Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 7d. 19:04

Būsimojo apžvalgos bokšto Šnipiškėse vieta: garažus nusikėlė, šiukšles paliko

Sąvartynas nukėlus metalinius garažus
15min skaitytojos Monikos nuotr. / Sąvartynas nukėlus metalinius garažus

Metalinių garažų teritorija Šnipiškėse prieš kelias dienas priminė sąvartyną, nors Vilniaus savivaldybės planai šiai vietai dideli: čia ketinama įrengti viešą erdvę su apžvalgos bokštu. Tačiau garažus nukėlę jų savininkai šiukšlių susirinkti nesivargino. Savivaldybė veiksmų ėmėsi kaip tik tada, kai tuo susidomėjo 15min.

Vilniaus savivaldybė ketina numatyti 1,7 mln. eurų ir sutvarkyti šiuo metu metaliniais garažais užstatytą erdvę tarp Giedraičių g. ir Kintų g. bei pastatyti Skansenu vadinamoje Šnipiškių dalyje apžvalgos bokštą.

Nukėlus garažus – šiukšlynas

Metalinių garažų čia vis dar yra, nors skelbimai ant jų durų byloja, kad nusikelti savo turtą šeimininkai privalėjo iki 2017-ųjų spalio 1 dienos. Kai kurie ir išsigabeno garažus, bet dalį „turto“ paliko. Tokiu būdu teritorija virto sunkiai išbrendamu sąvartynu, kur nesibodėta šiukšlių ir atvežti.

„Man tiesiog įdomu: jei garažų teritorija, kurioje iškils apžvalgos bokštas, priklauso savivaldybei, ar ta teritorija neturėtų būti bent minimaliai prižiūrima? Ar savaime besiformuojantis sąvartynas ir žiurkynas yra natūralus miesto plėtros procesas? Pikta, nes tiek purvo ir šiukšlių seniai nebuvau mačiusi. Gal būčiau pamačius dar daugiau, bet ne visur yra koja įžengiama, net su kerzais“, – socialiniame tinkle „Facebook“ esančioje šnipiškiečių grupėje parašė vilnietė Monika.

Savo žinutę ji iliustravo nuotraukomis, po kuriomis keli grupės nariai taip pat pasidalijo pastebėjimais apie šią netvarką. Diskusija vyko prieš pat Naujuosius metus, o sausio 4-osios popiet ten pat atsirado pranešimas, kad aplinka buvo sutvarkyta – šiukšlių beveik neliko.

Bus patraukli vieta

Tą pačią dieną panašiu laiku 15min sulaukė Vilniaus savivaldybė komentaro dėl šios teritorijos tvarkymo. Kaip teigė sostinės Miesto plėtros departamento direktoriaus pavaduotoja Raimonda Rudukienė, jų tikslas yra sutvarkyti teritoriją tarp Giedraičių, Kintų ir Kaltanėnų gatvių ir joje įrengti miestiečiams ir miesto svečiams patrauklią viešąją erdvę.

„Atsižvelgus į bendruomenės pageidavimus Šnipiškėse planuojama pastatyti 18 metrų apžvalgos bokštą, iš kurio bus galima pamatyti saugomą medinio paveldo teritoriją, kuri yra abipus Giedraičių gatvės. Taip pat čia planuojama įrengti prekybai skirtus paviljonus, treniruoklius, vaikų žaidimo ir sporto aikšteles, pėsčiųjų takus ir pan.

Parko Šnipiškėse vizualizacija
Parko Šnipiškėse vizualizacija

Šiame maždaug 80 arų valstybiniame žemės sklype ne vieną dešimtmetį riogsojo 34 metaliniai garažai. Šnipiškių seniūnijos darbuotojų paraginti 17 garažų savininkai juos pašalino, likę garažų savininkai tai turi padaryti iki sausio pabaigos. Garažų savininkai yra įpareigoti ne tik atlaisvinti užstatytą valstybinę žemę, bet sutvarkyti ir pasirūpinti, kad teritorija liktų tvarkinga.

Deja, ne visi gyventojai atsižvelgė į savivaldybės raginimus ir nukėlę garažus teritorijoje paliko šiukšles. Jau artimiausiu metu savivaldybė pasirūpins, kad ši teritorija būtų sutvarkyta“, – teigė R.Rudukienė.

Darbai – apie 2019 metus

Kaip paaiškėjo, „artimiausias metas“ atėjo greitai – tuo pačiu metu, kai buvo rengiamas savivaldybės atstovės komentaras.

Anot Vilniaus miesto savivaldybės, ši teritorija yra laisva valstybinė žemė, kurią patikėjimo teise valdo Nacionalinė žemės tarnyba. „Šiuo metu yra pradedamos valstybinės žemės sklypo projektavimo procedūros. Tik tuomet, kai sklypas bus suformuotas ir įregistruotas Nekilnojamojo turto registre, savivaldybė galės kreiptis į Nacionalinę žemės tarnybą dėl valstybinės žemės panaudos sutarties sudarymo“, – sakė R.Rudukienė.

Realūs darbai šioje teritorijoje, kur iškils bokštas ir bus įrengtas parkelis bei kiti objektai, gali prasidėti 2019 metais. Suma, reikalinga projektui, išties nemaža: beveik 1,77 mln. eurų, iš kurių po 132,6 tūkst. eurų bus skirta iš Vilniaus savivaldybės ir valstybės biudžetų. Likusi dalis – per 1,5 mln. eurų – Europos Sąjungos fondų pinigai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką