Dabar populiaru
Publikuota: 2018 lapkričio 28d. 06:00

Ieškantiems būsto: Klaipėdoje – kaip niekad spalvinga pasiūlos paletė

Vienas originalesnių projektų – Klaipėdoje statomi loftai.
Capital.lt nuotr. / Vienas originalesnių projektų – Klaipėdoje statomi loftai.

„Klaipėdos rinkai reikėjo įvairovės ir panašu, kad mes jos prisišaukėme“, – sako nekilnojamojo turto rinkos specialistai, pastebintys, jog Klaipėdoje pastaruoju metu vystomi itin įdomūs, net ir egzotiški, bei perspektyvūs nekilnojamojo turto projektai, tad artimiausiais metais besidairančių būsto uostamiestyje laukia spalvinga pasiūlos paletė. Būstais Klaipėdoje domisi ir kitų miestų gyventojai, nusprendę naują gyvenimo etapą pradėti uostamiestyje.

„Pastaraisiais metais Klaipėdoje pastebima ne naujų daugiabučių plėtra, o miesto ribų išsiplėtimas individualiais gyvenamaisiais namais, dvibučiais namais, kotedžais.

Kelios įmonės, kurios vystė daugiabučių projektus per pastaruosius 7 metus, padiktavo rinkos tendencijas statydami nedidelės kvadratūros butus, parduodant juos su daline apdaila. Klaipėdos rinkai reikėjo įvairovės ir panašu, kad mes jos prisišaukėme“, – tikina nekilnojamojo turto bendrovės „Oberhaus“ Klaipėdos regiono vadovas Aurimas Petrikas.

Jam antrina ir nekilnojamojo turto bendrovės „Gijoneda“ vadovas Edmundas Jankus, kurio teigimu nuo 2017-ųjų Klaipėdoje imta įgyvendinti daug naujų statybos projektų ir rinka gerokai suaktyvėjo.

Klaipėdos rinkai reikėjo įvairovės ir panašu, kad mes jos prisišaukėme“, – tikina nekilnojamojo turto žinovas Aurimas Petrikas.

Pastebima, kad pirkėjų prioritetas yra teikiamas renovuotai ir naujai statybai, tad šiuo metu išaugusi šių būstų pasiūla. Tarp ryškesnių Klaipėdoje vystomų projektų išskiriami nauji būstai senamiestyje.

„Unikalūs ir dar Vakarų regionui nematyti projektai vilioja klientus ir tikėtina, jog baigus statybas, paklausa bus patenkinta. Šiuo metu rekonstruojami ir pardavimui siūlomi butai buvusiame studentų bendrabutyje Taikos prospekte, vietoje buvusio prekybos centro „Saturnas“ patalpų. Vienas iš pačių egzotiškiausių projektų – loftai, kur lubos sieks net 4,6 m aukštį.

Capital.lt nuotr./Vienas originalesnių projektų – Klaipėdoje statomi loftai.
Capital.lt nuotr./Vienas originalesnių projektų – Klaipėdoje statomi loftai.

Taigi, ateinantys 3-4 metai Klaipėdos gyventojams, norintiems įsigyti naujos statybos butų, pasiūlys plačią spalvų paletę, pradedant nuo unikalios egzotikos iki standartinių, jau apgyvendintų kvartalų, kurie tiesiog intensyviai plečiasi“, – sakė A.Petrikas, paminėdamas tęstinius projektus tiek Bijūnų gatvėje, tiek Dragūnų bei Tauralaukio, taip pat Mažojo Kaimelio kvartaluose.

Šiais metais Klaipėdoje turėtų būti baigtos apie 450 naujų butų statybos dvylikoje skirtingų projektų.

E.Jankus priduria, jog statybų apimtys iš tiesų plačios – nuo naujų būstų Taikos prospekte bei pačioje miesto širdyje ties Jono kalneliu, Daukanto gatvėje iki naujų namų kvartalų ties Klaipėdos riba, pavyzdžiui, Kalotėje.

Paklausiausi – mažesni butai

Anot E.Jankaus, būstų rinka domina tiek pačius klaipėdiečius, kurie keičia senesnius būstus į naujesnius ar kraustosi iš buto į namą, tiek kitų miestų gyventojus.

„Yra ir atvažiuojančių, net ir iš Vilniaus, sugrįžta čia gyventi. Nusipirko būstus ne vienas ir ne du. Tarp klientų – ir iš Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Tauragės, kurie atvyko gyventi į Klaipėdą“, – sakė E.Jankus.

Yra ir atvažiuojančių, net ir iš Vilniaus, sugrįžta čia gyventi. Nusipirko būstus ne vienas ir ne du. Tarp klientų – ir iš Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Tauragės, kurie atvyko gyventi į Klaipėdą, – sakė E.Jankus.

Klaipėdos mieste šiuo metu paklausiausi naujos ir senos statybos 1–2 kambarių butai, o bene aktualiausia sąlyga išlieka kaina. Didžiausio susidomėjimo sulaukia 45-55 m² ploto. Būstas.

„Tokių butų įsigijimas dažnu atveju būna parduodant senos statybos nuosavą butą, pridedant dalį santaupų ir perkant naujos statybos butą. Dažnu atveju 1 kambario butai perkami nuomai – Klaipėdoje naujos statybos daugiabučiuose jų yra labai mažai, kas sukelia didelę jų paklausą. Dviejų kambarių butai įsigyjami gyvenimui“, – sakė A.Petrikas.

Pastebima, jog butų pirkimu Klaipėdoje aktyviai domisi ir artimiausių mažesnių miestelių bei rajonų gyventojai.

„Įdomiausia, kad svarstantys apie būsto pirkimą Klaipėdoje, yra šiuo metu dirbantys, bet laukiantys jau artėjančio pensinio amžiaus žmonės. Jie kitais didžiaisiais miestais net nesidomi. Pagrindine priežastimi yra įvardijamas Baltijos pajūris. Kadangi ieškoma ramios vietos gyvenimui, su galimybe laiką leisti arčiau jūros.

Tuo metu jaunimas dairosi į universitetus arba kolegijas, kur galėtų studijuoti. Jaunimas, studijoms pasirinkęs Klaipėdos miestą, dažnai nenori gyventi bendrabučiuose, todėl žvalgosi 1–2 kambarių buto nuomai miesto ribose“, – pasakojo žinovas.

Domisi individualiais namais

Nekilnojamojo turto atstovai pastebi, jog Klaipėdoje ir jos apylinkėse daugiausiai pirkėjų dėmesio sulaukia individualūs namų projektai, kurių plotas vyrauja nuo 80–130 m².

„Klaipėdos miesto ribose ir artimiausiuose miesto mikrorajonuose paklausiausi yra nedideli, nebrangūs įrengti namai su nedideliu žemės plotu – nuo 6 iki 10 arų. Į rinką atkeliauja labai mažos kvadratūros namai. Klaipėdiečiai yra susidomėję standartiniu namo išplanavimu, kuriame gali apsigyventi šeima su dviem vaikais: namas su 2-3 miegamaisiais kambariais – kiekvienam vaikui atskirai po kambarį ir vieną miegamąjį suaugusiems.

Lietuvių pripažinimo pradeda sulaukti ir iš Skandinavijos atkeliaujantys karkasiniai namai, tačiau tai nėra dar nusistovėjusi stabili pirkimų-pardavimų tendencija. Visgi mūriniai, vieno aukšto namai, šiuo metu yra populiariausi“, – pasakojo atstovas.

Per 2018 metų pirmąjį pusmetį naujos statybos butų kainos Klaipėdoje augo 2,7%.

Individualių ir sublokuotų namų kainos Klaipėdoje (pateikiami kainų vidurkiai, vertinant: centrą, prestižinius rajonus, gyvenamuosius ir priemiesčio rajonus ):

 • Naujos statybos (dalinė apdaila):

  • Nuo 118.000 iki 208.000 EUR;

 • Senos statybos (pilnai įrengti):

  • Nuo 115.000 iki 243.000 EUR

Butų kainos Klaipėdoje (pateikiami kainų vidurkiai, vertinant: naujos statybos butus, senos statybos renovuotus butus ir senos statybos nerenovuotus butus):

 • Centre, senamiestyje, prestižiniuose rajonuose:

  • 1 kambario butai: nuo 1.180 iki 1.730 EUR/m²;

  • 2 kambarių butai: nuo 1.100 iki 1.730 EUR/m²;

  • 3 kambarių butai: nuo 1.060 iki 1.830 EUR/m²;

  • 4 ir daugiau kambarių butai: nuo 1.030 iki 1.820 EUR/m².

 • Gyvenamuosiuose rajonuose:

  • 1 kambario butai: nuo 910 iki 1.200 EUR/m²;

  • 2 kambarių butai: nuo 850 iki 1.190 EUR/m²;

  • 3 kambarių butai: nuo 810 iki 1.150 EUR/m²;

  • 4 ir daugiau kambarių butai: nuo 770 iki 1.100 EUR/m².

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Kelionė „The Coldest Ride“

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką