Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 11d. 20:00

Būsto ABC. Ką daryti, jei sugadini laminatą: kaip jį galima sutvarkyti / aptvarkyti?

Sugadintas laminatas BŪSTO ABC
123rf.com / Sugadintas laminatas

Ką tik susidėjote naujas grindis, bet sugebėjote jas sugadinti? Ką daryti? Nejau reikės jas keisti? 15min „Būsto ABC“ paprašė ekspertų patarimo.

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

„Unideco“ namų apdailos centre įsikūrusio grindų salono „Grindų arsenalas“ atstovė Elena Tichanovič aiškino, kad laminato įbrėžimus ar net gilesnius sugadinimus galima sutvarkyti dviem būdais.

Pats primityviausias būdas – bet kurioje statybinių prekių parduotuvėje nusipirkti spalvoto glaisto medžiui.

„Prieš tai nušveičiame visus nelygius kraštus, pašaliname viską, kas byra. Taip pat su tirpikliu pažeistą vietą nuvalome, kad būtų geresnis sukibimas. Paskui spalvotu glaistu, skirtu medienai, pažeistą vietą gražiai užglaistome. Tiesa, paprastai spalvoti glaistai skirti medienai neturi plačios spalvų paletės, todėl, žiūrint iš estetinės pusės, tai nebus pats gražiausias sprendimas. Atitaikyti tokią pačią spalvą, kokios yra laminatas, bus labai sudėtinga. Taisymai vis tiek bus matomi“, – sakė ji.

Tačiau, pasak E.Tichanovič, daugelis grindų gamintojų savo asortimente turi specialius sugadinimų remonto komplektus. Tai būtent laminato sugadinimams skirtų priemonių komplektai. Kadangi laminatas taip lengvai neįgeria į save medžiagas, gamintojai sukūrė specialų epoksido pagrindu pagamintą glaistą, kuris yra kur kas stipresnis nei įprastas medienai skirtas glaistas. Jis maišomas su spalvos pigmentu.

„Tokį komplektą sudaro baltas laminatui skirtas glaistas, keli pigmentai ir spalvų paletė, kuria vadovaujantis galima išgauti analogišką savo laminato spalvą.

Procesas vyksta taip pat – t. y. prieš tvarkant sugadinimą, nušveičiame visus nelygius kraštus, pašaliname visus nešvarumus, viską, kas byrą, toliau maišome laminato glaistą su tiek pigmentų lašų, kiek jų reikia norimai spalvai išgauti. Kiekviename komplekte visuomet pridedamos išsamios instrukcijos, kiek lašų, kokiam kiekiui glaisto reikia, norint išgaut norimą spalvą. Tokius specialius sugadinimams taisyti skirtus komplektus turi bene kiekvienas grindų gamintojas, tad atrasti savo laminato spalvą bus tikrai nesudėtinga.

Nors kaina tokių specialiai laminatui skirtų priemonių dažniausiai būna apie 15 eurų, pažeidimai bus sutaisyti kur kas tvirčiau. O vaizdo negadins kita spalva, kuri ilgainiui gali priminti ant grindų esančią dėmę“, – aiškino ji.

Temos: 1 „Būsto ABC“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

12:13
00:39
01:02

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką