Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 28d. 20:01

Būsto ABC. Sniegas balkonuose – ar tai gali pridaryti bėdų?

Sniegas daubiabučių balkonuose BŪSTO ABC
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Sniegas daubiabučių balkonuose

Gausi sniegu žiema, kai sniego senį jau galima nulipdyti ir balkone, kelia ir gyventojų susirūpinimą – ką daryti su sniegu. 15min „Būsto ABC" paklausė ekspertų, ką gi daryti su tuo sniegu balkonuose, ar reikėtų susirūpinti jo gausa?

Atsakymo nerandate interneto platybėse? Klauskite specialisto! Siųskite savo klausimus el. paštu bustoabc@15min.lt. Atsakymo ieškokite „Verslo“ rubrikoje „Būsto ABC“.

„Darnu Group“ komunikacijos vadovė Olga Malaškevičienė aiškino, jog pripustytas sniegas balkone neturėtų sukelti jokių pasekmių, jeigu balkonas įrengtas tinkamai.

„Turi būti įrengta drėgnam orui numatyta balkono danga, šildomi lietvamzdžiai, įlajos ir nuolydžiai. Kasti sniegą rekomenduojama tik tuomet, jeigu nėra rizikos, kad metamas sniegas pateks į kaimynų balkonus, terasas, ant takų“, – sakė ji.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Eika“ statybos projektų vadovo dr. Roberto Volvačiovo teigimu, geriausia gausų sniegą nuo atvirų balkonų nusikasti. Tiesa, tuomet kyla klausimas, kur tą sniegą mesti.

„Per balkonų aptvėrimus neleidžiama, nes galima sužaloti apačioje esančius žmones ar pataikyti kaimynams į pirmajame aukšte esančias terasas. Pastebėjome, kad kai kurie gyventojai nusikasa ir sniegą tirpdo vonioje. Galbūt tai geriausias sprendimas“, – kalbėjo jis.

Tiesa, R.Volvačiovo nuomone, nieko blogo sniegas namo konstrukcijoms nepadarys, konstruktoriai projektuodami įvertina sniego apkrovas, taip pat balkonuose yra suformuoti nuolydžiai nuo fasado link lauko, todėl tirpstantis sniegas / vanduo nulašės žemyn, kaip tai būtų su lietaus vandeniu. Prie balkonų durų taip pat įrengiami sandarūs slenksčiai.

„Reziumuojant sniegą siūlyčiau nusikasti, jei turite nekokybiškai atliktus darbus balkone ar po gausesnio snigimo, kurį matėme pastarąsias dienas. Esant įprastiniam sniego kiekiui, to daryti nebūtina“, – patarė „Eikos“ atstovas.

Kornelija Kazlauskytė, NT plėtros bendrovės „Omberg“ projektų direktorė, 15min „Būsto ABC“ aiškino, jog statiniai projektuojami vadovaujantis teisės aktais ir skaičiuotinomis apkrovomis, kurios numato ir sniego sukeliamą įtaką. Įprastai balkonuose yra suformuotas nuolydis, kuris padeda sniegui ar lietaus vandeniui iš balkono pasišalinti savaime.

„Kita vertus, gyventojai turėtų patys rūpintis savo turtu ir balkonus eksploatuoti: tvarkyti, valyti, rūpintis jų kokybė, ilgaamžiškumu. Sniegą iš balkonų būtų pravartu šalinti, nes šlapias ir vėliau sušalęs sniegas yra didelė apkrova laikančioms konstrukcijoms. Geriausias būdas pašalinti sniego perteklių – kreiptis į pastatą prižiūrinčią ar kitą specializuotą įmonę, kuri suorganizuotų sniego pašalinimą iš balkonų žmonėms ir aplinkai saugiu būdu, kad nebūtų pažeistos konstrukcijos, prie pastato esantys augalai“, – rekomendavo ji.

Vilniaus „Grinda“ besitęsiant intensyviam snygiui informavo, kad susidariusios šlapio sniego dangos masės neatlaiko medžiai, ji tampa pavojinga ir pastatų konstrukcijoms.

Specialistai priminė, kad siekiant išvengti skaudžių ir brangiai kainuojančių nelaimių, būtina iš anksto pašalinti susikaupusį storą sniego sluoksnį nuo stogų, stoginių, pavėsinių, sandėliukų, paviljonų, nes:

  • Padidėjusių apkrovų gali neatlaikyti ypač senesnių pastatų konstrukcijos ir įvykti griūtys;
  • Nuo stogų pradėję slinkti sniego klodai gali užkristi ant automobilių ir žmonių;
  • Nuvalius sniegą nuo stogo, nebesusidarys varvekliai.

Sniego valymas nuo bet kokio pastato stogo paprastai reikalauja daug laiko ir fizinių pastangų. Specialistai pastebi, kad žmonėms nereikėtų skubėti patiems ropštis ant namo viršaus. Jei yra galimybė, pagalbos reikia kreiptis į specializuotas įmones. Gyventojų turto saugumu taip pat turi pasirūpinti ir namus administruojančios įmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

11:59
01:00:04
01:26

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką