Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 25d. 14:08

Iš 26 karto parduota mokykla Panevėžyje greičiausiai virs butais ir biurais

Pilėnų mokykla Panevėžyje
Pilėnų mokykla Panevėžyje

Panevėžio miesto savivaldybė tik iš 26 karto aukcione pardavė Pilėnų mokyklą V.Alanto gatvėje. Nebaigtą statyti mokyklos pastatą kartu su žemės sklypu įsigijo bendrovė „JK Ranga“. Esą pirkėjai neskubės griauti mokyklos, bet planuoja įrengti butus ir biurus.

Planuojama paskirtis: komercinė ir gyvenamoji

Pilėnų mokyklą įsigijo aplinkos tvarkymo, statybos, technikos nuomos paslaugas teikianti bendrovė „JK Ranga“. Nors mokykla parduota tik iš 26 karto, įmonės vadovas Arnoldas Kleiba mato objekto privalumus.

„Yra gan didelis plotas, netoli miesto centro, arti gyvenamųjų rajonų. Tai yra didelis pliusas“, – 15min sakė jis.

7 tūkst. kv. m ploto pastatas ir 3,12 ha žemės sklypas buvo parduotas už 224 tūkst. eurų. Pirmą kartą objektą buvo bandoma parduoti beveik prieš du metus, pradinė kaina siekė 1,24 mln. eurų.

G.Mėdžiuvienės nuotr. / Pilėnų mokykla
G.Mėdžiuvienės nuotr. / Pilėnų mokykla

A.Kleiba teigė, jog kol kas nėra tiksliai nuspręsta, kokie pokyčiai laukia ilgus metus tūnojusios mokyklos.

„Per anksti dar kalbėti. Mes kalbamės su architektais, ką galime padaryti, kas yra leistina toje teritorijoje. Pirmiausia išsiaiškinsime tuos dalykus ir tada žinosime jau tiksliai“, – aiškino jis.

„JK Ranga“ vadovas prasitarė, kad kol kas planuose nėra numatyta mokyklos pastato griovimo, o jo paskirtis galėtų būti tiek gyvenamoji, tiek komercinė.

V.Alanto gatvėje esantis sklypas yra visuomeninės paskirties, todėl norint jį pakeisti į gyvenamąjį, miesto savivaldybei tektų koreguoti bendrąjį planą.

G.Mėdžiuvienės nuotr. / Pilėnų mokykla
G.Mėdžiuvienės nuotr. / Pilėnų mokykla

Atsikratė ir kitais pastatais vaiduokliais

Balandžio mėnesį Panevėžio miesto savivaldybei pagaliau pavyko aukcione parduoti ne tik Pilėnų, bet ir „Verdenės“ mokyklą bei administracinį statinį Nevėžio g. 38.

„Tikimės, kad būsimi savininkai šias vietas prikels naujam gyvenimui, naujoms veikloms ir funkcijoms. Savo ruožtu savivaldybė pasirūpins, kad miesto biudžetą papildysiančios lėšos būtų panaudotos tam, kam labiausiai reikia“, – balandį savivaldybės internetiniame puslapyje paskelbtame pranešime cituojamas Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Tomas Jukna.

Teigiama, kad už parduotą žemę savivaldybei atiteks pusė sumos. Kita dalis atiteks valstybei.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Video

01:22
00:55
00:39

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas

Visi į lauką!

Parašykite atsiliepimą apie VERSLO rubriką