Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 29d. 20:03

Būsto ABC. Kodėl ant plastikinių langų atsiranda kondensatas?

Kondensatas ant langų BŪSTO ABC
123rf.com nuotr. / Kondensatas ant langų

Kondensatas ant langų – tikras galvos skausmas kiekvieno buto gyventojui. Todėl 15min „Būsto ABC“ pasidomėjo, kodėl atsiranda kondensatas viduje ant plastikinių langų? Ir ką dėl to reikėtų daryti?

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

Statybos ir remonto darbų įmonės „Regina ir Co“ direktorius Vaidas Misius pastebi, kad dažniausiai langų rasojimas atsiranda dėl prastos patalpų ventiliacijos.

„Kokybiški langai ir durys užtikrina didelį patalpų sandarumą bei gerą šilumos izoliaciją. Tačiau, jei patalpose yra daug statybinės ir/ar kitos drėgmės, patalpos nėra pakankamai šildomos, nėra įrengta arba neveikia priverstinės ventiliacijos sistema, tai patalpų ore kaupiasi vis daugiau drėgmės ir gerokai atšalus orams ant langų rėmų galima surasti ne tik rasos lašus, bet ir šerkšną bei ledą“, – tikino jis.

Norint išvengti rasojimo V.Misius pataria dažniau vėdinti patalpas. Taip gali pasitarnauti lange įrengtos orlaidės, savaiminio vėdinimo sistemos – jas naudojant pro nedidelį plyšį oras cirkuliuoja visą parą net ir esant uždarytiems langams.

„Pagelbės ir vadinamoji mikroventiliacija. Lango rankenėlę pasukus atitinkama kryptimi, oras judės pro nedidelį plyšį tarp varčios ir staktos“, – aiškino jis.

Be to, pasak V.Misiaus, norint efektyviai, be didelių šilumos nuostolių ir papildomų investicijų išvėdinti patalpas, rekomenduojama keletą kartų per dieną trumpam kuo plačiau atverti langus.

„Oras patalpoje greitai pasikeis, jis bus sausesnis. Nors viduje bus šiek tiek vėsiau, tačiau langai neberasos“, – patikino jis.

V.Misiaus teigimu, patalpų šildymo ir vėdinimo sistemos problemos labai dažnai išryškėja tik sumontavus naujus (nebūtinai plastikinius ar aliumininius, medinius) sandarius langus.

„Svarbu atkreipti dėmesį į naujų langų techninius parametrus – kuo daugiau kamerų turi lango profilis, tuo langas šiltesnis. Dažniausiai žmonės savo būstui renkasi šešių kamerų ir trijų stiklų langus. O tam, kad langas „neperšaltų“ ir nesusidarytų rasos taškas patalpos viduje, langas turi būti sumontuotas techniškai teisingai. Iš lauko ir vidaus turi būti pakankama termoizoliacija, taip pat klijuojamos specialios plėvelės“, – sakė jis.

V.Misius atkreipia dėmesį, kad prie langų rasojimo prisideda ir bendra pastato energinio naudingumo klasė (nuo A++ iki G). Langai yra viena iš patalpų sandarumą užtikrinančių dalių.

„Jei, pavyzdžiui, pastato konstrukcijos ir parinkti sprendimai bus žemos energetinės vertės, net ir sumontavę naujausius langus langų rasojimo neišvengsime“, – įsitikinęs jis.

Temos: 1 „Būsto ABC“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką