Dabar populiaru
15min be reklamos

Ginčai dėl planuojamų statybų Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje persikėlė į teismą

Projektas prie Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios
Projekto autorių nuotr. / Projektas prie Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios
Kultūros paveldo departamento (KPD) nutarimai, kuriais inicijuota Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso vertingųjų savybių tikslinimo procedūra ir atšaukti būsimų statybų projekto suderinimai, buvo apskųsti Vilniaus miesto apylinkės teismui. Birželio viduryje teismas priėmė sprendimą stabdyti departamento veiksmus, tačiau šį sprendimą institucija apskundė.

Kultūros paveldo departamento direktoriaus įsakymu birželio 1 dieną buvo inicijuota Šv. Jokūbo ligoninės komplekso vertingųjų savybių patikslinimo procedūra, o po kelių dienų departamento iniciatyva buvo atšaukti ir būsimo statybų projekto KPD Vilniaus skyriaus suderinimai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Tačiau Šv. Jokūbo komplekso projekto vystytojai, investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ antrinė bendrovė „Orkela“, departamento sprendimus apskundė Vilniaus miesto apylinkės teisme, prašydami stabdyti departamento veiksmus, kaip neteisėtus. 2018 m. birželio 15 d. Vilniaus miesto apylinkės teismas nutarė tenkinti ieškovo prašymą ir taikyti laikinąsias apsaugos priemones.

„Kultūros paveldo departamentas reaguodamas į šią nutartį, š. m. birželio 21 d. apskundė teismo sprendimą kaip neteisėtą ir nepagrįstą. Visų pirma, ne atsakovai – departamentas ar centras, kaip teigia ieškovas, o vertinimo tarybos sprendžia dėl reikšmingumo nustatymo, teritorijų ir apsaugos zonų apibrėžimo, vertingųjų savybių nustatymo ar patikslinimo. Departamentas turi teisę inicijuoti vertingųjų savybių tikslinimo procedūrą bei atlieka duomenų įregistravimo Kultūros vertybių registre funkciją, tačiau nepriima sprendimų dėl nekilnojamųjų kultūros vertybių įregistravimo ar jų reikšmingumo

Departamentas taip pat turi teisę atšaukti savo suderinamus dokumentus atsižvelgdamas į kylančią grėsmę kultūros paveldo vertingųjų savybių išsaugojimui. Pagal Statybos įstatymą statybą leidžiančio dokumento išdavimo proceso metu neteisėtai priimtus administracinius sprendimus panaikina šiuos sprendimus priėmę subjektai. Būtent tai departamentas ir atliko vykdydamas savo tiesioginę paveldo apsaugos funkciją“, – aiškina departamentas.

Reaguodamas į susidariusią situaciją departamentas kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su prašymu panaikinti visas apylinkės teismo nutartimi pritaikytas laikinąsias apsaugos priemones, kad būtų užtikrinta Šv. Jokūbo ligoninės pastatų komplekso visų vertingųjų savybių apsauga. Šiuo metu laukiama tolimesnio teismo sprendimo.

Tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija birželį paskelbė nenustačiusi pažeidimų koreguojant buvusios sostinės Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos detalųjį planą.

Buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondas planuoja plėtoti viešbučio „Clarion“ ir konferencijų centro projektą. Jį plėtotoja paviešino kovo viduryje, po Kultūros paveldo departamento ir sostinės savivaldybės išsakytos kritikos dėl projekto pristatymo visuomenei.

Gegužę projektą nagrinėjusi Vilniaus regioninė architektų taryba pareiškė, kad jo architektūra nėra pakankamai kokybiška ir rekomendavo projektą keisti. Architektų vertinimu, projektas negali būti realizuojamas dėl kilusio visuomenės pasipriešinimo.

Balandį Vilniaus miesto savivaldybės taryba balandį priėmė rezoliuciją, kad statybos leidimas plėtrai teritorijoje būtų išduodamas pakoregavus projektą, atsižvelgus į ekspertų išvadas bei surengus viešą pristatymą visuomenei.

Į projektą, kurį įgyvendinti tikimasi iki 2020 metų vidurio, fondas ketina investuoti 45 mln. eurų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką