Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 3d. 19:30

„Ibrahim“ pasažas merdi, bet savininkai kalba apie grandiozinius statybos planus

„Ibrahim“ pastatas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / „Ibrahim“ pastatas

Kalvarijų g., Vilniuje, įsikūrusį „Ibrahim“ prekybos centrą savininkai planuoja griauti ir čia statyti naują daugiaaukštį verslo centrą. Šiuo metu verslo pasažą valdanti įmonė yra ilgalaikių skolininkų sąraše, tačiau tai tik laikini sunkumai, tvirtina centro valdytojai. Bet rinkoje tvyro abejonės tokiais planais – nuomininkams esamame pastate siūloma sudaryti nuomos sutartis 10-iai metų.

Valstybinė mokesčių inspekcija bendrovę „Ibrahim“ yra įtraukusi į ilgalaikių skolininkų sąrašą, bendrovė skolinga 24,6 tūkstančio eurų. Su „Sodra“ ji taip pat atsiskaičiusi ne visiškai – likusi 846 eurų skola.

Tačiau bendrovės vadovų planuose – grandioziniai planai, o esami sunkumai tik laikini, tvirtina „Ibrahim“ direktoriaus pavaduotojas Ričardas Jakumas.

„Tai laikini nesklandumai, mus pavedė stambūs nuomininkai, susikaupė skolos, ir šiandien susidarė tokia mokestinė duobė, bet čia laikinai. Greitai, kelių savaičių bėgyje, manau, bus išlyginta“, – žada R.Jakumas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas

Statys verslo centrą

15min pasiteiravus apie tolesnius bendrovės planus, R.Jakumas atskleidė, kad vietoje „Ibrahim“ pasažo ketinama statyti naują verslo centrą. Jis patikino, kad čia esantį nekilnojamąjį turtą bendrovė valdo nuosavybės teise.

„Planuojame čia statyti daugiaaukštį verslo centrą. Buvo darytas projektas, bet buvo sustabdytas – miesto valdžia vieną dieną pritaria, kitą dieną ne, taip jis ir stabdosi. Bet dabar vėl ruošiamės pradėti daryti detalų planą ir manau keleto metų bėgyje bus įgyvendintas“, – apie projektą kalba R.Jakumas.

Jis negalėjo patikslinti, per kiek laiko projektas galėtų būs išplėtotas.

„Metais negaliu pasakyti, tai vėl priklausys nuo miesto valdžios – per kiek laiko greitai duos leidimus ir visas kitas sąlygas“, – sako R.Jakumas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas

Jis patvirtino, kad bendrovė derasi su keliais investuotojais, tačiau jų neįvardijo. Taip pat neaiški ir reikalingų investicijų vertė – tai priklausys nuo leistino aukštingumo.

„Tiksliai pasakyti sunku, nėra tikslaus skaičiaus, nes neaišku, koks bus aukštingumas: ar 16 aukštų, ar daugiau, ar mažiau – nuo to ir priklausys investicijos“, – sako R.Jakumas.

Jis patikino, kad dėl naujo projekto esamas prekybos centras būtų griaunamas.

Savivaldybė skatina susitvarkyti, bet aukščio riba – 35 metrai

Vyriausias Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis atsidūsta, kad dabartinis „Ibrahim“ pastatas miesto tikrai nepuošia, ir savivaldybė palaikytų planus šią vietą sutvarkyti – tačiau planai turi sutilpti į 35 metrų aukštį, kad nebūtų išdarkyta istorinė miesto panorama.

„Čia labai ilga istorija. Kelis kartus buvo daromi projektiniai pasiūlymai pastatui statyti, rekonstruoti tą „Ibrahim“ prekybos centrą. Bet jie niekados sėkmingai nesibaigdavo. Ir aš manau, kad tai buvo pačių dėl savininkų neryžtingumo, plano neturėjimo. Ir visada būdavo diskusija apie pastato aukštį“, – sako M.Pakalnis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Pakalnis

Jis aiškina, kad dabartinis bendrasis planas toje vietoje leidžia statyti pastatus iki 35 metrų – maždaug 10-11 aukštų. O detalusis planas net neparuoštas.

„Kalbėti apie aukštybinį pastatą toje vietoje nėra galimybių iš esmės, nes, jei žiūrėtume nuo Subačiaus apžvalgos aikštelės, pastatas būtų tiesiai už pilies. Ir toje vietoje labai aiškiai žinomas aukštis. Tai yra viena ikoninių miesto panoramų, netgi kai Vilnius į pasaulio paveldo sąrašą buvo įtrauktas apie tai kalbėta – tos istorinės panoramos saugomos“, – aiškina M.Pakalnis.

Anot jo, dėl to ir projektas 3 burės yra atitinkamo aukščio.

„Gedimino pilis atsidurtų nebe dangaus, o naujo pastato fone. Ir tai būtų labai simbolinio pastato sumenkinimas. Todėl mes toje vietoje tokius reikalavimus ir kėlėme. Bet čia nėra tas reikalavimas toks, kad mes nieko neleidžiam daryti. Buvo ir konkursai organizuoti, ir projektai rengti, bet iš esmės niekas ir nesirealizavo – čia reikia klausti savininkų, kodėl“, – teigia M.Pakalnis.

Jis primena, kad projektas toje vietoje atrinktas buvo dar 2007 m., tačiau nuo tada toliau pasistūmėta nebuvo.

Leistų priartėti prie Kalvarijų gatvės – kad tik susitvarkytų

M.Pakalnis patikina, kad Vilniaus m. savivaldybė palaikytų planus sutvarkyti miesto centre esančią teritoriją.

„Be abejo, mums yra svarbu, kad Kalvarijų gatvė tvarkytųsi. Sovietmečiu buvo numatyta platinti visą Kalvarijų g. vakarinę išklotinę, nugriaunant jos visus pastatus. Dabar tų planų atsisakyta, nes esamas istorinis užstatymas yra vertingas. O „Ibrahim“ centras statytas taip, tarsi jau būtų ruoštasi gatvės platinimui“, – sako M.Pakalnis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas

Todėl, anot jo, rengiant naują projektą, pastatai galėtų vėl priartėti prie gatvės važiuojamosios dalies.

„Visas tas kvartalas yra nekok,s ir mes būtume labai suinteresuoti kaip savivaldybė, kad kažkas toje vietoje atsitiktų, pasikeistų ta miesto vieta. Vis tik tai yra dešiniajame Neries krante esančio centro dalis, ir čia viena prioritetinių miesto teritorijų. Tad tikrai, jei savininkai siektų kažką padaryti ar atsinaujinti, mes kalbėtume ir ieškotume sprendimų. Aišku akivaizdžių apribojimų negalima peržengti“, – patikina M.Pakalnis.

Abejoja: siūlo nuomoti esamas patalpas 10-iai metų

Komercinio nekilnojamojo turto konsultacijų įmonės „Real Game“ partneris Aurimas Maldūnas abejoja, kad „Ibrahim“ ketinimai realūs.

„Jei ten būtų naujas pastatas, miestui jis labai tiktų, darniai įsilietų į miesto plėtrą, o rinka patalpoms Konstitucijos prospekte yra didelė. Esminis dalykas, kiek padarytų automobilių statymo vietų. Bet aš tuo labai abejoju – jie dabar rinkoje siūlo sudaryti 10 metų trukmės nuomos sutartis esamame pastate. Galbūt tai antis“, – svarstė A.Maldūnas.

Jis patvirtino, kad kaip tik šiuo metu su bendrove deramasi dėl patalpų nuomos.

Asmeninio archyvo nuotr./„Real Game“ partneris Aurimas Maldūnas
Asmeninio archyvo nuotr./„Real Game“ partneris Aurimas Maldūnas

„Savivaldybė į bet kokį projektą ten žiūrės su padidinamuoju stiklu. Būtų pykčių ir su kaimyniniais gyventojais. Yra ir kitų įmonių, šalia supirkusių patalpas, kurios gali stabdyti bet kokius sumanymus“, – svarstė A.Maldūnas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas
Luko Balandžio / 15min nuotr./„Ibrahim“ pastatas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką