Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 23d. 11:19

Butą nusipirkau – o kas toliau? Pataria „Nacionalinio interjero konkurso“ dizaineriai

Naujakuriai
123RF.com nuotr. / Naujakuriai

Įsigijote naują būstą? Sveikiname! Vis tik šį džiaugsmingą įvykį neretai lydi ir rūpesčiai: kaip pasirinkti patikimus apdailos meistrus? Nuo ko pradėti? Nuo vonios? O gal virtuvės? Kurios medžiagos, baldai keliaus ilgiausiai? Šiuos klausimus uždavėme „Nacionalinio interjero konkurso“ finalininkėms, kurios šiuo metu kaip tik tvarkosi su iššūkiu joms skirtus Naujamiesčio kvartalo „B23“ būstus įrengti vos per du mėnesius.

Pirmiausia – vizija, tuomet – kelionė po parduotuves

Dizainerių duetas Eglė Mišinytė ir Jurgita Mockutė dviejų kambarių butą šio konkurso finale įrenginėja jau antrus metus iš eilės. 15min kalbinta Eglė Mišinytė pataria, kad pirmiausia reikėtų atsisėsti (kad ir naujame būste ant kartoninės dėžės) ir sugalvoti, kokių norėtumėte grindų, kokios sienos ir vonios plytelės prie to derėtų.

„Pagal tą viziją ieškokite dizainerių darbų ar šiaip pavyzdžių internete. Ir tik tuomet pradėkite vaikščioti po parduotuves, ieškodami tokių apdailos medžiagų, kurias sugalvojote savo būsto vizijoje“, – pataria E. Mišinytė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglės Mišinytės ir Jurgitos Mockutės kurtas interjeras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Eglės Mišinytės ir Jurgitos Mockutės kurtas interjeras

Jos teigimu, tam, kad apsisaugotumėte nuo statybų broko, geriausia samdyti ne atskirus meistrus vienam ir kitam darbui, o visą komandą, kuriai vadovautų patyręs darbų vadovas.

„Samdyti žmones, kad vienas sudėtų grindis, kitas padažytų sienas, trečias – klijuotų plyteles – labai sudėtinga ir užima daug laiko. Profesionalus darbų vadovas sukoordinuoja visų darbą. Žinoma, kad jie negali visko daryti vienu metu: dažniausiai darbai prasideda nuo elektros taškų išvedžiojimo, santechnikos taškų pajungimo, gipso sukimo ir tik tada eina dažymas. Apdailos sprendimų gali būti įvairių, tačiau profesionalus darbų vadovas padės bet kokiu atveju“, – mano dizainerė.

Vonios plytelės taip pat gali būti siunčiamos du mėnesius. Geriau planuoti jų įsigijimą iš anksto, kitaip vėliau reikės rinktis ne tas, kurių norite, o tas, kurios bus „vietoje“.

Ką reikėtų užsakyti dar prieš prasidedant remonto darbams?

Jai antrina bendrovės „Hanner“ pardavimų vadovas Rytis Zaloga – jo teigimu,dabar kas trečias naujakurys nebenori rūpintis laisvai samdomais meistrais ir apdailos darbus patiki plėtotojams, o sau pasilieka malonesnį užsiėmimą – interjero kūrimą.

„Jeigu prieš kelerius metus tik vienas iš dešimties mūsų butų pirkėjų prašė įrengti jų butus, tai dabar kas trečias butas pirkėjams atiduodamas pilnai įrengtas – lieka atsivežti tik baldus. Apdailą užsakius iš plėtotojo, pirkėjas renkasi iš kelių apdailos pasiūlymų, kurie skiriasi medžiagomis bei kaina (mažiausia galima kaina yra nuo 205 Eur už kv. m) ir tokiu atveju lieka pasirūpinti tik interjero sprendimais bei baldais“, – sako „Hanner“ pardavimų vadovas.

Strelkabelka nuotr./Remonto darbai
Strelkabelka nuotr./Remonto darbai

Dizainerė E. Mišinytė priduria, jog apie baldus verta pradėti galvoti dar ieškant patyrusios apdailos meistrų komandos, mat korpusinių baldų, gaminamų pagal individualius užsakymus, gamyba užtrunka apie du mėnesius.

„Beje, vonios plytelės taip pat gali būti siunčiamos du mėnesius. Geriau planuoti jų įsigijimą iš anksto, kitaip vėliau reikės rinktis ne tas, kurių norite, o tas, kurios bus „vietoje“. Beje, apsvarstykite galimybę pasisamdyti interjero dizainerį, nes viską pačiam sudėlioti iš tiesų sudėtinga“, – sako E. Mišinytė.

Ji taip pat primena, jog greičiausiai geras mėnuo praeis, kol derėsitės su apdailos meistrais dėl kainos, sąmatos, klausinėsite jų apie galimybes. Todėl tokį laiko tarpą reikėtų pasilikti diskusijoms ir deryboms su meistrais, nusiteikti, kad darbai anksčiau nei už mėnesio nuo paieškų pradžios vargu ar prasidės. Dar vienas niuansas – meistrams turint interjero dizainerio parengtus konkrečius planus su matmenimis bus lengviau suskaičiuoti darbų sąmatą, kuri nekis darbams įsibėgėjus.

Tą nusipirkau, aną nusipirkau – o lovai ir neliko

Kita konkurso finalininkė dizainerė Lina Klios patarė būsto įrengimo planavimą pradėti būtent nuo sąmatų. Nes jai yra tekę stebėti, kaip pradėję nuo prabangių grindų, tęsdami ne ką mažiau įspūdingais tapetais, naujakuriai po gero mėnesio susivokia, kad lėšų sofai ar lovai nebeužtenka.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Interjero dizainerė Lina Klios
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Interjero dizainerė Lina Klios

„Susiplanuokite, kiek kiekvienai medžiagai, kiekvienam baldui galite skirti lėšų. Tuomet neteks priėjus prie baldų stipriai taupyti“, – patarė L. Klios.

Ji taip pat pritarė E. Mišinytės minčiai, jog nevertėtų ieškoti kelių skirtingų meistrų, o verčiau rasti tokią brigadą, kuri atiduotų jums raktus sakydama: „Viskas – galite įsikraustyti!“.

„Aš patarčiau pradėti nuo plytelių ir santechnikos išsirinkimo. Tada, antroje vietoje – sienos, grindys, baldai. Nes darbų eiga taip pat dėliojasi tokia tvarka: iš pradžių klijuojamos plytelės, įrengiama santechnika, tada glaistomos sienos. Tada – dedamos grindys ir vėl sienos – tapetuojamos arba dažomos. Tada jau gali atvažiuoti baldai. Galiausiai –

Nors gali nuskambėti juokingai, bet pirmiausia turite nuspręsti, kur kepsite blynus.

kabinamos užuolaidos, kiti aksesuarai“, – darbų eigą išvardijo L. Klios.

Dizainerės nuomone, ilgiausiai užtrunka sienų lyginimas ir glaistymas, jos turi kokybiškai išdžiūti. Kai šis darbas yra įveiktas, visi kiti darbai būste progresuoja labai sparčiai.

„Man visuomet susidaro įspūdis, kad remonto pradžia yra tokia lėta ir sunki, daug dulkių. O vėliau viskas tarsi greitėja. Per kiek laiko galima susiremontuoti butą? Na, pažiūrėkite, būčiau sakiusi, kad per du mėnesius – neįmanoma, tačiau dabar, kai reikia įrengti „Hanner“ kvartalo „B23“ butus, matau, kad viskas įmanoma! Šios bendrovės meistrų komanda susiderinusi ir dirba labai greitai“, – džiaugėsi L. Klios.

Gero daikto gali reikti palaukti

Dizainerės Vaidos Žemaitytės-Jurgelevičės nuomone, pirmasis uždavinys – baldų dėstymo planas.

„Pirmiausia peržiūrim, išsianalizuojam, ar visos sienos yra reikalingos, jei ne – ką reikia pastumti, nugriauti, naujai pastatyti. Erdvinis zonavimas – tai pirmasis atspirties taškas.

Asmenininio archyvo nuotr. /Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė
Asmenininio archyvo nuotr. /Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė

Kai statybinis planas paruoštas ir suderintas, pagal darbų eiliškumą galima užsakinėti statybines medžiagas: po plytelių suklijavimo užsakinėjame korpusinius baldus, kurių gamyba ir pats derinimo procesas, brėžinių parengimas trunka bene ilgiausiai. Korpusinių baldų gamyba trunka apie du mėnesius“, – vardijo darbų eiliškumą dizainerė.

Ji teigė, jog darbus naujame būste galima išdėstyti tokia tvarka: griaunamų/ naujai statomų pertvarų planas, elektros, santechnikos planai, plytelių klijavimas, grindų planas ir parinktys, durys ir tuomet jau minkštieji baldai bei šviestuvai.

„Pastebime, kad klientai užtrunka, kol išsirenka tapetus. Jei norime įmantresnių raštų ir tekstūrų, gaminio tenka laukti apie mėnesį. Patys atstovaujame daugelio užsienio šalių baldų ir šviestuvų gamintojus, tad klientams stengiamės pasiūlyti itin platų profilį kokybiškų ir stilistiškai tinkančių baldų, šviestuvų bei aksesuarų. Tačiau gero daikto neretai tenka palaukti 6-8 savaites“, – sako V. Žemaitytė-Jurgelevičė.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pasiruošimas būsto apdailai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Pasiruošimas būsto apdailai

Pradžių pradžia – nuo sprendimo, kur kepsite blynus

„Nors gali nuskambėti juokingai, bet pirmiausia turite nuspręsti, kur kepsite blynus, –sako interjero architektė, „Nacionalinio interjero konkurso“ finalininkė Jurgita Ambraškaitė. – Nuo virtuvės padėties ir jos baldų išdėstymo priklauso visas buitinis-šeimyninis gyvenimas. Šalių orientacija – taip pat labai svarbu, bet kai įsigyjame būstą, ją jau gauname tokią, kaip pastatytas visas daugiabutis. Taigi pirmas uždavinys – labai tiksliai numatyti virtuvės baldų vietą, tuomet susiplanuoti poilsio zoną.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Nacionalinio interjero konkurso“ pradžia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./„Nacionalinio interjero konkurso“ pradžia

Ji akcentavo, kad jauno dirbančio žmogaus, šeimos su mažais vaikais ir vyresnio amžiaus viengungio gyvenimo būdas labai skiriasi. Todėl ir funkcinės zonos kiekvienu atveju – net ir tame pačiame bute – būtų planuojamos kiek skirtingai.

„Net ir vonios planavimas nuo to priklauso – pavyzdžiui, kokio dydžio bus skalbimo mašina? Ar užteks vos 3 kilogramų talpos, ar reikia didesnės? Ar reikia džiovyklės? (Tai aktualu planuojantiems vaikus). Jei sanitarinis mazgas – mažo ploto, galbūt vertėtų įsigyti skalbimo mašiną su džiovinimo funkcija? O jei yra kiek daugiau vietos – tuomet ant skalbimo mašinos galima sumontuoti ir džiovinimo mašiną“, – pataria J. Ambraškaitė.

Jos teigimu po to, kai susiplanuoji savo buitį, galima pereiti prie vis dar ne pačios maloniausios dalies – elektros lizdų plano.

„Labai svarbu, kad elektros taškų būtų pakankamai. Nes, patikėkite, tikrai nėra baisiau, kaip per visas svetainės grindis su prailgintuvu pasijunginėti kompiuterį, žaidimą ar apšvietimo šaltinį. Elektros instaliacijos schema, šviestuvų išdėstymas yra sunkiausiai suvaldomi neprofesionalų. Šioje srityje rekomenduočiau profesionalo konsultaciją, nes kitą kartą prie lubų prigludusiais šveistuvais gauni tą patį šviesos srautą, bet išsaugai lubų aukštį – užuot įsirengęs į lubas įleidžiamus mažus šveistuvus. Tai, kur kokie šviestuvai bus, yra labai svarbu“, – pabrėžė interjero architektė.

Remontuodamiesi turite pagalvoti ir kaip išplausite miegamojo grindis lapkričio mėnesį

Ji primena, kad dekoro sprendimai priimami patys paskutiniai.

„Visiškai nesvarbu, kokios spalvos ir kokio stiliaus bus užuolaida, jei tau netilps du foteliai. Jei pastačius tuos fotelius apskritai daugiau niekas netilps... Kitas pavyzdys: pasistatai savo svajonių lovą: 180 cm pločio ir 2 m ilgio. Ach, dabar tai pamiegosiu! Ir šalia nebetelpa net mažiausia taburetė vandens stiklinei pasistatyti. Jau nekalbant apie kokią nors lemputę, knygą, nosinaičių pakelį. Požiūris į savo poreikius turėtų būti racionalus: juk mes dažniausiai miegame jaukiai susisukę į embriono pozą“, – naujakurių klaidas aptarė J. Ambraškaitė.

123RF.com nuotr./Lovoje
123RF.com nuotr./Lovoje

Kai jau aiškus baldų išdėstymas (ir tai, kad jie visi telpa jūsų bute), svarbu dar kartą pasitikrinti elektros kištukų, lizdų vietą. Ar baldai jų neuždengs? Ar elektros kištukų bus pakankamai?

„Labai nepatogu būtų bėgti plaukų džiovintuvo pajungti į koridorių, arba tempti dulkių siurblio laidą į miegamąjį, kad galėtumėte išsiurbti kilimėlį koridoriuje prie durų. Kaip ir skaityti knygas tik iš „iPad“o, nes tiesiog neturite kur įjungti skaitymui skirtos lempos. Taigi remontuojantis svarbu detalus ir apgalvotas elektros instaliacijos planas, su interneto ir televizijos įvadais, numatytais apšvietimo šaltiniais“, – dėstė interjero architektė.

Kambariuose būtina nusimatyti centrinį apšvietimą – net jei galvojate, kad miegamajame užtektų prigesinto, blankaus apšvietimo, kaip sako J. Ambraškaitė, pagalvokite apie tai, kaip išsiplausite miegamojo grindis lapkričio mėnesį, 18 valandą po pietų.

Taigi, centrinis šviestuvas, ryškiai apšviečiantis visą kambarį – būtinybė.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką