėjas bus orientuotas į vidutines ir aukštesnes pajamas turinčius klientus, kuriems 30 ir daugiau metų. Jau šiandien bendradarbiaujama su partneriais Izraelyje, Japonijoje, Azerbaidžane. Dienos poilsis, pasak generalinio direktoriaus Miroslavo Novickij, atsieis nuo 50 iki 100 eurų. Į šią kainą bus įskaičiuota nakvynė, maitinimas ir procedūros. Planuojama, jog lankytojams durys į prabangią oazę atsivers spalio pabaigoje. Tačiau jau dabar kambariai yra sparčiai rezervuojami.

„Komplekso „paleidimas“ vyks etapais. Tikimės, jog dar šiemet sulauksime virš 10 000 klientų ir taip pasieksime 50 proc. užimtumą“, – patikino M.Novickij.

Komplekse planuojama įdarbinti 170 žmonių.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Miroslavas Novickij
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Miroslavas Novickij

Iššūkis architektams

Prie projekto dirbusi architektė Viktorija Puodžiūtė sako, jog atgaivinti tokį išskirtinį statinį buvo didelė garbė. Jo statyboje panaudota daug natūralių medžiagų: kanadietiškas kedras, skalūnai iš Brazilijos. 80 proc. besidarbavusių baldžių – lietuviai. Koloritas ramus, daug žalumos, natūralių augalų, kvapų. Nemaža ir meno kūrinių. Štai net elementarūs sėdmaišiai primena akmenis, o vestibiulio grindys pagamintos iš kalkakmenio iš Indijos. Vaikštant juo atrodo, jog žingsniuojama samanomis. Vien užuolaidų sunaudota apie 2 km.

Vien užuolaidų sunaudota apie du kilometrus.

„Tai buvo tikrai labai įdomus postmodernistinės architektūros pavyzdys, kuris ilgą laiką buvo nemylėtas ir neprižiūrėtas. Tik pamačiusi jį supratau, kad pastatas turi labai daug žavesio ir potencialo tapti išskirtiniu. Jo kupolai buvo vienas iš įdomiausių bruožų“, – pabrėžia architektė.

V.Puodžiūtė teigia, kad projektuojant pastatą labiausiai norėta rasti balansą tarp išskirtinio projekto ir šiandienai būtino funkcionalumo.

„Pagrindinis mūsų tikslas buvo kaip įmanoma geriau išsaugoti vertingiausias pastato formas ir detales, bei tuo pačiu pritaikyti jį šiuolaikiniam žmogui. Pats pastatas iš tikrųjų labai sudėtingos konfigūracijos, jo erdvės labai įdomios. Visai tai reikėjo pritaikyti, sušiuolaikinti neprarandant postmodernistinio žavesio. Tai buvo dviguba užduotis“, – pripažįsta architektė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ iš vidaus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ iš vidaus

Ji pabrėžia, kad „Vytautas mineral SPA“ išskirtinis ne tik savo išore, bet ir vidumi. Įėjus pro komplekso duris patariama labai atidžiai apsidairyti ir įvertinti jo išskirtinumą.

„Įėjus į pastato vidų būtina kelti žvilgsnį aukštyn. Būtina atkreipti dėmesį į kupolą ir po juo kabančią žymaus skulptoriaus Kunoto Vildžiūno sukurtą kabančio kolibrio skulptūrą. Jį ten pakabinti buvo ilgas ir sudėtingas procesas. Kolibris puikiai įsikomponuoja tarp sraigtinių laiptų. Taigi visiems patariu pakelti galvą ir pasigrožėti“, – sako V.Puodžiūtė.

N.Pranckus džiaugiasi, kad intensyvus pasiruošimas, lankymasis užsienio parodose davė savo rezultatus ir komandai pavyko turėtą viziją paversti realybe.

Veiks ir medicinos diagnostikos centras

Poilsio ir sveikatingumo kompleksas įsikūrė 9 hektarų dydžio teritorijoje, 100–150 metrų atstumu nuo Nemuno. Šalia jo veikia ir nedidelis pliažas. Komplekse taip pat įrengtos trys sporto salės. Unikali, planetariumą primenanti biblioteka bei Vakarų Europos virtuvės patiekalų restoranas su lauko terasa. Pagalvota ir apie šeimas su mažais vaikais. Kol tėvai laiką leis procedūrose, atžalas bus galima palikti vaikų kambaryje.

Gintarė Vaitkienė, medicinos centro vadovė, patikino, jog „Vytautas mineral SPA“ teikiamomis procedūromis bus siekiama ne tik paveikti kūną, bet ir sielą, nes pagrindinis ligų šaltinis šiais laikais – stresas.

„Vytautas mineral SPA“ teikiamomis procedūromis bus siekiama ne tik paveikti kūną, bet ir sielą.

„Kiekvienam klientui į rankas duosime po receptą, kaip atsikratyti įtampos. Pagrindinis mūsų išskirtinumas – aukštos mineralizacijos vanduo (100 mg/l). Mineralinis vanduo tiekiamas iš 715 m. gylio gręžinio, kuris laikomas vienu giliausiu Lietuvoje ir seniausiu pasaulyje. Manoma, jog jam – 100 mln. metų. Tad šiuo turtu dalinsimės su klientais. Ateityje steigsime ir medicinos diagnostikos centrą. Tad žmonės čia galės ir ilsėtis, ir gydytis. Svarbi bus ir ligų prevencija“, – patikino G.Vaitkienė.

Ji sutiko aprodyti ir SPA centrą, kuris padalintas į dvi zonas: sausąją ir šlapiąją. Masažai bus atliekami tiek aparatais, tiek rankomis. Poilsio zonoje kvepia net iš rotamo pagaminti baldai. Veikia erdvė dviem: kur garų apsuptyje bus mokama būti kartu, masažuoti vienas kitą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ iš vidaus
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ iš vidaus

Romantikos mėgėjus nustebins ir itin prabangi in ir jang vonia. Visuose masažo kambariuose – žvaigždėtos sienos. Įrengta ir negyvoji jūra, kur bus vykdoma plūduriavimo terapija. Kaip teigia G.Vaitkienė, visame komplekse derės purvo ir mineralinio vandens dermė.

Pirtys taip pat išskirtinės. Pvz., aktyvi pirtis, kurioje lankytojams bus tiekiamas purvas, druska, kuriais jie turės išsitrinti patys. Kitoje – iš Dzūkijos atvežtos, pagal specialią metodiką sudžiovintos, pašventintos ir palaimintos žolelės. Veiks ledo, šalčio kameros, ypatingų srovių sūkurinė vonia, du baseinai, baseinukas vaikams.

Nenusivilti kompleksu turėtų ir neįgalieji, kuriems taip pat yra įrengti specialūs kambariai su funkcinėmis lovomis.

Viešbučio kambariai – išskirtinių, netaisyklingų formų. Visų spalva ir interjeras skirtingi. Siūlomi ir dviejų kambarių apartamentai, kur vienoje erdvėje gali apsistoti tėvai, kitame – už durų – vaikai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką