Dabar populiaru
15min be reklamos

Gargždai naują autobusų stotį tikisi pastatyti iki metų pabaigos

Kurį laiką sustoję Gargždų autobusų stoties statybos darbai turėtų ir vėl tęstis – savivaldybė ieško naujo rangovo, kuris užbaigs anksčiau pradėtus bankrutavusios įmonės „Viremidos statyba“ darbus.
Gargždų autobusų stotis
Gargždų autobusų stotis / Klaipėdos raj. savivaldybės nuotr.

Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas sako besitikintis, kad naujos stoties statyba bus baigta iki šių metų pabaigos.

„Rangos pirkimas buvo skelbiamas antrą kartą, pirmą kartą konkursą laimėjusi įmonė „Viremidos statyba“ neužbaigė savo įsipareigojimų ir bankrutavo. Turėjome nutraukti su ta įmone sutartį ir jie padarė mažiau nei 30 proc. darbų nei buvo numatyta“, – BNS sakė B.Markauskas.

„Gargždų autobusų stotis – tai ne Klaipėda, ne Vilnius, čia pastato plotas apie 140 kvadratinių metrų, pagrindiniai darbai yra įrengti aikštelę. Turim vilties, kad iki Naujųjų metų, jei pajėgus rangovas bus, nes tie darbai nėra tokie sudėtingi“, – kalbėjo jis.

Sutartis su „Viremidos statyba“ pasirašyta pernai rugpjūtį, jos vertė siekė 777,4 tūkst. eurų, tačiau meras sako, kad nuo to laiko išaugus kainoms, likę darbai kainuos apie 1 mln. eurų.

Be to, naujasis konkursas jau buvo du kartus sustabdytas, nes teko tikslinti jo sąlygas. Dabar paraiškų laukiama iki rugpjūčio 22 dienos. Visgi B. Markauskas pripažįsta, kad susidomėjimas nėra didelis.

„Dabar žinome, kas darosi statybų sektoriuje, tai turbūt nieko keista, kad kaina taip užaugo. Ir besidominčių nėra daug, buvom paskelbę galimybę atvažiuoti į vietą pasidomėti, pasižiūrėti, tai susidomėjimo didelio nebuvo, bet tikimės, kad bus dalyvaujančių“, – kalbėjo jis.

2020 metų pabaigoje savivaldybė už 222,8 tūkst. eurų aukcione pardavė 51,85 proc. įmonės „Stotis“, kuri valdo senąją autobusų stotį, akcijų. Jį laimėjo didžiausią kainą pasiūliusi įmonė „Plungupė“, iki tol valdžiusi 46,48 proc. akcijų. Tikėtasi, kad naują stotį pavyks pastatyti už akcijas gautas lėšas, tačiau pinigų savivaldybė numatė biudžete.

Skelbta, kad naujoji autobusų stotis bus cilindro formos. Suplanuotos keturios autobusų sustojimo vietos, 11 vietų automobiliams. Perone bus įrengta lauko medija ir keleivių informavimo sistema. Stoties pastate bus keleivių laukimo salė, prekybos vieta, bilietų kasa, informacijos centras, sanitarinės bei administracinės patalpos.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką