15min be reklamos

Hamburgo valdžia per „eBay“ pardavė nereikalingus pabėgėlių namelius

Vokietijos Hamburgo valdžia nusprendė parduoti nenaudojamus namelius, kuriuose anksčiau gyveno pabėgėliai. Juos žmonės galėjo įsigyti per elektroninės prekybos tinklapį „eBay“, o už vieną namelį buvo nustatyta 1 tūkst. eurų pradinė kaina, dienraštį „Süddeutsche Zeitung“ cituoja dw.com. 
Hamburge parduoti pabėgėlių nameliai
Hamburge parduoti pabėgėlių nameliai / „Scanpix“/AP nuotr.

Miestas laikinus medinius namelius įsigijo 2015 metais, kai migrantų krizė Europoje buvo pasiekusi piką. Tačiau jų dabar nebereikia.

Skelbimas sulaukė tokios milžiniškos sėkmės, kad po dviejų parų buvo išimtas iš tinklapio.

„Pirmą dieną susidomėjusių buvo labai daug ir iš viso sulaukėme apie 100 užklausų. Domėjosi iš visos Vokietijos. Visiems bus atsakyta“ , – dienraščiui sakė Centrinio pabėgėlių koordinavimo skyriaus atstovas spaudai Danielis Posseltas.

Skelbime buvo rašoma, kad parduodamas 28 kv. m medinis namelis puikiai tiks kaip papildoma erdvė svečiams, juose galima įrengti dirbtuvę, žaidimų namelį ar jogos studiją.

Šie nameliai buvo dalis komplekso, kuriame gyveno pabėgėliai. Tačiau Hamburge per trejus metus atvykstančiųjų skaičius stipriai sumažėjo: nuo 10 tūkst. žmonių per mėnesį 2015 metais iki maždaug 400 asmenų. Dėl šios priežasties miestui turtas tapo nereikalingas.

D.Posselto teigimu, nameliai yra pritaikyti įvairioms oro sąlygoms ir juose galima gyventi net žiemą.

Nors pradinė nustatyta kaina buvo 1 tūkst. eurų, tačiau kartu pirkėjams valdžia iškėlė reikalavimų: jie turi turėti statybos leidimus ir tas struktūras pajėgti pasiimti patys.

„Norint perkelti medinius namus, reikia turėti transportavimo mašiną su dideliu kranu. Skaičiavome, kad vien Hamburge transportavimas galėtų atsieiti apie 3–5 tūkst. eurų“, – aiškino D.Posseltas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką