Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 22d. 12:28

Buto jau dvejus metus nerandanti Eglė: reikia tokio būsto, kad ir katėms būtų faina

Būsto ieškanti Eglė
15min.lt stopkadras / Būsto ieškanti Eglė

Komunikacijos specialistė Eglė su draugu jau pakeitė bent 3 nuomojamus butus ir kiekviename iš jų atrado minusų. Tačiau nelabai laimingi buvo ir visų šių butų šeimininkai, nes dvi po namus išdidžiai vaikštančios nuomininkų katės nagus suleido tai į fotelį, tai į užuolaidas, tad visais atvejais jiems teko palikti nuomos pradžioje sumokėtą avansą.

Pora apsisprendė – metas nuosavam būstui

Eglės teigimu, kiekvienos poros gyvenime natūraliai ateina metas, kai pradedi galvoti apie savo namus. Atšventus 30-metį šis noras sustiprėja. Tačiau pašnekovė mano, kad gyvenimas nuomojamuose butuose taip pat pravertė – jis leido išgryninti savo lūkesčius, kaip turėtų atrodyti nuosavas būstas.

Dabar ji jau žino, kad bet kuriame aukščiau įrengtame bute reikia patikrinti vandens slėgį duše – nes metams buvo išsinuomojusi būstą, iš kurio dušo vos varveno vanduo.

„Maudaisi gal pusvalandį ir šąli ten visas. Nuomotis užknisa – tuose butuose tu neatrandi savo dalykų“, – sakė Eglė.

Išbandžiusi kelis būstus ji įsitikino, kad buto langai turėtų būti orientuoti į dvi puses – kitaip patalpas labai sudėtinga išvėdinti, trūksta oro.

Kitas minusas, Eglės nuomone – pirmas aukštas. Nors dideli vitrininiai langai suteikia butui šviesos, prie rytinės kavos šeštadienį visiškai nedera kaimyno keiksmai mėginant užvesti senutėlį automobilį. Dar daugiau – tuo metu, kai Eglė savo bute nusprendžia būti Ievos kostiumu, prie langų prilimpa vaikai, klykdami „Kačiukai!!!“ ir visais būdais mėgindami atkreipti dviejų išdidžių augintinių dėmesį.

Beje, dėl rainių Meilučio ir Eklero ne kartą teko palikti šeimininkams nuomos pradžioje sumokėtą avansą, kuris neretai siekdavo ir 350 eurų.

„Mes su tuo susitaikėm – tai yra mūsų gyvūnai. Tačiau dabar ieškom būsto, kur ir katėms bus faina. Gal bus baldai, kurių jos nebedraskys, būstas turi būti pritaikytas katėms“, – pabrėžė savo lūkesčius Eglė.

Šiuo metu įvairius butus apžiūrinėjančią porą kankina dilema.

Ji pasakojo, kaip nuėjo miegoti ir girdi, kad kažkas maudosi jos vonioje! Net girdėjo, kaip tas kažkas atsidaro dušo želės dangtelį! Sako: „Taip išsigandau! Atsargiai nuėjau į vonią ir, pasirodo, kaimynas prausėsi savo vonioje, bet viskas taip girdėjosi“

„Neapsisprendžiame, koks jis turėtų būti: ar didesnis, kokioje nors nuošalesnėje vietoje, kur jau gyvensim ilgai ir susilauksime turbūt ir vaikų, ir anūkų, ar nedidelis būstas, bet labai geroje vietoje, kurį vėliau lengvai galėsime parduoti.

Per šiuos metus apžiūrėjome gal 15 butų ir loftų. Iš pradžių smagu, kai jau pradedi įsivaizduoti, kaip čia gyventum, bet grįžti namo ir pradedi galvoti: ten tas negerai, ten, pavyzdžiui, balkono nėra, ten remontuoti daug reiktų... Pradedi mąstyti ir kuo daugiau abejonių kyla, tuo labiau tau pradeda galvą skaudėti. Tada galiausiai ir pasakai „Ne“. Turiu pripažinti, kad nesame matę idealaus varianto. Na, gal mes priekabūs, bet tikrai buvo prie ko prikibti visuose būstuose, – sako ji.

Į pirmąjį būstą reikia investuoti daug energijos

Eglė buvo pašiurpinta Šiaurės miestelyje gyvenančios draugės patirties.

„Ji pasakojo, kad nuėjo miegoti ir girdi, kad kažkas maudosi jos vonioje! Net girdėjo, kaip tas kažkas atsidaro dušo želės dangtelį! Sako: „Taip išsigandau! Atsargiai nuėjau į vonią ir, pasirodo, kaimynas prausėsi savo vonioje, bet viskas taip girdėjosi, tarsi būtų vykę šalia“. Nuo to laiko mes neieškome buto naujos statybos name, tik senesniuose“, – pasakojo pašnekovė.

Pora ieško didesnio nei šiuo metu rinkoje esantys „geidžiamiausi“ butai – bent jau 4 kambarių. Viename įrengs miegamąjį, kitame – svetainę.

„Vienas bus filmų ar žaidimų kažkoks kambarys – mums, ne vaikams! Ir kitas kambarys, pavyzdžiui, katėms. Kur vaikams? Aš apie tai negalvoju. Dar ateity...“, – svarsto mergina.

Taip pat naujame būste turėtų stovėti kačių nagams atsparūs baldai be jokių užuolaidų – greičiausiai jame bus įrengti roletai.

„Tai bus pirmasis būstas, tad būtų geriausia į jį investuoti ir laiko, ir pinigų, ir sveikatos, ir nervų, – mano Eglė ir yra pasiryžusi dėl nuosavos erdvės kasdien prižiūrėti statybininkus. – Tai yra mano butas ir aš noriu jį kurti po truputį, matyti tą procesą, kaip tai yra daroma, o ne važinėti ir nervintis, ar statybininkai ar kiti paslaugų teikėjai padarė kažką, ar nepadarė.“

Du pirkėjų tipai – arba gamtos, arba senamiesčio

Daug būstų ir būsimų jų šeimininkų kasdien matantis nekilnojamo turto brokeris Rytis Vaitiekūnas sako, jog pirmieji žingsniai renkantis būstą yra įsivertinti finansines galimybes ir nutarti, į kurią miesto vietą orientuositės.

„Jei finansinės galimybės būtų neribotos, visi gyventų Senamiestyje, Valakampiuose ir Žvėryne, – sako „DNB būstas“ nekilnojamojo turto brokeris Rytis Vaitiekūnas. – Bet kadangi biudžetas riboja, tai reikalavimas būstui būna arčiau Senamiesčio arba arčiau gamtos – atokesnėse vietose.“

15min.lt stopkadras/Vienas iš Eglės katinų
15min.lt stopkadras/Vienas iš Eglės katinų

R. Vaitiekūnas išskiria dvi žmonių grupes – vienus labiau traukia miesto širdis, kitus – žali plotai, miškeliai.

„Naujamiestis šiuo metu yra labai populiarus, nes nuo jo gali pėsčiomis pasiekti centrą, Senamiestį, o kainos dar kol kas nėra tokios aukštos, kaip Senamiestyje“, – sakė „DNB būsto“ atstovas.

Jo teigimu, vidutinės klasės dviejų kambarių, 40-60 kvadratinių metrų būstas šiuo metu Vilniuje kainuoja 90 – 100 tūkst. eurų, ekonominės klasės – 50-60 tūkst. eurų, o prabangus, esantis senamiestyje – apie 150 tūkst. eurų.

Eglė su draugu nepraranda vilties rasti ir jų, ir kačių poreikius atitinkantį būstą. Pora ims paskolą ir ieškos tokių namų, kurių nesinorėtų niekam parduoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką