Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 23d. 14:09

Gyvenamojo namo širdis – šildymo sistema. Kaip pasirinkti teisingai?

Šilumos siurblys oras-vanduo Ariston Nimbus S Net
Gamintojo nuotr. / Šilumos siurblys oras-vanduo Ariston Nimbus S Net

Vėstantys orai primena pasirūpinti namų šildymo sistemos įrenginiais. Nesvarbu, ar statote naują, energetiškai efektyvų namą ar renovuojate seną katilinę – šildymo įranga yra ilgalaikė ir viena brangiausių namo investicijų, tuo pačiu tai namo inžinerinių sistemų širdis, sukurianti gyvenimo komfortą be rūpesčių.

Renkantis įrenginį svarbu pasikliauti ne reklama, madingais forumais ir komentarais socialiniuose tinkluose, bet ir su profesionaliais konsultantais išsiaiškinti, kokia įranga jums tinkamiausia, juk kiekvienas būstas yra individualus.

Viena didžiausių šalies šildymo, santechnikos ir inžinerinių namo sprendimų pardavėjų UAB „Jaukurai“ per beveik 25-erius veiklos metus atsirinko patikimus gamintojus ir siūlo šiuo metu vieną optimaliausių sprendimų – šiuolaikinius Ariston šildymo įrenginius.

Paprasčiausias sprendimas šiuolaikiniam būstui – išmanieji dujiniai katilai arba šilumos siurbliai oras vanduo

Renkantis šilumos įrenginį labai svarbu įvertinti koks šildomas plotas, kokia būsto šiluminė varža, ar yra dujų įvadas, koks šildymo perdavimo būdas – radiatoriai, grindinis šildymas ar šiluma skleidžiama oru, žinoma ir tai, kokią pinigų sumą galite skirti. Šiuolaikiniam būstui rekomenduojama pasirinkti dujinį šildymą arba šildymą oras/vanduo šilumos siurbliu.

Gamintojo nuotr./Šilumos siurblys oras-vanduo Ariston Nimbus S Net
Gamintojo nuotr./Šilumos siurblys oras-vanduo Ariston Nimbus S Net

Dujinis šildymas. Ką reikia žinoti renkantis katilą?

Vienu geriausiu kainos, kokybės ir galimybių santykiu rinkoje pasižymi Ariston gaminami naujos kartos Genus One ir Alteas One katilai.

Svarbiausia dujinio katilo detalė yra šilumokaitis, nes jame šiluma išgauta iš dujų yra perduodama šildymo sistemai. Ariston katiluose naudojamas naujos kartos patentuotas „XtraTech“ nerūdijančio plieno šilumokaitis. Jo diametras yra didesnis nei senos kartos šilumokaičių, todėl jis turi didesnį efektyvumą ir vandens srauto pralaidumą. Tai apsaugo šilumokaitį nuo užsikišimo, prailginą jo tarnavimo laiką ir efektyvumą. „Labai svarbu yra ir tai, kad šis šilumokaitis pagamintas iš vientisos nerūdijančio plieno spiralės, todėl neturi mechaninių sujungimų, kurie dažniausiai tampa gedimų priežastimi“, – pasakoja Aurimas Dubinskas, UAB „Jaukurai“ šildymo ekspertas.

Gamintojo nuotr./Šilumos siurblys oras-vanduo Ariston Nimbus S Net
Gamintojo nuotr./Šilumos siurblys oras-vanduo Ariston Nimbus S Net

Dujinio katilo moduliacija – parametras, kuris dažnai nėra įvertinamas

Ypač svarbus dujinių katilų parametras yra moduliacija – tai, kiek kartų katilas gali susimažinti savo galią ir kokia yra katilo minimali galia. „Kodėl tai svarbu? Šiuolaikiniai namai yra kokybiški, šilti ir pasižymi mažais energijos nuostoliais, todėl Lietuvos sąlygomis dažnai reikia nedidelės galios namo šildymui, bet žymiai daugiau galios naudojama karšto vandens ruošimui. Ne visi katilai efektyviai dirba abiem atvejais ir dėl mažesnio galios poreikio išsijunginėja, taip sukeldami ne tik diskomfortą namuose, bet ir trumpindami savo tarnavimo laiką, sunaudodami daugiau dujų“, – pabrėžia A. Dubinskas.

Ariston Thermo group yra lyderiaujanti pasaulio kompanija gaminanti įrenginius, užtikrinančius komfortą namuose, komercinėse ir kitose erdvėse. Ilgametė patirtis leido į katilus Genus One ir Alteas One perkelti tik brangesnių katilų gamyboje naudotą 1:10 moduliaciją ir už prieinamą kainą kuriamą efektyvumą bei komfortą perkelti į kiekvienus namus. 1:10 moduliacija reiškia, kad 24 kW katilo minimali galia yra net nuo 2,4 kW ir jie dirbdami minimaliu režimu neišsijunginėja ir užtikrina sklandų ir efektyvų darbą, esant minimaliam poreikiui. Tad šie katilai yra itin efektyvūs ir šildymui, ir karšto vandens ruošimui bet kokiomis oro sąlygomis. „Dažniausiai tokių parametrų kitų gamintojų katilai yra gerokai brangesni“, – teigia A. Dubinskas.

Be puikių moduliacijos savybių Ariston One serijos katilai turi dujų elektroninę degimo kontrolę, degimo parametrų automatinį kalibravimą ir itin platų automatikos paketą. Sumontavus katilą su lauko ir kambario davikliais šildymo sistema atitinka A+ energetinės klasės reikalavimus, o įrenginio naudojimas yra itin sklandus ir patogus.

Gamintojo nuotr./Ariston One serijos katilų šilumokaitis
Gamintojo nuotr./Ariston One serijos katilų šilumokaitis

Valdomas ir prižiūrimas internetu

Ariston šildymo įrenginiai turi patentuotą Ariston NET valdymą nuotoliniu būdu per išmanųjį įrenginį. Tai leidžia iš bet kurios vietos matyti ir reguliuoti katilo parametrus, nusistatyti savaitės programas, kiekvienos dienos temperatūras ir kitus parametrus.

„Taip pat galima stebėti energijos suvartojimą šildymui ar karštam vandeniui, kilovatvalandėmis ar eurų išraiška. Jei nutiktų, kad sutriktų katilo veikla, Ariston NET jums atsiųs pranešimą apie sutrikimus. Šiuos sutrikimus mato ir katilus aptarnaujantis servisas, dalį nesklandumų galima išspręsti nuotoliniu būdu prisijungus prie sistemos, paanalizavus visą katilo darbo istoriją“, – sako A. Dubinskas.

Šie katilai pasižymi ir išskirtine išvaizda – jie neseniai įvertinti Italijos dizaino HI-TECH apdovanojimu. Ariston ALTEAS modelis yra juodos spalvos su stiklo dangos paviršiumi ir puikiai dera virtuvėje ar kitoje matomoje namų vietoje.

Gamintojo nuotr./Dujinis katilas Ariston Genus One
Gamintojo nuotr./Dujinis katilas Ariston Genus One

Populiarėjantis šildymo būdas siurbliu oras – vanduo

Pastaruoju metu labiausiai populiarėjantis šildymo būdas yra šilumos siurblys oras – vanduo. Apie jį kalbama daugiausiai, tačiau šildymo ekspertas įspėja nepasiduoti pardavėjų vilionėms ir gerai įvertinti ar šis šildymo būdas tinkamas jūsų būstui, nes įsigijus brangų įrenginį galima ir nusivilti.

Pasak A. Dubinsko, šilumos siurblys yra idealus sprendimas naujam energetiškai efektyviam namui su grindiniu šildymu. Tačiau jei norite jį prijungti prie nenaujos sistemos, pavyzdžiui, didesniame nei 180 kvadratinių metrų senesnės statybos name su radiatoriniu šildymu, turite gerai įvertinti įrenginio galimybes ir namo šiluminę varžą. Šilumos siurbliai subalansuoti veikti prie žemesnių sistemos temperatūrų (iki 50–55 laipsnių), tuo tarpu norint sušildyti senesnės statybos būstą, kuriame įrengti radiatoriai, šaltesnėmis dienomis reikės bent 65 laipsnių sistemoje, todėl gali tekti mokėti nemažus pinigus už elektrą, o įrenginys reikiamos temperatūros taip ir nesukurs. Visą detalią konsultaciją ar įrenginys yra tinkamas, galima gauti „Jaukurų“ salonuose ar internetu.

Gamintojo nuotr./Dujinis katilas Ariston Alteas One
Gamintojo nuotr./Dujinis katilas Ariston Alteas One

Vienas efektyviausių šilumos siurblių naujos statybos namui

A. Dubinskas siūlo atkreipti dėmesį į vienas efektyviausių šilumos siurblių – Ariston NIMBUS S NET. Kuo jis ypatingas? Visų šilumos siurblių efektyvumas yra nustatomas naudingo veiksmo koeficientu COP, kuris parodo, kiek iš vienos kilovatvalandės elektros prietaisas pagamina šilumos. Pagal šį koeficientą šilumos siurbliai yra skirstomi į energines klases. Ariston Nimbus šilumos siurbliai turi vieną didžiausių naudingumo koeficientų rinkoje ir atitinka pačią aukščiausią A+++ energinę klasę. Ariston NIMBUS oras – vanduo šilumos siurblio COP yra 5,25, tai reiškia, kad suvartojęs 1 kWh elektros įrenginys pagamina 5,25 kWh šilumos. Dar svarbesnis yra SCOP rodiklis, tai yra vidutinio metinio efektyvumo rodiklis, kuris parodo praktiškąjį katilo naudingumą, o Ariston Nimbus rodiklis čia yra labai aukštas, net 4,86.

„Šiuos rodiklius lemia Ariston Nimbus šilumos siurbliuose naudojamas aukščiausio efektyvumo ilgaamžis kompresorius, kuriam suteikiama 5 metų garantija. Ariston Nimbus šilumos siurblys yra vienas efektyviausių rinkoje, naujausios kartos ir atitinka 2019 metų ES direktyvas“, – sako ekspertas.

Rinkoje šį šilumos siurblį išskiria ir gausi bazinė komplektacija: lauko daviklis, termostatas – valdiklis, Wi–Fi modulis, pajungimo vamzdeliai ir trieigis vožtuvas su pavara, jei tai modelis su atskiru vandens šildytuvu. Tereikia viską gana nesudėtingai sumontuoti sistemoje – visi priedai yra standartinėje komplektacijoje. Taip pat pirkėjas internetu atsisiunčia nemokamą valdymo programėlę, per kurią galima matyti ir valdyti parametrus nuotoliniu būdu.

„Turint šiuos priedus ir grindinio šildymo sistemą, galima ne tik namus šildyti žiemą, tačiau ir vėsinti vasaros metu, leidžiant į sistemą šilumos siurblio atvėsintą vandenį“, – teigia A. Dubinskas.

Gamintojo nuotr./Dujinis katilas Ariston Alteas One
Gamintojo nuotr./Dujinis katilas Ariston Alteas One

Dalį kainos kompensuoja ES parama

Eksperto nuomone, Ariston Nimbus yra vienas geriausių kainos ir kokybės santykių rinkoje. Tai aukščiausius standartus atitinkantis įrenginys už pirkėjui patrauklią kainą. „Pigesni įrenginiai dažniausiai turi mažesnį efektyvumą, todėl už šildymą teks mokėti gerokai daugiau, nedidelis kainos skirtumas labai greitai išsilygins mokant papildomai už šildymą ir karštą vandenį. Be to, šiam įrenginiui įsigyti teikiama ES parama, tai sumažins asmenines investicijas",- sako A. Dubinskas ir primena, kad „Jaukuruose" galima gauti visą informaciją apie ES teikiamą paramą ir sąlygas.

Pardavimai ir garantinis aptarnavimas – vienose rankos

„Renkantis šildymo prietaisus vienas svarbiausių dalykų yra jų pradinis pajungimas ir techninis aptarnavimas, garantinis aptarnavimas, juk sugedus įrenginiui šildymo sezono metu kiltų daugybė problemų“, – akcentuoja A. Dubinskas. Skirtingai nei daugumos kitų gamintojų įrenginių, kurių serviso ir pardavimų organizacijos yra atskiros, Ariston produktų techninį aptarnavimą ir distribuciją organizuoja bei atlieka viena įmonė – UAB „Jaukurai“. „Mes kaip pardavėjai galime garantuoti klientui aukščiausio lygio skubų aptarnavimą“, – tvirtina A. Dubinskas.

Pats metas įsigyti

Šiuo metu prasidėjo didžioji rudens akcija ir šiuolaikiškus šildymo įrenginius galima įsigyti ypatingomis sąlygomis. Apsilankius „Jaukuruose“ galima gauti tikrai išskirtines sąlygas ir kainą, tereikia pasikonsultuoti ir rasti tinkamą sprendimą. Be to, perkant prekes, galima gauti montavimo ar šildymo, vėdinimo, vandentiekio, nuotekų projektavimo paslaugas.

Pasirinkite teisingai. Daugiau apie Ariston išmaniuosius įrenginius rasite čia.

Remiamas turinys
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką