Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 17d. 20:12

Būsto ABC. Ar reikalingas darbo stažas norint gauti būsto paskolą?

Būstas BŪSTO ABC
123rf.com nuotr. / Būstas

„Turiu klausimą dėl darbo stažo laikotarpio, norint gauti būsto paskolą. Ar yra nustatytas kažkoks laikotarpis, kurį privalai būti išdirbęs įmonėje ar valstybėje (šiuo atveju Lietuvoje), kad tau būtų išduota paskola? Šis klausimas iškilo, nes mano pažįstamas sakė, kad jei noriu gauti paskolą, Lietuvoje turiu būti išdirbęs bent 2 metus. Ar tai tiesa?“ – 15min „Būsto ABC“ teiravosi Linas.

„Luminor“ banko būsto paskolų produkto vadovas Andrius Kvakšys 15min „Būsto ABC“ aiškino, kad, vertindami kliento galimybes gauti būsto paskolą, jie vadovaujasi Lietuvos banko patvirtintais Atsakingo skolinimo nuostatais ir vertina ne mažiau nei 6 paskutiniųjų mėnesių pajamų vidurkį.

„Taigi, bent 6 mėnesius reikėtų būti dirbus toje pačioje darbovietėje ar toje pačioje srityje“, – komentavo jis.

Taip pat, pasak A.Kvakšio, atsižvelgiama į ilgalaikį pajamų tvarumą – ar galima pagrįstai tikėtis, jog būsto paskolos suteikimo laikotarpiu klientas išlaikys tolygų gaunamų pajamų lygį.

„Todėl kai kurios pajamų rūšys vertinamos konservatyviau. Pavyzdžiui, iš individualios veiklos gaunamos pajamos dažniausiai vertinamos atsižvelgiant į ilgesnio laikotarpio, 12–24 mėnesių, pajamas. Kadangi kiekvieno kliento situacija yra individuali, konkrečiam sprendimui priimti taikome skirtingą pajamų vertinimo laikotarpį“, – sakė jis.

Panašiai komentavo ir Sonata Gutauskaitė-Bubnelienė, SEB banko valdybos narė ir SEB Baltijos šalių tarnybos mažmeninės bankininkystės tarnybos vadovė. Be to, ji pabrėžė, kad visais atvejais, kiekvienas būsto kredito suteikimo atvejis yra individualus.

„Suteikiant būsto kreditą yra atsižvelgiama ne tik į asmens (jo šeimos) gaunamas tvarias pajamas, jų stabilumą, bet ir vertinami kiti kriterijai, pavyzdžiui, asmens (asmens šeimos) finansiniai įsipareigojimai, kredito istorija, galima rizika ir kiti. Kiekvienas atvejis vertinamas individualiai ir sprendimas priimamas atsižvelgus į su konkrečiu atveju susijusių aplinkybių visumą“, – tikino ji.

Kad būsto paskolos pareiškėjo pajamų tvarumas vertinamas pagal jo darbo pobūdį pažymėjo ir „Swedbank“ atstovas spaudai Saulius Abraškevičius.

„Jei klientas pradėjo vykdyti individualią veiklą ar dirbti pagal verslo liudijimą, reikalingas bent 2 metų stažas, nes paprastai tokiais atvejais pajamos yra labai svyruojančios ir taikant trumpesnį laiko rėžį įvertinti pajamų tvarumą yra sudėtinga“, – kalbėjo jis.

O į 15min „Būsto ABC“ skaitytojo klausimą atsakydamas „Citadele“ banko Verslo ir mažmeninės bankininkystės vadovas Darius Burdaitis pažymėjo, jog taisyklės dėl darbo stažo nėra.

„Ne darbo stažas, profesija ar gaunamo atlyginimo dydis lemia, ar galės asmuo gauti būsto paskolą. Priimant sprendimą dėl finansavimo ir jo apimties mums svarbu, kad asmens pajamos būtų ne tik pakankamos prašomai paskolai gauti, bet ir reguliarios bei tvarios.

Priimant sprendimą dėl būsto paskolos suteikimo, dėl jos dydžio ir kitų sąlygų bankas įvertina daug įvairių aspektų: vertiname asmens mokumą, kredito istoriją, pajamų tvarumą, turimus kitus finansinius įsipareigojimus, nuosavų lėšų dalį, kokiam laikui imama paskola ir t. t. Taigi kiekvienas atvejis yra individualus ir sprendimas priimamas individualiai“, – komentavo jis.

Temos: 1 „Būsto ABC“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką