Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 20d. 15:00

Į Europos Parlamentą neišrinktas V.Mazuronis žada grįžti prie architektūros, steigs įmonę

Valentinas Mazuronis
15min nuotr/ V.Mazuronio vizualizacija ir L.Balandžio nuotr. / Valentinas Mazuronis

Į Europos Parlamentą neperrinktas buvęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis grįžta prie „šaknų“ – artimiausiu metu planuoja kurti architektūros studiją. 15min jis sakė, kad šiuo metu bando atnaujinti įgūdžius, mokosi dirbti su naujausiomis programavimo programomis. Be to, kalbėdamas apie architektūrinę aplinką, jis negailėjo kritikos Lietuvos architektų rūmams (LAR).

Buvęs europarlamentaras, pagal išsilavinimą architektas, V.Mazuronis pastaruoju metu savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje skelbia įvairių namų vizualizacijas. Taip, pasirodo, jis bando atnaujinti įgūdžius.

„Su visomis tomis programomis visada šiek tiek dirbau, bet mažokai. O dabar bandau atnaujinti įgūdžius, nes keičiasi programiniai dalykai“, – 15min komentavo politikas.

V.Mazuronis atskleidė, kad artimiausiu metu planuoja atkurti projektavimo įmonę, kurią uždarė eidamas į politiką. Politikas nuo 1991 metų iki 2006 metų valdė individualią įmonę „Valentino Mazuronio projektavimo biuras“, rodo Registrų centro duomenys.

„Per mėnesį, manau, atsistatysiu visus buvusius atestatus, leidžiančius dirbti, įkursiu įmonę, kad galėčiau juridiškai dirbti, mokėti mokesčius ir visus kitus dalykus“, – sakė jis.

Kol kas buvęs europarlamentaras projektavimu ketina užsiimti vienas.

Ką gaus, tą projektuos

V.Mazuronis teigė, kad nėra išsirinkęs konkrečių objektų (gyvenamieji, komerciniai) ir projektuos tai, kam gaus užsakymą.

„Lietuvoje architektai projektuoja viską, kam gauna užsakymus. Taip buvo seniau, taip yra ir dabar. Lietuvoje nėra labai griežto pasiskirstymo, kad užsiiminėji vien tik ligoninių, oro uostų ar gyvenamų namų projektavimu. Projektuoja, kam gauna užsakymus. Darbas labai patinka, ta pati veikla, bent šiai akimirkai, atrodo įdomi ir tikrai darysiu žingsnius, juridinius ir visus kitus, ir tada tas realus darbas prasidės. Dabar yra pasirengimo realiam darbui etapas“, – aiškino jis.

V.Mazuronis tikino esantis pasirengęs darbui, todėl beliko įsteigti įmonę.

„Su visomis tomis programomis visada žaisdavau, praktikuodavausi, ne kaži kiek, bet stengdavausi neužmiršti, todėl manau, kad man tai pavyko pakankamai nesunkiai“, – paklaustas, ar smarkiai pasikeitė projektavimo programos ir kaip sekasi prie jų prisitaikyti, kalbėjo pašnekovas.

Negailėjo kritikos Architektų rūmams

Buvęs europarlamentaras, Seimo narys, anksčiau ėjęs ir aplinkos ministro pareigas, teigė prastai vertinantis architektūrinę aplinką Lietuvoje bei negalėjo kritikos Lietuvos architektų rūmams.

„Prisiimu sau kaltę, kažkada Seime būdamas tikrai prisidėjau prie to įstatymo priėmimo arba Architektų rūmų sukūrimo. Bet tai, kas dabar vyksta, yra absurdas. Architektų rūmai turėtų būti tam tikra institucija, kuri gina, padeda architektų bendruomenei ir tuo pačiu didėja kokybės bei kiti klausimai. Šiandien architektų rūmai pasidarė neaišku kuo“, – kalbėjo jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valentinas Mazuronis balsavo Prezidento rinkimuose
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Valentinas Mazuronis balsavo Prezidento rinkimuose

V.Mazuronis kritikavo LAR įsitikinimą, kad visi dirbantys architektai turi būti Rūmų nariais.

„Absurdas, nes Pramonės ir prekybos rūmų nariais nėra visi verslo subjektai“, – sakė jis.

Specialus 15min projektas „Pažink kandidatą“ – Valentinas Mazuronis

Taip pat buvęs parlamentaras tikino nesuprantantis, kodėl tie patys žmonės, kurie konkuruoja rinkoje, svarsto bei atima savo kolegų atestatus.

„Architektūra neabejotinai menas, bet projektavimas yra verslas. Kai vieni kitus per Architektų rūmų lygmenį gali vertinti, atiminėti atestatus, vertinti kokybę, bet kartu konkuruoja toje pačioje erdvėje. Manau, tai konstitucinių pagrindų pažeidimai, bet šiandien Lietuvoje mes turime tokią situaciją“, – ir pridūrė, kad, jo nuomone, Architektų rūmai tapo „susidorojimo su konkurentais institucija“.

15min primena, kad V.Mazuronis liko antruoju numeriu Darbo partijos kandidatų sąraše Europos Parlamento rinkimuose. Darbo partija sulaukė 8,55 proc. rinkėjų balsų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką