Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 16d. 17:30

Interneto milžinė paskelbė grandiozinius planus: nori spręsti klimato kaitos keliamas problemas

„Google“ planai Mauntin Vju mieste, Kalifornijoje
„Google“ vizualizacija / „Google“ planai Kalifornijoje, Mauntin Vju mieste

Interneto milžine tituluojama kompanija „Google“ atskleidė planus transformuoti miestą JAV, kuriame įsikūrusi jos pagrindinė būstinė. Kalifornijoje, Mauntin Vju mieste, įmonė suplanavo statyti biurus, butus ir parduotuves. Be to, nauju projektu įmonė siekia spręsti problemas, kurios gali kilti dėl klimato kaitos, taip pat skatinti žmones „išlipti iš automobilių“.

Technologijų gigantė pateikė plėtros pasiūlymą Mauntin Vju miesto valdžiai, kuriame aprašoma „Google“ vizija, kaip transformuoti gyvenvietę „iš vietos, skirtos mašinoms, į vietą, skirtą žmonėms“, praneša independent.co.uk.

O planas tikrai grandiozinis – 14 ha viešųjų erdvių, 8 tūkst. butų, 37 kv. metrų ploto, kuriame galėtų įsikurti įvairios parduotuvės bei 290 tūkst. kv. m biurų.

Plėtos pasiūlyme, apie kurį pirma paskalbė CNBC, teigiama, kad ketinama laikytis biurų ir gyvenamųjų namų santykio 1:4. Tai, esą teritorijai leistų tapti patrauklesnei.

„Tai, kad į gyvą, naują rajoną keičiamas priemiesčio biurų parkas, taip pat reikškia visapusišką priėjimą prie transporto ir judumo klausimų – kad žmonės būtų skatinami išlipti iš mašinų“, – rašoma plėtros plane.

„Google“ vizualizacija/„Google“ planai Mauntin Vju mieste, Kalifornijoje
„Google“ vizualizacija/„Google“ planai Mauntin Vju mieste, Kalifornijoje

Teigiama, kad 20 proc. būstų turėtų būti priskirti įperkamo būsto kategorijai. Taip pat plėtros plane ketinama įrengti naują infrastruktūrą, dviračių ir pėsčiųjų takus.

Be to, šiuo planu „Google“ ketina kovoti su klimato kaitos padariniais – kylančiu jūros lygiu. Teigiama, kad statiniai ir infrastruktūra būtų statomi aukštesnėse vietose, taip apsaugant projektą nuo numatomo pakilusio vandens lygio.

„Google“ taip pat norėtų išplėsti inžinerinius įrenginius, kurie sulaiko vandenį per dideles audras.

„Google“ vizualizacija/„Google“ planai Mauntin Vju mieste, Kalifornijoje
„Google“ vizualizacija/„Google“ planai Mauntin Vju mieste, Kalifornijoje

Lapkritį „Google“ Mauntin Vju įsigijo beveik 21 ha ploto sklypą, už kurį, pranešama, sumokėjo apie 1 mlrd. JAV dolerių, – tai didžiausias šių metų sandoris šioje šalies dalyje.

Teigiama, kad būtent šis pirkinys suteikia „Google“ galimybę išplėsti jau čia esančią būstinę.

Pranešama, kad artimiausiu metu „Google“ savo pasiūlymą derins su vietos valdžia. Gavus leidimus projektas galėtų būti įgyvendintas per ateinančius 10–15 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką