Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Dėl apdovanojimų grumsis 16 nekilnojamojo turto plėtros projektų

Šią savaitę paaiškėjo, kas grumsis dėl geriausiųjų nekilnojamojo turto projektų vardo šiais metais. Paraiškas vertinimui pateikė 14 vystytojojų. Jie pristatė 16 projektų, siekiančių geriausiojo vardo. Vertinimo komisijos verdikto šie turėtų sulaukti gruodžio mėnesį kasmetiniuose nekilnojamojo turto plėtotojų apdovanojimuose „Už darnią plėtrą“.
Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas
Konkurso „Už darnią plėtrą“ apdovanojimas / LNTPA nuotr.

Iki šiol išdalintos 36-ios ekspertų įvertinimą žyminčios statulėlės. Jos buvo suteikiamos geriausio gyvenamojo namo, geriausios konversijos, geriausio visuomeninio projekto, biurų pastato taip pat ateities projekto ir kitose kategorijose.

Dėl geriausiųjų vardo gyvenamojo namo projekto kategorijoje šiemet varžysis šeši gyvenamosios paskirties projektai Vilniuje, t.y. „Basanavičiaus 9A“, „Užupio vartai“, „Wow city: eco life“, „Naujamiesčio namai“ (3-iasis etapas), „Naujoji Rivjera“, „Grigalaukio dominija“, „Marių verandos“ - Pervalkoje, taip pat trys projektai Kaune – t.y. „Juozapavičiaus 13”, „Kauno senamiesčio apartamentai“ ir „Telegrafas“.

„Šis konkursas išskiria geriausius kokybės pavyzdžius tiek rinkos dalyviams, tiek pirkėjams. Specialistai vertina ne tik statybų kokybę, bet ir atitikimą urbanistinės plėtros principams, kurie kinta keičiantis ir mūsų gyvenimo būdui. Vertinamas ir ekonominis aspektas, ar pirkėjams suteikiama maksimali vertė“, – sako Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos direktorius ir vertinimo komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Statulevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Mindaugas Statulevičius

Komisijos įvertinimo taip pat tikisi ir verslo centrai „Quadrum“, „Green Hall 2“, „Kauno Dokas“, „Verslo centras „135“, taip pat „Sapiegos Vilnius Tech Park“ bei gydymo paskirties sanatorinių gydyklų kompleksas Birštone.

Daugiausia statulėlių iki šiol yra pelnę „YIT Kausta“ – keturis, „Ogmios grupė“, „Eika“ ir „Hanner“ – po du pagrindinius apdovanojimus. Komisiją daugiausia kartų sužavėjo architektų Raimundo Pilkausko, Remigijaus Bimbos, Tauro Paulausko bei Vytenio Gerliako darbai. Vienas pastarojo architekto projektas – „Grigalaukio dominija“ – tarp kandidatų ir šiemet.

Šiemet dalyvių vertinimo komisijoje yra architektai Tauras Paulauskas ir Linas Naujokaitis, Statybininkų asociacijos atstovas Alvydas Kvedaravičius, Vilniaus miesto mero patarėja Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius Vytautas Martinaitis, Aplinkos ministerijos Statybų ir teritorijų planavimo departamento direktorius Marius Narmontas, „Swedbank“ NT klientų skyriaus vadovas Martynas Trimonis, bei žiniasklaidos atstovai: naujienų agentūros BNSPlius redaktorė Evelina Povilaitytė ir Statybos ir architektūros redaktorius Darius Babickas.

Svarbiausiu vertinimo kriterijumi yra objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams. Nemažiau svarbi ir architektūros, urbanistinė bei statybos kokybė, įdiegti mažaenerginių pastatų sprendimai, todėl konkursui yra teikiami tik užbaigti projektai, pergyvenę bent vieną žiemą.

„Už darnią plėtrą“ apdovanojimai nekilnojamojo turto plėtotojams teikiami nuo 2007 m. Juos organizuoja LNTPA kartu su Darnios plėtros akademija. Tai vienintelis nekomercinis nekilnojamojo turto plėtotojų konkursas Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius