Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 22d. 08:06 , Atnaujinta: 2019 spalio 22d. 17:45

Greta Nemuno upės Birštone kyla daugiabučiai, investuos – 7,4 mln. eurų

Projektas „Birštono vilos“
Bendrovės nuotr. / Projektas „Birštono vilos“

Pačiame Birštono centre, Kęstučio gatvėje kyla trys daugiabučiai, kuriuose iš viso bus įrengti 73 butai „iki rakto“ ir 5 komercinės patalpos. Į projektą „Birštono vilos“ bendrovė „Prime Real Estate“ ketina investuoti 7,4 mln. eurų, o dalį lėšų prisitraukti pasitelkus minios finansavimą.

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Prime Real Estate“ adresu Kęstučio g. 1 stato tris 3-ų aukštų su mansardiniu aukštu daugiabučius. Juose ketinama įrengti 73, 39–67 kv. m ploto butus, taip pat 5 komercines patalpas. Papildomai, butuose yra įrengtos 5–6 kv.m lodžijos, kurios nėra įtrauktos į bendrą plotą.

Projekto vystytojas bei įmonės akcininkas Rimvydas Baranauskas 15min sakė, kad statybos greta Nemuno upės pradėtos 2019 pirmą ketvirtį.

„Pirmajame pastate jau įrengiami fasadai, jo perdavimas pirkėjams planuojamas 2020 metų antrą ketvirtį. Antrame bei trečiame pastatuose jau išlietos antrojo aukšto grindys, o perdavimas pirkėjams numatomas 2021 metų pirmoje pusėje“, – sakė jis.

„JP architektūra“/Projektas „Birštono vilos“
„JP architektūra“/Projektas „Birštono vilos“

Daugiabučius projektavo Algirdo ir Vilijos Kaušpėdų įmonė „JP architektūra“.

Butai „iki rakto“

Butai parduodami visiškai įrengti, su virtuvės ir vonios įranga – „iki rakto“. Kainos prasideda nuo 99 tūkst. eurų, o kvadratinio metro kaina svyruoja nuo 2,5 tūkst. eurų ir 3,5 tūkst. eurų.

„Pusė mūsų pirkėjų planuoja nuolat gyventi, t.y. naudoti butą kaip pirmą būstą, kita pusė mūsų pirkėjų įsigyja butus mūsų komplekse kaip antrą būstą poilsiui arba kaip investiciją, turėdami tikslą nuomoti. Mūsų pirkėjai taip pat yra ir investuotojai“, – aiškino R.Baranauskas.

Kodėl plėtrai pasirinko Birštoną? Įmonės vadovo teigimu, šis kurortinis miestas išsiskiria tuo, kad jame nėra sezoniškumo.

„Taip pat miestas yra netoli Kauno, todėl tapo populiariu pirmojo būsto pasirinkimu kauniečiams, ieškantiems ramybės, bet nenorintiems per daug atitolti nuo miesto“, – kodėl plėtrai pasirinko Birštoną, atsakinėjo R.Baranauskas.

R. Jakaičio nuotr./Birštono apžvalgos bokštas
R. Jakaičio nuotr./Birštono apžvalgos bokštas

Skolinsis iš minios

Anot jo, iš viso į projektą investuoti įmonė planuoja 7,4 mln. eurų, iš jų 1,5 iki 3 mln. eurų pritraukiant iš finansuotojų.

„Galutinė suma priklausys nuo faktinio lėšų poreikio bei investicijos paklausos tarp investuotojų“, – sakė R.Baranauskas.

Sutelktinio finansavimo platformos „Röntgen“ vadovo Martyno Stankevičiaus teigimu, plėtotojas ankstyvoje stadijoje pardavė 24 proc. butų.

„Bankai į regionuose planuojamų NT projektų finansavimą nė nežiūri, todėl net ir stiprioms įmonėms beveik neįmanoma tradiciniu būdu gauti paskolą projekto įgyvendinimui“, – aiškino jis.

Registrų centro duomenimis, „Prime Real Estate“ netiesiogiai valdo R.Baranauskas.

„JP architektūra“/Projektas „Birštono vilos“
„JP architektūra“/Projektas „Birštono vilos“

Kaina – didoka

Nekilnojamojo turto „Inreal“ grupės analitikas Tomas Sovijus Kvainickas 15min sakė, kad įvertinti Birštono rinką sudėtinga, mat čia naujos statybos projektų nėra daug. Dažniausiai čia plėtojami pavieniai nedidelio ploto projektai, kuriuose – vos po kelis butus.

Jo nuomone, 2,5 tūkst. eurų už kv. m Birštone – jau didelė kaina.

„Birštono atveju, net 2 tūkst. eurų už kvadratinį metrą yra didelė kaina, nes, pavyzdžiui, Druskininkuose galima pigiau būstą nusipirkti. Už tokią kainą galima rasti būstą šiuo metu labiau išvystytuose kurortiniuose miesteliuose“, – kalbėjo T.S.Kvainickas.

Palyginimui, Palangoje naujos statybos butų kvadratinio metro kaina siekia nuo 1,3 tūkst. iki 2,8 tūkst. eurų. Druskininkuose kainos panašios – nuo 1,2 tūkst. iki 3 tūkst. eurų už kvadratinį metrą.

Panašios nuomonės laikosi ir nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ Būsto departamento vadovas Antanas Kišūnas. Anot jo, kadangi Birštone naujos statybos būstų pastaraisiais metais beveik nėra, todėl galima šį miestą lyginti nebent su kitais kurortiniais miesteliais.

„Pavyzdžiui, Druskininkuose miesto centre naujos statybos butą su pilna apdaila galima įsigyti nuo 1550 eurų už kv. m iki 2700 eurų už kv. metrą. Birštono laikas dar ateina, kuriami miesto komerciniai planai, miestas siekia įgyti ramaus miesto vardą. Laukiantys naujos statybos būsto Birštone po pertraukos turės iš ko rinktis“, – įsitikinęs jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:01
00:46
01:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką