Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Danija diktuoja architektūros madas: Kopenhagos mokykla pasikinkė saulę

Kopenhagos krantinėje pagal firmos „C.F. Møller Architects“ projektą pastatyta tarptautinė mokykla – ko gero, pati energetiškai aktyviausia lavinimo įstaiga ne tik Danijoje, bet ir visoje Europoje. Tačiau ji įdomi ir iš estetinės pusės, mat integruotos saulės plokštės čia ne tik duoda energetinę naudą, bet atlieka ir estetinę funkciją.
Kopenhagos mokykloje įrengtos saulės panelės
Kopenhagos mokykloje įrengtos saulės plokštės / „C.F. Møller Architects“ nuotr.

Kopenhagos tarptautinės mokyklos 5–7 aukštų eksterjere integruota 12 tūkst. saulės plokščių, kurios pajėgios parūpinti daugiau nei pusę įstaigos elektros energijos poreikio. Tačiau, skirtingai nei kituose panašiuose statiniuose, pastarieji pūpso ne ant pastato, bet suformuoja daugiau nei 6 tūkst. kv. m fasadų ploto. Tai didžiausias integruotos saulės elektrinės pastatas Danijoje.

Išskirtinumo „elektriniams“ fasadams suteikia ir jūros spalva. Iš tikrųjų naudojamos saulės plokštės yra skaidrios, o žalsva spalva išgaunama specialia technologija apdorojus stiklo paviršių. Pastarasis čia keičia savo žalsvai melsvą atspalvį pagal saulės apšvietimą. Šios saulės plokštės buvo sukurtos pasitelkus Šveicarijos tyrimų instituto EPFL (École Polytechnique Fédérale de Lausanne) specialistus.

Dėl saulės plokščių efektyvumo architektūroje šiandien ginčų kyla vis mažiau. Vis dėlto saulės elementus organiškai integruoti į statinius ir nesudarkyti jų architektūros architektams pavyksta toli gražu ne visada. Firmos „C.F. Møller Architects“ projektuotojai pasiekė estetišką ir funkcionalų rezultatą.

Parengta pagal „C.F. Møller Architects“ informaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius